آیت‌الله ملک حسینی: رفع مشکلات اقتصادی در کشور مستلزم کنار گذاشتن مسئولان ناکارآمد است/ باید بی تدبیری و بی تدبیر را کنار گذاشت

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در آئین باشکوه رژه نیروهای مسلح کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ۳۱ شهریورماه آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: مکتب سید الشهدا بر پایه توحید و عبودیت، حریت و آزادگی، روح مقاومت و صبوری در برابر سختی‌ها و روح ایثار و شهادت طلبی برای رسیدن به قله‌های تعالی بوده است.

به گزارش توازن و به نقل از تسنیم، نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه رمز بقاء عاشورا اتکا به قدرت الهی و اخلاص تمام عیار در این مسیر بوده است، عنوان کرد: مکتب و مسیر عاشورا حق بود و هرگز هدف مسیر را توجیه نمی‌کرد.

ملک حسینی ابراز کرد: ۸ سال دفاع مقدس تبلور فضائل عاشورایی و کربلایی بوده زیرا رزمندگان ایران اسلامی اتکا به قدرت الهی داشته و دفاع را به مثابه جهاد در راه خدا می‌دانستند و از ارزش‌ها دینی و انقلابی حفاظت کرده و از دین، ملت و خاک کشور دفاع کردند.

وی با اشاره به اینکه ارزش‌های دینی و انقلابی برای همیشه ماندگار است، ادامه داد: امروز ملت ایران و مسئولان نیازمند بازنگاه به دفاع مقدس هستند تا بدانند که چگونه پیروزمندانه از جنگ ۸ ساله و نابرابر خارج شده و مرز خود را حفظ کند.

ملک حسینی با اشاره به اینکه ملت ایران با حفظ وحدت و اتکا به قدرت الهی و روح مقاومت و ایثار به پیروزی رسید، بیان کرد: اتکا به دولت‌های عربی و اسلحه‌های غرب و شرق، تصور اشتباه نسبت به ایران و ایرانی و نشناختن هدف از مهمترین دلایل شکست عراق در جنگ ۸ ساله بوده است.

وی با تاکید بر اینکه رهبری فرزانه و اندیشمند و جامعه‌ای فرهیخته داریم، تصریح کرد: اگر روح ایثار و شهادت با وحدت همراه باشد در برابر تمام سختی‌ها عبور می‌کنیم و امروز در مصاف اقتصادی دشمن که می‌خواهد پایه‌های اقتصاد کشور را بشکند باید با تدبیر و اندیشه سد محکمی در برابر این هجوم بسازیم.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دشمن ضعفی را احساس کرده که تصمیم به حمله اقتصادی گرفته و باید از خود سوال کنیم چرا ضعف در برابر دشمن نشان داده‌ایم و باید بی تدبیری و بی تدبیر را کنار گذاشت زیرا دوباره آزموده را آزمون خطا است.

ملک حسینی افزود: برای عبور از مشکلات یا باید به آرمان‌ها تکیه کرد یا ببینیم چه باید کرد تا از مخمصه‌های اقتصادی عبور کنیم و باید بدانیم جامعه‌ای که بر پایه حکمت، تدبیر، عزت و مقاومت شکل بگیرد خدا مدد می‌کند.

وی تاکید کرد: امیدوارم با تدبیر مسئولان فقر، گرانی و مشکلات و با صلابت آنان فسادها و تبعیض‌ها رفع شود و ملت ایران هرگز اجازه نمی‌دهد دشمن به طعمه‌ و مکر و حیله‌اش برسد.

 

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.