جدیدترین خبرها

آنچه که نظام ما را حفظ میکند عزاداری امام حسین(ع) است+ تصاویر ایل سوگوار گچساران

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه محرم نماد مظلومیت یاران دین الهی است، افزود: آنچه که نظام ما را حفظ میکند عزاداری امام حسین(ع) است و عزاداری ماه محرم در راستای انتقال مناسب فلسفه و فرهنگ عاشورا و مکتب امام حسین(ع) به نسل جوان امروزی است.
اشتراک گذاری
27 شهریور 1397
کد مطلب : 331579

به گزارش توازن ؛ حمید برارزش شب هشتم ماه محرم در جمع عزاداران ایل سوگوار در گچساران  با بیان اینکه محرم ماهی است که همه اقشار زیر پرچم حسینی جمع می‌شوند، اظهار کرد: محرم ماه اتحاد، وحدت، همدلی و انسجام همه ادیان در مقابل ظلم و ظالم است و رخداد عاشورا فرهنگی جاودان و نقشه راه سعادت و جاودانگی است.

وی، زنده نگه داشتن نهضت حسینی را از فلسفه‌های سازنده و تربیتی آن دانست و تصریح کرد: الهام بخشیدن روح انقلابی و ستم‌ستیزی، پیوند عمیق عاطفی بین امت و الگوهای راستین، اقامه مجلس دینی در سطح وسیع و آشنا شدن توده‌ها با معارف دینی از دیگر فلسفه‌های سازنده و تربیتی نهضت عاشورا است.

تجمع پرشور حسینیان گچساران با عنوان ایل سوگوار همزمان با هشتمین شب ماه محرم در پانصد دستگاه – انتهای ترابری با همکاری هیئت عزاداران حضرت علی اکبر(ع) برگزار شد و عاشقان و شیفتگان سیدالشهداء (ع) در آن شرکت کردند و به عزاداری و سوگواری پرداختند.

عزاداری های حسینی از چند روز مانده به ماه محرم در گچساران آغاز شده و در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به اوج خود می رسد.

طبق برخی روایات، حلقه محاصره دشمنان از روز هفتم ماه محرم علیه امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت تنگ تر شد و آب را بر روی لشگر امام بستند.

امام حسین (ع) و ۷۲ یار باوفای ایشان در روز دهم ماه محرم سال ۶۱ هجری قمری در صحرای کربلا به شهادت رسیدند و حدود ۱۴ قرن است که شیعیان و آزادیخواهان جهان این روز را عزاداری می کنند.

انتهای پیام/ط

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.