ستاد مرکزی اربعین حسینی استان راه اندازی می شود/ برپایی ۲۴ موکب در اربعین حسینی

به گزارش توازن ،معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار در نشست راه اندازی موقت ستاد مرکزی اربعین حسینی استان با حضور اعضای ستاد مرکزی اربعین حسینی استان  با تاکید بر آماده کردن این ستاد گفت:تمامی دستگاهای اجرایی باید تلاش کنند دو هفته پیش از آغاز مراسم اربعین امکانات اولیه مورد نیاز برای استقبال و پذیرایی از زائران را فراهم کنند.

فیلی با بیان اینکه این ستاد در کیلومتر ۵ جاده خرمشهر به سمت شلمچه راه اندازی می‌شود افزود:تامین مواد غذایی، آب رسانی، سرویس‌های بهداشتی و زیرسازی مکان ستاد باید مورد توجه مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرای قرار گیرد.

وی اضافه کرد:با همکاری دستگاهای اجرایی تمامی این امکانات به محل مورد نظر منتقل و پس از اتمام مراسم اربعین حسینی به استان برگشت داده می‌شود.

فیلی از واگذاری زمین به منظور اسکان دائم ستاد مرکزی عتبات عالیات استان در خوزستان خبر داد و گفت:قرار است این زمین به مساحت ۱هکتار در منطقه اروند به استان واگذار شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان هم از برپایی ۲۴ موکب در سه نقطه برای پذیرایی از زائران اربعین حسین خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد ۷ موکب در نجف اشرف،۲ موکب در کربلای معلی،۳ موکب در مرز شلمچه و بقیه در ورودی و خروجی برخی شهر‌های استان دایر می‌شود.

سرهنگ نظرپور با بیان اینکه صاحبان این موکب‌ها از ۲ ماه پیش فعالیت خود را برای جمع آوری نذورات مردمی آغاز کرده اند گفت:مردم می‌توانند نذورات خود را به این موکب‌ها تحویل دهند.

وی با اشاره به اینکه در مراسم اربعین حسینی پارسال استان ۲۷ موکب با ظرفیت پذیرش ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار نفر در نجف اشرف، کربلای معلی، مرز شلمچه و ورودی و خروجی شهر‌های استان راه اندازی کرده است افزود:امسال هم موکب‌های استان هیچ گونه محدودیتی برای پذیرایی از زائران داخلی و حتی کشو‌رهای خارجی که از استان عبور می‌کنند را ندارند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.