جدیدترین خبرها

در هنگام وقوع حادثه نیز بین کارمند و کارگر فرق گذاشته میشود!

انتظار داریم با مکاتبه ای به وزارت نفت ازحق وحقوق مهمترین پایگاه های کارگری کشور شرکت نفت وگاز گچساران که حدود 3 هزار نیروی کارگری در خود جای داده دفاع و رسانه و کارگران را از نتیجه مطلع نمایید.
اشتراک گذاری
05 مهر 1397
کد مطلب : 332306
* یادداشتی که در ادامه منتشر می شود از سری یادداشت های ارسالی مخاطبین است و انتشار آن الزاما به معنی تایید آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت یا دیدگاه خود، این مطلب را  نقد نمایید.

‍ میثم قاسمی؛
اوایل سال ۱۳۹۷ راهمه کارگران به یاد دارند.که بعد از کش و قوس فراوان جهت افزایش دستمزد مابین نماینده کارگران و کارفرما که حاصلی جز ۱۴درصد افزایش دستمزد نداشت.
دولت تدبیر و امید هم ثابت کرد عزمی جهت بهبود شرایط معیشتی و رفاه کارگران ندارد-جز شعار.
هنوز شش ماه از سال نگذشته با وجود تورمی غیر قابل مهار و افزایش قیمت های سرسام آور تا حدود ۲۰۰% و وضعیتی که با دستانش گلوی قشر ضعیف و کارگری را گرفته و آرام آرام به خفگی میبرد.
و متاسفانه همچنان وزارت کار بی وزیر و دولت هیچ برنامه ای جهت افزایش حقوق نداشته و طبق آخرین گفته از روابط عمومی وزارت کار دولت برای دستمزد کارگران به نتیجه نرسید.

پرسش اینجاست وظیفه مجلس و نمایندگان چیست؟ فریادهای کارگران و خانواده هایشان تاکی باید بی نتیجه باشد.
جناب دکتر تاجگردون نماینده محترم شهرستان گچساران وباشت میدانم خواندن این متن هابرای شما تکراریست ولی تنها امید این کاروان خسته است.
خواهشمندیم بدون عکس العمل نباشد.انتظار داریم با مکاتبه ای به وزارت نفت ازحق وحقوق مهمترین پایگاه های کارگری کشور شرکت نفت وگاز گچساران که حدود ۳ هزار نیروی کارگری در خود جای داده دفاع و رسانه و کارگران را از نتیجه مطلع نمایید.
منصافانه است کارگر عملیات وزارت نفت سختی کار دریافت نکند ولی نیروهای آموزش پرورش که کسی از زحمت های این قشر مهم دریغی ندارد چون دست به اعتراض زدن سختی کار را دریافت کنند.
تصور کنید لحظه ای شرایط کار در مناطق گوره و بینک ودیگر مناطق عملیاتی را.
اگر انصافی باشد کدام باید در اولویت دولت باشد.
پس قبول کنید حق دادنی نیست گرفتنی است پس شما که آگاه به شرایط مناطق هستید آستین بالا بزنید و جلوی ضایع شدن حق موکلان خود را بگیرید .
منصفانه نیست کارگر عملیات شرکت نفت حق استفاده از امکانات ورزشی نداشته باشد با این همه امکانات و بستر ورزشی ولی کارمندان ادارات غیر مرتبط خود را صاحب امکانات نفت بدانند.این گوشه ای از درد دل های کارگر شرکت نفت است.
از گفتنش شرم دارم که در هنگام وقوع حادثه هم بین کارمند و کارگر فرق گذاشته میشود.
درمان این مشکل فقط به اراده شما بستگی دارد در صحن علنی مجلس.خسته از وعده و جلسات های بی نتیجه ایم.

شما رو آگاه میکنم از یک دست درازی به حقوق و مزایای کارگران.
وزارت نفت جهت کم کردن هزینه ها از کم کردن اضافات کاری تا کم نمودن ماموریت ها (شبانه) سعی در جبران رخت و پاش هایی که سالها مدیریت نشده بود داشته.
این مرام و معرفت از دولتی که با هزاران شعار به میدان آمد کمی بعید است. تذکر به وزارت نفت وظیفه قانونی شما نماینده یکی از مهمترین مناطق کشور است نه من کارگر ارکان ثالث .
شما بعنوان نماینده شهرستان گچساران و ریاست مهمترین کمیسیون مجلس باید جلوی این موضوع را گرفته و ازاین وضعیت فریادی همچون دفاع از هواپیمای سقوط کرده در دنا بر دولت کشیده .
باور کنید وضع کارگران همچون کشتی سانچی است.و وضعیت کارگران همچون دنا که در غم عزیزانش سوز میکشید سوزناک است .
کارگران در هرجای کشور باید اولویت مجلس باشند نه اینکه با زجر امرار معاش کنند.
مارا تنها نگذار بی صبرانه منتظره اقدامات و نامه نگاری ها و کشاندن فریادهای اعتراضی در مجلس در دفاع ازتمام حق و حقوق کارگران هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.