جدیدترین خبرها

علت کاهش گردشگران خارجی در کهگیلویه و بویر احمد

فرودگاه یاسوج از مهم‌ترین علل کاهش 12 تا 15درصدی ورود گردشگران خارجی به استان است
اشتراک گذاری
07 مهر 1397
کد مطلب : 332341

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: فرودگاه یاسوج از مهم‌ترین علل کاهش ۱۲ تا ۱۵درصدی ورود گردشگران خارجی به استان است.

محمود باقری  در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: ورود گردشگران خارجی به این استان طی ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ تا ۱۵درصد کاهش داشت.

وی سقوط هواپیمای پرواز«تهران – یاسوج»، زلزله اردیبهشت‌ماه یاسوج و سی‌سخت و لغو پروازهای یاسوج را علت این کاهش برشمرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال گذشته ۹۰۰ گردشگر خارجی به این استان سفر کردند در حالی که این تعداد امسال به ۷۷۰ نفر رسید.

باقری تصریح کرد: بیشتر گردشگران خارجی که به استان سفر کردند از کشورهای اروپایی و آسیای شرقی بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: البته این تعداد تنها آماری است که به ثبت رسیده، چون برخی گردشگران توسط تورگردان‌ها به استان سفر کرده اند در واحدهای بومگردی و گردشگری حضور می یابند که ثبت نمی شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: می‌توان گفت آمار غیر رسمی گردشگران خارجی در مجموع بیشتر از این آمار ثبت شده است و معمولاً بصورت غیررسمی تا ۳۰۰۰ گردشگر می‌رسد.

باقری خاطرنشان کرد: به ازای ورود هر ۶ گردشگر خارجی یک شغل ایجاد می‌شود و باورود هر گردشگر خارجی ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰دلار هزینه می‌کند.

وی گفت: با ایجاد و فراهم کردن فضاهای گردشگری و امکانات تفریحی می‌توانیم این تعداد گردشگر را افزایش دهیم و مدت ماندگاری آن‌ها را نیز بیشتر کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: هم‌اکنون به‌علت افت ارزش ریال، ایران بهشت گردشگری است.

تصویر مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.