جدیدترین خبرها

راه آهن یاسوج، شاید ۶۰ سال دیگر راه اندازی شود!

هزینه احداث یک کیلومتر راه‌آهن 10 برابر هزینه ساخت یک کیلومتر راه است و شیب 1 تا 1.5 درصد می‌خواهد اما وضعیت توپوگرافی استان به گونه‌ای است که برای ساخت راه‌آهن به تونل‌های عظیم نیاز دارد.
اشتراک گذاری
03 مهر 1397
کد مطلب : 332255

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با فارس گفت: اگر با همین بودجه‌های کنونی برای ساخت راه‌آهن پیش برویم و سالی ۲۰ میلیارد تومان برای آن کنار بگذاریم ۶۰ سال دیگر راه‌آهن یاسوج- اقلید تکمیل می‌شود.

عزیز فیلی به برخی واقعیت‌ها در این خصوص اشاره کرد و گفت: هزینه احداث یک کیلومتر راه‌آهن ۱۰ برابر هزینه ساخت یک کیلومتر راه است و شیب ۱ تا ۱٫۵ درصد می‌خواهد اما وضعیت توپوگرافی استان به گونه‌ای است که برای ساخت راه‌آهن به تونل‌های عظیم نیاز دارد.

فیلی با حسابی سرانگشتی مقدار اعتبار مورد نیاز برای تکمیل راه‌آهن یاسوج اقلید را ۱۲۰۰ میلیارد تومان ذکر می‌کند که اگر حاکمیت و دولت می‌خواهد که این راه‌آهن تکمیل شود باید در یک بازه زمانی ۵ ساله ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای آن کنار بگذارد.

وی اعتقاد داشت اگر با همین بودجه‌های کنونی برای ساخت راه‌آهن پیش برویم و سالی ۲۰ میلیارد تومان برای آن کنار بگذاریم ۶۰ سال دیگر راه‌آهن یاسوج- اقلید تکمیل می‌شود.

نتیجه تصویری برای راه آهن یاسوج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.