جدیدترین خبرها

بیش از ۲ هزار کشته و مصدوم در محور “یاسوج- بابامیدان”

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از کشته و مصدوم شدن بیش از ۲۰۶۵ کشته و مصدوم در محور "یاسوج- بابامیدان" از سال ۹۰ تاکنون خبر داد.
اشتراک گذاری
04 مهر 1397
کد مطلب : 332279

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از کشته و مصدوم شدن بیش از ۲۰۶۵ کشته و مصدوم در محور “یاسوج- بابامیدان” از سال ۹۰ تاکنون خبر داد.

به گزارش توازن و به نقل از ایسنا، جلال پورانفرد در حاشیه افتتاح پایگاه اورژانس بین جاده ای دشتروم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیش از ۶۵ نفر در مسیر ارتباطی “یاسوج- بابامیدان” از سال ۹۰ تاکنون جان خود را از دست دادند، افزود: محور “یاسوج- بابامیدان” از محورهای پرتردد و پرخطر محسوب می شود و از سال ۹۰ تاکنون بیش از ۲۰۰۰ ‌نفر در این محور مصدوم شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۴۵پایگاه اورژانس در استان فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: ۴۳پایگاه از این تعداد زمینی و دو پایگاه نیز هوایی( در یاسوج و گچساران) است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از سال ۹۲ تاکنون ۲۷پایگاه به تعداد پایگاه های استان اضافه شده است.

پورانفرد افزود: طرح توسعه چهارم و پنجم استان با افتتاح مرکز اورژانس جاده ای “چیتاب” و “قلعه دختر “که در دستور کار قرار داد، به پایان خواهند رسید و با تکمیل و جذب نیروی این واحدها تا پایان سال، ۱۰۰ درصد طرح توسعه چهارم و پنجم به اتمام رسیده و وارد طرح توسعه ششم خواهیم شد.

وی ادامه داد: در محورهای مواصلاتی استان به لحاظ مسافتی پوشش استاندارد اجرایی شده و در محورهای مواصلاتی فرعی و روستاها نیز در قالب طرح توسعه ششم پوشش خواهیم داشت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد کاهش فاصله زمانی پایگاه ها را از جمله برنامه های طرح توسعه ششم عنوان و بیان کرد: ایجاد ۱۸ پایگاه در برنامه ششم مصوب شده و کاهش فاصله زمانی از جمله اهداف انجام  این طرح است.

پورانفرد با اشاره به کمبود نیروی اورژانس۱۱۵ در سطح استان تاکید کرد: هم اکنون حدود ۳۰۰ نیروی عملیاتی و ستادی در اورژانس ۱۱۵ استان فعالیت دارند که جذب حداقل ۷۰ نفر نیرو برای رساندن تعداد نیروها به نرم کشوری نیاز است چرا که در این بخش با کمبود شدید نیرو مواجه هستیم.

وی با اشاره به افتتاح پروژه اورژانس بین جاده ای دشتروم در شهرستان بویراحمد، اظهار کرد: این پروژه به مساحت ۱۵۰متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیون تومان و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و سپاه فتح استان به بهره برداری رسید.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در گذشته پایگاه جاده ای دشتروم در یک کانکس فعال بود و پرسنل نیز در مضیقه بودند که با مشارکت سپاه فتح و علوم پزشکی استان شاهد احداث ساختمان برای این اورژانس هستیم.

پورانفرد اضافه کرد: سه پایگاه کانسی دیگر نیز داریم که امید است پوشش ساختمانی برای همه پایگاه ها محقق شود و ایجاد ساختمان برای این سه واحد را نیز داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.