آنچه که نظام ما را حفظ میکند عزاداری امام حسین(ع) است+ تصاویر ایل سوگوار گچساران

به گزارش توازن ؛ حمید برارزش شب هشتم ماه محرم در جمع عزاداران ایل سوگوار در گچساران  با بیان اینکه محرم ماهی است که همه اقشار زیر پرچم حسینی جمع می‌شوند، اظهار کرد: محرم ماه اتحاد، وحدت، همدلی و انسجام همه ادیان در مقابل ظلم و ظالم است و رخداد عاشورا فرهنگی جاودان و نقشه راه سعادت و جاودانگی است.

وی، زنده نگه داشتن نهضت حسینی را از فلسفه‌های سازنده و تربیتی آن دانست و تصریح کرد: الهام بخشیدن روح انقلابی و ستم‌ستیزی، پیوند عمیق عاطفی بین امت و الگوهای راستین، اقامه مجلس دینی در سطح وسیع و آشنا شدن توده‌ها با معارف دینی از دیگر فلسفه‌های سازنده و تربیتی نهضت عاشورا است.

تجمع پرشور حسینیان گچساران با عنوان ایل سوگوار همزمان با هشتمین شب ماه محرم در پانصد دستگاه – انتهای ترابری با همکاری هیئت عزاداران حضرت علی اکبر(ع) برگزار شد و عاشقان و شیفتگان سیدالشهداء (ع) در آن شرکت کردند و به عزاداری و سوگواری پرداختند.

عزاداری های حسینی از چند روز مانده به ماه محرم در گچساران آغاز شده و در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به اوج خود می رسد.

طبق برخی روایات، حلقه محاصره دشمنان از روز هفتم ماه محرم علیه امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت تنگ تر شد و آب را بر روی لشگر امام بستند.

امام حسین (ع) و ۷۲ یار باوفای ایشان در روز دهم ماه محرم سال ۶۱ هجری قمری در صحرای کربلا به شهادت رسیدند و حدود ۱۴ قرن است که شیعیان و آزادیخواهان جهان این روز را عزاداری می کنند.

انتهای پیام/ط

 

 

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.