۳۵ روستای باشت از آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند

به گزارش توازن، در این میان همکاری بسیج سازندگی سپاه که یکی از اهداف متعالی آن رفع محرومیت در مناطق مختلف استان است توانسته به کمک دستگاه های خدمات رسان در کهگیلویه و بویراحمد بیاید که طرح تصفیه خانه شابهرام نیز نمونه ای بارز از همکاری و تعامل بسیج سازندگی با ادارات و دستگاه های مختلف است. طرحی که به گفته رییس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان باشت می تواند تحولی عظیم در تأمین آب شرب بیش از ۳۵ روستا با جمعیتی بالغ بر ۵ هزار نفر ایجاد نماید.

امین محمدی، رئیس اداره آبفای روستایی شهرستان باشت در تشریح طرح تصفیه خانه شابهرام، اظهار داشت: احداث این تصفیه خانه موجب می شود تا برای اولین بار در استان تأمین آب شرب روستایی از طریق تصفیه خانه انجام شود.

وی افزود: تصفیه خانه شابهرام با مشارکت بسیج سازندگی سپاه استان و اداره آب و فاضلاب روستایی احداث خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه اعتبار این طرح توسط بسیج سازندگی سپاه و اداره آب و فاضلاب روستایی استان تامین می شود، ادامه داد: با اجرای این طرح بیش از ۳۵ روستای بخش مرکزی شهرستان باشت از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند خواهند شد.

وی تامین آب شرب روستاهای فتح کوهسرکها ، لار، درک، تلچگاه، شادگان، شابهرام، کزنگان (شامل۲ روستا)، نازنگون، تنگ هنگون، چهل متری، چشمه دره ، نارگ ، بوسنگان، موری کش، دم تنگ، آبدهگاه (شامل۲ روستا)، پنبه زار، کلگه کان، شازینعلی، ملیتم ، بیدک(شامل۱۲ روستا) را از ثمرات بزرگ افتتاح این طرح اعلام کرد.

رئیس اداره آبفای روستایی شهرستان باشت ابراز داشت: با برداشت ۳۰ لیتر بر ثانیه از آب رودخانه شابهرام و تصفیه آن جهت تأمین آب شرب، بیش از ۵ هزار نفر از ساکنان روستاهای بخش مرکزی باشت از نعمت آب آشامیدنی برخوردار می شوند.

محمدی بیان داشت: مطالعات مرحله اول پروژه تصفیه خانه که شامل بند وابگیر است ، انجام شده و ظرف چند روز آینده به مناقصه گداشته خواهد شد.

وی ادامه داد: در مراحل بعدی احداث تصفیه خانه ونصب تأسیسات و احداث ابستگاههای پمپاژ و خط انتقال صورت خواهد گرفت که مطالعات در حال انجام است و در مرحله دوم به مناقصه گذاسته می شود.

رئیس اداره آبفای روستایی شهرستان باشت از تلاش ها و همکاری های بسیج سازندگی سپاه استان در جهت اجرای این پروژه عظیم آبرسانی در شهرستان تقدیر کرد و افزود: از فرماندارشهرستان، مهندس پاسره مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان، مهندس احسانی مسئول مطالعات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان و بخشدار مرکزی باشت که در اجرای طرح ما را حمایت کرده اند، تشکر می کنم.

وی همچنین از نماینده شهرستان های گچساران و باشت به جهت حمایت و تلاش در تأمین اعتبار این پروژه تقدیر کرد.

با احداث تصفیه خانه شابهرام تحولی عظیم در تأمین آب شرب روستاهای شهرستان باشت ایجاد می شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print
دیدگاه خود را در این زمینه بنویسید:
  1. گچسارانی گفت:

    عالی ..تاج مرد عمل👍👍👏👏👌👌✌✌✌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.