جدیدترین خبرها

آیت‌الله ملک حسینی: رفع مشکلات اقتصادی در کشور مستلزم کنار گذاشتن مسئولان ناکارآمد است/ باید بی تدبیری و بی تدبیر را کنار گذاشت

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشمن ضعفی را احساس کرده که تصمیم به حمله اقتصادی گرفته و باید از خود سوال کنیم چرا ضعف در برابر دشمن نشان داده‌ایم و باید بی تدبیری و بی تدبیر را کنار گذاشت.
اشتراک گذاری
31 شهریور 1397
کد مطلب : 331981

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در آئین باشکوه رژه نیروهای مسلح کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ۳۱ شهریورماه آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: مکتب سید الشهدا بر پایه توحید و عبودیت، حریت و آزادگی، روح مقاومت و صبوری در برابر سختی‌ها و روح ایثار و شهادت طلبی برای رسیدن به قله‌های تعالی بوده است.

به گزارش توازن و به نقل از تسنیم، نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه رمز بقاء عاشورا اتکا به قدرت الهی و اخلاص تمام عیار در این مسیر بوده است، عنوان کرد: مکتب و مسیر عاشورا حق بود و هرگز هدف مسیر را توجیه نمی‌کرد.

ملک حسینی ابراز کرد: ۸ سال دفاع مقدس تبلور فضائل عاشورایی و کربلایی بوده زیرا رزمندگان ایران اسلامی اتکا به قدرت الهی داشته و دفاع را به مثابه جهاد در راه خدا می‌دانستند و از ارزش‌ها دینی و انقلابی حفاظت کرده و از دین، ملت و خاک کشور دفاع کردند.

وی با اشاره به اینکه ارزش‌های دینی و انقلابی برای همیشه ماندگار است، ادامه داد: امروز ملت ایران و مسئولان نیازمند بازنگاه به دفاع مقدس هستند تا بدانند که چگونه پیروزمندانه از جنگ ۸ ساله و نابرابر خارج شده و مرز خود را حفظ کند.

ملک حسینی با اشاره به اینکه ملت ایران با حفظ وحدت و اتکا به قدرت الهی و روح مقاومت و ایثار به پیروزی رسید، بیان کرد: اتکا به دولت‌های عربی و اسلحه‌های غرب و شرق، تصور اشتباه نسبت به ایران و ایرانی و نشناختن هدف از مهمترین دلایل شکست عراق در جنگ ۸ ساله بوده است.

وی با تاکید بر اینکه رهبری فرزانه و اندیشمند و جامعه‌ای فرهیخته داریم، تصریح کرد: اگر روح ایثار و شهادت با وحدت همراه باشد در برابر تمام سختی‌ها عبور می‌کنیم و امروز در مصاف اقتصادی دشمن که می‌خواهد پایه‌های اقتصاد کشور را بشکند باید با تدبیر و اندیشه سد محکمی در برابر این هجوم بسازیم.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دشمن ضعفی را احساس کرده که تصمیم به حمله اقتصادی گرفته و باید از خود سوال کنیم چرا ضعف در برابر دشمن نشان داده‌ایم و باید بی تدبیری و بی تدبیر را کنار گذاشت زیرا دوباره آزموده را آزمون خطا است.

ملک حسینی افزود: برای عبور از مشکلات یا باید به آرمان‌ها تکیه کرد یا ببینیم چه باید کرد تا از مخمصه‌های اقتصادی عبور کنیم و باید بدانیم جامعه‌ای که بر پایه حکمت، تدبیر، عزت و مقاومت شکل بگیرد خدا مدد می‌کند.

وی تاکید کرد: امیدوارم با تدبیر مسئولان فقر، گرانی و مشکلات و با صلابت آنان فسادها و تبعیض‌ها رفع شود و ملت ایران هرگز اجازه نمی‌دهد دشمن به طعمه‌ و مکر و حیله‌اش برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.