جدیدترین خبرها

طرح آبرسانی به ۱۲ روستای باشت آغاز شد

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی باشت گفت: عملیات اجرایی آبرسانی به 12 روستای این شهرستان در مناطق به یدک و چهار راه گشین آغاز شد.
اشتراک گذاری
26 شهریور 1397
کد مطلب : 331474

امین محمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح با ۲۲ میلیارد ریال اعتبار با مشارکت بنیاد برکت اجرا می‌شود.
وی بیان کرد: برای اجرای طرح آبرسانی به ۱۲ روستای باشت ۲ باب مخزن ۵۰ و ۱۰۰ متری،۱۴ کیلومتر شبکه داخلی و خط انتقال و راه اندازی یک حلقه چاه انجام خواهد شد.
وی همچنین از تکمیل طرح مطالعاتی تصفیه خانه آب آشامیدنی بر روی رودخانه شاه بهرام برای آبرسانی به ۳۵ روستای بخش مرکزی باشت خبر داد.
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی باشت تصریح کرد: برای اجرای این طرح آبگیر، تصفیه خانه، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال اجرا می‌شود.
محمدی ابراز داشت: با بهره برداری از تصفیه خانه بر روی رودخانه شاه بهرام پنج هزار نفر از جمعیت روستایی باشت از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند خواهند شد.
وی بیان کرد: روستاهای فتح، کهسرک، شاه بهرام، تلچگاه، شادگان، آبدهگاه و به یدک از مهمترین روستاهای محل اجرای این طرح هستند.
محمدی ابراز داشت: مراحل قانونی مناقصه این طرح در آینده نزدیک انجام خواهد شد.
وی اظهار داشت: بخش عمده‌ای از آب آشامیدنی مناطق روستایی این شهرستان از سفره‌های زیر زمینی و چاه‌های عمیق و نیمه عمیق تأمین می‌شود که در فصل تابستان این چشمه‌ها و چاه‌ها کم آب شده و نیاز به آب‌رسانی سیار دارند.
محمدی گفت: ۵۰۰ کیلومتر شبکه توزیع آب در روستاهای این شهرستان وجود دارد.
آب روستاهای باشت از ۱۱۶ ایستگاه پمپاژ با ۵۵ مخزن آب تأمین می‌شود.
سه هزار و ۵۰۰ مشترک زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی این شهرستان قرار دارند.
شهرستان باشت دارای ۱۲۰ روستا است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.