جدیدترین خبرها

بیش از ۳۰ عنوان برنامه هفته دفاع مقدس در گچساران اجرا می شود

سرهنگ علی اصغر نورایی اصل فرمانده سپاه ناحیه گچساران صبح امروزدر یک نشست خبری با اصحاب رسانه گفت : ۳۵ عنوان برنامه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهر دوگنبدان و روستاهای تابعه این شهرستان اجرا می شود .
اشتراک گذاری
30 شهریور 1397
کد مطلب : 331912

به گزارش توازن ، فرمانده سپاه ناحیه گچساران ظهر امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه ضمن تسلیت ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین علیه السلام به تشریح برنامه‌های‌ گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این شهرستان پرداخت و گفت:هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان اسلام به تبعیت از حضرت امام(ره) و نیز نماد ایستادگی و صلابت ملت بزرگ ایران درمقابل توده های دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی افزود:امروز هر چه داریم از دوران دفاع مقدس است و در این دوران بود که ملت توانست به خودباوری برسد در ابتدای جنگ تحمیلی دشمن تمامی ابزار و امکاناتش را علیه این انقلاب بسیج کرده بود که با ایستادگی و رشادت جوانان این مرزو بوم تمامی اهداف دشمنان ناکام ماند.

نورایی نسب اظهارکرد:رژیم بعث عراق مدعی بود که ظرف چند روز مملکت ایران را فتح خواهدکرد اما ۸سال این ملت بزرگ مقاومت  وجانفشانی کردند که نهایتا منجربه شکست دشمن شد و این افتخار برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است که همواره چراغ راه روشنی برای نسل ها آینده است.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران گفت:امروز اگر می خواهیم در عرصه جنگ اقتصادی پیروز شویم باید به داشته هایمان دردوران دفاع مقدس برگردیم،چرا که دفاع مقدس نشان داد که درسایه اتحاد،ایمان به خداوند و اعتقاد به صدق وعده الهی می توان از همه گذرگاه های سخت ودشوار عبور کردو درمقابل دشمنان ایستاد و آنها را وادار به عقب نشینی کرد.

وی تصریح کرد:امروز در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و سی و هشتمین سالروز آغاز جنگ تحمیلی، شاهد آن هستیم که اقتدار و سرافرازی ایران اسلامی به برکت انقلاب و پایداری  رشادت های ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس و دیگر عرصه ها و نیز به برکت هدایت های عالمانه مقام معظم رهبری روز به روز فزونی یافته و الگویی برای مردم آزادی خواه و استکبارستیز دنیا شده است.

نورایی نسب افزود:امروزدشمنی های صهیونیسم بین الملل و درراس آن شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و حکومت های مرتجع عرب با نظام اسلامی افزایش یافته است،امازنده نگه داشتن یاد و خاطره دوران دفاع مقدس و همچنین ایثار و مقاومت مردم این سرزمین می تواند چراغ راهی برای نسل های جوان باشد که با روحیه خودباوری و عزتمداری در راستای اهداف انقلاب اسلامی که همان زمینه سازی برای برقراری حکومت عدل جهانی است، گام بردارند.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران درادامه با اشاره به رسالت بزرگ اصحاب رسانه، افزود:امروز یکی از حربه های دشمنان انقلابی اسلامی جنگ روانی است ودشمن درصدد این است که با ایجادعملیات روانی و جنگ روانی ملت را نسبت به آینده خودشان ناامید سازد ،این از اهداف دشمن است و به نوعی می خواهد این امر را القا کند که نظام اسلامی ناکارآمد است.

وی اظهارکرد:اصحاب رسانه می توانند نقش بسیار مهم و اثرگذاری را درمقابله با جنگ روانی دشمنان داشته باشد و با تبیین عملکرد نظام در سال های گذشته این مهم را نشان دهند که انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف چه پیشرفت هایی داشته و لذا ظرفیت هایی که امروز در سطح جامعه وجود داردنیز برای مردم تببین شود.

سرهنگ علی اصغر نورایی اصل ، گفت : هدف از پیش‌بینی و اجرای برنامه‌های گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ولایت مداری، مقاومت، جهاد، شهادت و خودباوری دینی و ملی است .

وی افزود : تبیین نقش رهبری، تبیین قدرت دفاعی و وحدت نیروهای مسلح و بسیج مردمی برای ایجاد باز دارندگی در مقابله باتهدیدات، تبیین نقش بصیرت، مقاومت و وحدت، نهادینه سازی روحیه ولایتمداری و تبیین اقتصاد مقاومتی از اهداف برنامه‌های پیش‌بینی شده در این ایام است.
وی شعار محور هفته گرامی‌داشت دفاع مقدس را ” ما توانستیم ” عنوان و اضافه کرد: در اولین روز هفته دفاع مقدس، نمایش اقتدار رژه نیروهای نظامی و انتظامی ؛ تیپ ۴۸ فتح با سخنرانی سردار بوعلی پیش‌بینی شده است.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران با بیان اینکه بیش از ۳۰ عنوان برنامه برای هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده از برپایی برنامه‌هایی نظیرنشست های روشنگری در سطح پایگاهها و حوزه ها – برگزاری اردوهای جهادی – برگزاری مسابقات مختلف – همایش پیاده روی عمومی – مراسم برگزاری ادعیه های مختلف – شب شعر و خاطره، یادواره شهدای محلات، سرکشی به خانواده‌های شهدا، فضاسازی متناسب با هفته دفاع مقدس و… به‌عنوان برنامه‌های شاخص این هفته یاد کرد.

سرهنگ نورایی بیان کرد: رزمندگان ایران اسلامی در جنگ تحمیلی با ایثار جان خود از دین و خاک میهن دفاع کردند و ما باید امروز قدردان آنها باشیم.
این نشست با هدف تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در محل سالن جلسات سپاه ناحیه گچساران برگزار شد.

تقدیم ۳۲۰ شهید گلگون کفن و صدها جانباز و آزاده سرافراز گچساران در جنگ تحمیلی برای دفاع از کیان اسلامی این سرزمین نمونه های بارز نقش مردم این شهرستان در جنگ تحمیلی است.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.