جدیدترین خبرها

گرایش ۶۰ درصدی معتادین به مواد مخدر سنتی در استان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۶۰ درصد گرایش های معتادین استان به مواد مخدر سنتی است.
اشتراک گذاری
26 شهریور 1397
کد مطلب : 331558

سید ناصر رضایی پیش از ظهر دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: حرکت هایی به سمت مواد مخدر صنعتی با محوریت مواردی مانند “ماری جوآنا” وجود دارد که به عنوان یک تهدید جدی محسوب شده و باید نسبت به اعمال بیش از پیش برنامه های کنترلی و پیشگیرانه اقدام کرد.

به گزارش مهر، رضایی با بیان اینکه در برخی از روستاهای شهرستان کهگیلویه هدفگذاری ارتقای ظرفیت های کنترلی، فرهنگی و افزایش ظرفیت های ورزشی و زیرساختی با هدف کاهش آلودگی به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی انجام شده است، ابراز داشت: دستگاه های متولی نسبت به تحقق برنامه ها و هدفگذاری ها اقدام کنند.

رضایی با اشاره به آغاز فعالیت مدارس از مهرماه، بر افزایش فعالیت های کنترلی و نظارتی تاکید کرد و عنوان داشت: پاکسازی محیط اطراف مدارس تا شعاع ۵۰۰ متری با پوشش مدارس اولویت دار و با تاکید بر مدارس دخترانه ضروری است.

رضایی به مباحث آموزشی و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: تدریس درس مهارت های زندگی به عنوان دو واحد درسی در سطح کارشناسی به دانشگاه ها اعلام شده و در استان نیز باید از این ظرفیت بهره برد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با تاکید بر جذب مناسب اعتبارات آسیب های اجتماعی توسط دستگاه ها، اظهار کرد: پرداخت مرحله اول اعتبارات انجام شده و پرداخت مرحله دوم در گرو جذب مناسب اعتبارات در مرحله اول است.

وی همچنین بر اجرای برنامه های هدفگذاری شده در حوزه بانوان تاکید کرد.

نتیجه تصویری برای سید ناصر رضایی مواد مخدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.