اجرای تعزیه در بوستان شهدا گمنام

امیرحسین نوروزی در گفتگو با توازن ؛ تعزیه‌خوانی را نماد متعالی تعظیم هنر ایران اسلامی به پیام انسان‌ساز و نورانی قیام کربلا دانست و افزود: هنر تعزیه و شبیه‌خوانی برای به تصویر کشیدن گوشه‌ای از رشادت های سرور سالار شهیدان و یاران باوفایش، به احتزاز در آوردن پرچم سرخ حماسه حسینی در همیشه تاریخ، حفظ واشاعه پیام نهضت عاشورا در زمان حال و انتقال آن به نسل های آینده با بکار گیری تمام ظرفیت هنر اصیل و آئین‌های سنتی در سطح شهرستان اجرا می‌شود.

نوروزی اظهار داشت:این هنر در گچساران با شکوه خاص برگزار می شود و این شهرستان در زمینه اجرای تعزیه، سابقه‌ای دیرینه دارد و ما به داشتن پیر غلامان، پیشکسوتان و اساتید والامقام عرصه تعزیه خوانی این شهرستان افتخار می کنیم.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت افزود: اجرای تعزیه در شهرستان گچساران محدود به بوستان شهدا گمنام نیست و برای دهه اول و دوم محرم امسال مجوزهای لازم برای ۷ گروه تعزیه صادر شده که این گروه‌ها در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان به اجرای برنامه می‌پردازند.

وی پاسداشت ارزش های حماسه حسینی و آسیب شناسی هنر فاخر و معنوی تعزیه با ایجاد وفاق و همدلی و ارتقای سطح علمی و عملی تعزیه در شهرستان را از مهم ترین اهداف برگزاری این برنامه ها برشمرد .

نوروزی تصریح کرد :هنر تعزیه در ایران اسلامی برای انتقال پیام و مفهوم عاشورا به نسل‌های بعد از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است.

گفتنی است اجرای این تعزیه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران و گروه تعزیه جوانان بنی هاشم (ع) گچساران به کارگردانی داود پارسا – سرپرستی مسلم شهبازی – و هنرنمایی احمد عشایریان– علی خداوردیان – محمد دشتی – احمد ابوترابی – داود پارسا- مسلم شهبازی از شب هفتم تا دهم محرم در محل بوستان شهدای گمنام (پارک نفت) برگزار می شود.

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.