فضای سبز شهر باشت توسعه می یابد

لطف الله موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با توازن ؛ اظهار داشت : هم اکنون ۲طرح عمرانی در زمینه توسعه فضای سبز با بیش از هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در شهر باشت در دست اجراست.

وی بیان کرد: این طرح ها شامل پارک های تپه ای و ساحلی به مساحت ۱۰ هکتار است.

موسوی عنوان کرد: ادامه فاز ۲ پارک جنگلی باشت با سه میلیارد ریال اعتبار و ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در این شهر در دست اجراست.

وی مساحت این طرح را بیش از۱۰ هزار متر مربع ذکر کرد.

شهردار باشت اظهار داشت: پارک تپه ای باشت در زمینی به مساحت ۹ هکتار با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد در دست اجراست.

موسوی ادامه داد: چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در سال جاری برای اجرای این طرح پیش بینی شده که فاز اول آن به مساحت پنج هکتار تا بهمن سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: درصورت بهره برداری از این ۲ طرح عمرانی سرانه فضای سبز شهر باشت به ۱۰ متر مربع خواهد رسید.

با ساخت افزون بر۲۰ هزار متر مربع فضای سبز از سال گذشته تاکنون در مناطق مختلف باشت، سرانه فضای سبز در این شهر هم اکنون به ۶٫۵ متر مربع رسیده است.

گفاتی است سرانه فضای سبز یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های کیفیت زندگی شهروندان به شمار می‌آید و اهمیت بسیار زیادی در سبک و نوع زندگی مردم دارد.شهرستان باشت هم از این قاعده مستثنا نیست و نیازمند تنفسگاه‌هایی جدید برای بهبود کیفیت زندگی شهروندانش است. وجود همین دغدغه، مسئولان مدیریت شهری شهرستان باشت را بر آن داشت که با عزم جزم خود، سبزینگی هرچه بیشتر شهر را هدف‌گذاری کنند و برای رسیدن به سرانه استاندارد فضای سبز شهری پیش روند.

انتهای پیام/ط

💢 با ارسال عدد ۱ به سامانه ۵۰۰۰۲۰۶۰۷۴۲ اخبار مهم استان را بصورت رایگان دریافت نمایید.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.