جدیدترین خبرها

ارادت خادمان حسینی به روایت تصویر

سالها از قیام عاشورای حسینی می گذرد اما عشق به ابا عبدالله الحسین(ع) روز به روز فزونی می یابد به گونه ای که هر ساله این شور را در مراسم اربعین حسینی به وضوح می توان دید.
اشتراک گذاری
27 شهریور 1397
کد مطلب : 331622

به گزارش توازن ، موکب حضرت زینب (س) از دهه اول محرم در منطقه شلالدون باشت اردو زده اند و درحال آماده‌سازی موکب برای استقبال از زائران حسینی شده اند. پیر و جوان موکب، عاشقانه و خالصانه دست‌به‌دست هم داده اند، و این موکب را به پا کرده اند و همه عشقشان، خدمت به زائرانی است که از راه زیارت سیدالشهداء(ع) برمیگردند ، چه آشنا، چه غریب، ایرانی یا غیر ایرانی، همه آنان مهمان موکب شوند.

ابوالقاسم کریمی یکی از خادمان موکب حضرت زینب (س)  در گفتگو با توازن می‌گوید: قلبم برای کربلا و امام حسین می‌تپید و هرسال در محرم و اربعین، از زوار محرم پذیرایی میکنم . او می‌گوید: آماده‌ام تا در این ایام به زائران امام حسین (ع) خدمت کنم تا نامم به‌عنوان خادم الحسین ثبت شود.

یکی دیگر از خادمان این موکب میگوید : متراکم شدن جمعیت زائران حسینی ما را به ادامه خدمت رسانی به آنها مصمم تر و با انرژی تر می کند چرا که معتقدیم با این کار قیام عاشورا را زنده نگاه می داریم.

خادم دیگر حاضر در موکب حضرت زینب (س) می گوید : یکی از نشانه های مسلمانان در شیعه، زنده نگه داشتن قیام امام حسین (ع) است و تمام موکب داران با این هدف در این مسیر اقامت می کنند تا به زائران اربعین خدمت کنند .

توزیع غذا ، خدمات دارویی و درمانی در کنار دیگر برنامه های فرهنگی و مذهبی از جلوه های مثال زدنی در موکب های مسیر پیاده روی اربعین حسینی در شهرهای باشت و گچساران است.

اربعین حسینی با شور و حال وصف‌ناپذیری آغاز شده و کربلا نمایش دیگر از وحدت و همدلی بین اقوام و مذاهب مختلف را در اربعین به نظاره نشسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.