جدیدترین خبرها

صادرات کهگیلویه و بویراحمد ۳۶ درصد افزایش یافت

مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان صادرات کالا از طریق گمرک این استان در 6 ماهه اول سال 1397 حدود 2 میلیون و 195 هزار و 26 دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ ارزش حدود 36 درصد رشد داشته است.
اشتراک گذاری
02 مهر 1397
کد مطلب : 332143

بهنام احمدی اظهار داشت: در ۶ ماهه اول امسال ۵۸۹ تن کالا به ارزش ۲ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۲۶ دلار کالا از طریق گمرک کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.
وی افزود: عمده‌ترین کالاهای صادر شده از استان در طی این مدت شامل عصاره زعفران، پودر و عصاره شیرین بیان، موکت، درختچه گل رز و لوازم آرایشی و بهداشتی بوده است.
احمدی بیان کرد: این میزان کالا از طریق گمرک این استان به کشورهای آلمان، سوئیس، عراق، آفریقای جنوبی، امارات متحده عربی و افغانستان صادر شده است.
وی عنوان کرد: این میزان صادرات از لحاظ وزنی در مقایسه با ۶ ماهه اول سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طی ۶ ماهه اول امسال ۳۷ فقره اظهار نامه صادراتی از طریق گمرک کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.
ارزش کالاهای صادراتی کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۶۰ تا نیمه نخست شهریور سال ۱۳۹۲ حدود ۵۹ میلیون دلار بوده است.
به گفته احمدی در سال گذشته ۷۴ اظهار نامه صادراتی به وزن یک هزار و ۱۸۴ تن کالا به ارزش چهار میلیون و ۲۷۰ هزار و ۸۳۴ دلار کالا از طریق گمرک کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.
به گزارش ایرنا، سال ۱۳۹۵ حدود چهار میلیون و ۶۱ هزار و ۷۶۶ دلار کالا از طریق گمرک کهگیلویه و بویراحمد صادر شد که مهم‌ترین آنها شامل پودر و عصاره شیرین بیان، محصولات آرایشی، بهداشتی، موکت و سیمان بوده است.
کشورهای هدف صادرات محصولات کهگیلویه و بویراحمد نیز آلمان، آفریقای جنوبی، امارات متحده عربی، عراق و افغانستان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.