تأمین اجتماعی گچساران ۴۰۰ میلیارد مستمری پرداخت کرد

محسن علیزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تعداد مستمری بگیران این شهرستان را چهار هزار و ۸۵۸ نفر ذکر کرد و افزود: این مبلغ بابت مستمری‌های بازنشستگی، بازماندگی، از کارافتادگی، هزینه‌های اولاد، مسکن و بن عائله‌مندی پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: ۹ میلیارد ریال امسال تأمین اجتماعی در قالب تعهدات کوتاه مدت به بیمه شدگان و مستمری بگیران این شهرستان پرداخت کرد.
علیزاده اظهار داشت: غرامت دستمزد ایام بیماری، غرامت دستمزد ایام بارداری، پروتز واروتز، غرامت نقص عضو مقطوع، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه کفن و دفن، هزینه سفر و فوق العاده سفرواقامت بیمه شده و همراه او ازجمله تعهدات کوتاه مدت تأمین اجتماعی به بیمه شدگان واجد شرایط است.
وی تعداد بیمه شدگان اصلی شهرستان گچساران را بیش از۳۱هزار دانست و بیان کرد: با احتساب بیمه شده تبعی، این تعداد به بیش از ۹۳ هزار ۲۰۰نفر می‌رسد.
علیزاده گفت: سه هزار کارگر ساختمانی در این شهرستان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.
وی افزود: برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی در زمینه گسترش چتر حمایتی به منظور بالا بردن سطح امنیت زندگی افراد جامعه قابل قبول و ارزشمند است.
علیزاده اظهار داشت: ۹۳ هزارو ۲۰۰ نفر در این شهرستان دارای دفترچه درمانی هستند و از خدمات آن استفاده می‌کنند.
رئیس اداره تأمین اجتماعی گچساران گفت: بیش از ۸۰ درصد خدمات این نهاد به بیمه شدگان به ‌صورت الکترونیکی ارائه می‌شود که آنان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی تأمین اجتماعی فیش‌های حق‌ بیمه خود را به صورت غیرحضوری تهیه و نسبت به پرداخت آن با کارت اعتباری اقدام کنند.
وی ادامه داد: هم اکنون ارائه خدماتی مانند نمایش سوابق بیمه‌ای بیمه شدگان، صدور فیش حقوقی مستمری بگیران، ثبت اعتراض بیمه شدگان و کارفرمایان، صدور فیش و پرداخت آن، ارائه لیست حق بیمه، ابلاغ اوراق مطالبات به‌صورت غیر حضوری میسر شده و مردم می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی، خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.
علیزاده بیان کرد: مطالبات معوق تامین اجتماعی این شهرستان از کارگاه ها و برخی از دستگاه های اجرایی ۳۰۰ میلیارد ریال است.
وی تصریح کرد: بیش از ۳۰ میلیارد ریال از این مطالبات مربوط به دستگاه های اجرایی است که امیدوارم تدابیری برای پرداخت آن اندیشیده شود.
علیزاده بیان کرد: همچنین ۱۵۰ میلیارد ریال از این مطالبات مربوط به سد چم شیر است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.