جدیدترین خبرها

اجرای تعزیه در بوستان شهدا گمنام

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: گروه تعزیه‌خوانی جوانان بنی هاشم (ع) از امشب تا شب دهم محرم آماده اجرای برنامه در بوستان شهدا گمنام برای عزاداران سید و سالار شهیدان امام حسین (ع)هستند.
اشتراک گذاری
25 شهریور 1397
کد مطلب : 331462

امیرحسین نوروزی در گفتگو با توازن ؛ تعزیه‌خوانی را نماد متعالی تعظیم هنر ایران اسلامی به پیام انسان‌ساز و نورانی قیام کربلا دانست و افزود: هنر تعزیه و شبیه‌خوانی برای به تصویر کشیدن گوشه‌ای از رشادت های سرور سالار شهیدان و یاران باوفایش، به احتزاز در آوردن پرچم سرخ حماسه حسینی در همیشه تاریخ، حفظ واشاعه پیام نهضت عاشورا در زمان حال و انتقال آن به نسل های آینده با بکار گیری تمام ظرفیت هنر اصیل و آئین‌های سنتی در سطح شهرستان اجرا می‌شود.

نوروزی اظهار داشت:این هنر در گچساران با شکوه خاص برگزار می شود و این شهرستان در زمینه اجرای تعزیه، سابقه‌ای دیرینه دارد و ما به داشتن پیر غلامان، پیشکسوتان و اساتید والامقام عرصه تعزیه خوانی این شهرستان افتخار می کنیم.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت افزود: اجرای تعزیه در شهرستان گچساران محدود به بوستان شهدا گمنام نیست و برای دهه اول و دوم محرم امسال مجوزهای لازم برای ۷ گروه تعزیه صادر شده که این گروه‌ها در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان به اجرای برنامه می‌پردازند.

وی پاسداشت ارزش های حماسه حسینی و آسیب شناسی هنر فاخر و معنوی تعزیه با ایجاد وفاق و همدلی و ارتقای سطح علمی و عملی تعزیه در شهرستان را از مهم ترین اهداف برگزاری این برنامه ها برشمرد .

نوروزی تصریح کرد :هنر تعزیه در ایران اسلامی برای انتقال پیام و مفهوم عاشورا به نسل‌های بعد از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است.

گفتنی است اجرای این تعزیه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران و گروه تعزیه جوانان بنی هاشم (ع) گچساران به کارگردانی داود پارسا – سرپرستی مسلم شهبازی – و هنرنمایی احمد عشایریان– علی خداوردیان – محمد دشتی – احمد ابوترابی – داود پارسا- مسلم شهبازی از شب هفتم تا دهم محرم در محل بوستان شهدای گمنام (پارک نفت) برگزار می شود.

انتهای پیام/ط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.