جدیدترین خبرها

مصرف الکل ۹نفر را در کهگیلویه و احمد راهی بیمارستان کرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ظرف چند روز گذشته 9 نفر به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی دست ساز به بیمارستان های این استان منتقل شدند.
اشتراک گذاری
07 مهر 1397
کد مطلب : 332360

اورنگ ایلامی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: علت مسمومیت این افراد مصرف مشروبات الکلی دست ساز بوده است.
وی افزود: این ۹ نفر در بیمارستان های شهر های یاسوج و گچساران بستری شده اند.
ایلامی بیان کرد: از این تعداد ۲ نفر دچار مرگ مغزی شده و بقیه هم دچار نارسایی های کلیوی و اختلالات بینایی شده اند.
وی به خانواده ها توصیه کرد که مصرف نکردن مشروبات الکلی بخصوص توسط جوانان را جدی بگیرند.
مرگ های ناشی از مصرف الکل در چند حالت اتفاق می افتد یکی از این حالت ها بروز مسمومیت در اثر غلظت بالای الکل در این دسته از نوشیدنی ها است که فرد را به کما برده و در نهایت منجر به مرگ وی می شود.
دسته ای دیگر در نتیجه مصرف به صورت همزمان با مواد مخدر یا داروهای شبه مخدر ایجاد می شود و دسته سوم مرگ در اثر مسمومیت با متانول است که بیشتر در مصرف مشروبات تقلبی دیده می شود.
غلظت الکل اتانول (الکل طبی )در خون هرچه بیشتر باشد مسمومیت با آن هم بیشتر است و در صورتی که همراه با الکل چوب (متانول )باشد منجر به کوری و در غلظت بالاتر منجر به مرگ خواهد شد .
در مشروباتی که به صورت دست ساز و در کارگاه های خانگی تولید می شود، ناخالصی هایی از متانول یا همان الکل چوب دیده می شود ضمن آنکه معمولا به این مشروبات داروهایی مانند ترامادول، دیازپام و متادون نیز اضافه می کنند که مصرف همزمان الکل با این داروها احتمال مرگ ناشی از مصرف الکل را بالا می برد.
در مصرف مشروبات الکلی دست ساز و مصرف مقادیر و غلظت بالا در کشور شاهد بالاترین مسمومیت های در مصرف الکل هستیم و سپس مصرف الکل به همراه مواد مخدر را می بینیم.
این روزها در کشور خبر های زیادی مبنی بر مسمومیت افراد و مرگ ناشی از مصرف مشروبات الکلی دست ساز شنیده می‌شود.
بر اساس گزارش ها در استان هرمزگان ۱۵۱ نفر در اثر مصرف الکل مسموم و ۱۴ نفر فوت شده اند.
پلیس هرمزگان۳ نفر را به اتهام تولید و فروش این مشروبات دستگیر کرده و رییس این باند نیز از مدتی پیش در زندان است که از همانجا واردات الکل از تهران و تولید مشروب و توزیع آن توسط همدستانش را هدایت می کرده است.
مصرف مشروبات الکلی در شهرستان کرج ۹ مسموم و یک فوتی هم بر جا گذاشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.