طرح آمارگیری مسکن در ۱۵ روستای شهرستان گچساران اجرا می شود

حمداله عباسپور روز یکشنبه در گفت و گو با توازن اظهار داشت: این طرح به منظور شناخت وضعیت کمی، کیفی، فنی و تخصصی واحدهای مسکونی در روستاها اجرا می شود.

وی ادامه داد: طرح «آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی» از ۲۱ مهرماه تا ۲۱ آبان ماه سال جاری به مدت یک ماه در ۲۰ روستای این شهرستان اجرا می شود.

عباسپور با بیان اینکه اجرای این طرح هر پنج سال یکبار در کشورانجام می شود، افزود: دراین طرح، اطلاعات مربوط به نوع سازه به کار رفته در ساختمان، عمر واحد مسکونی، نوع معماری و مباحثی از این دست برای اجرای طرح جامع مسکن روستایی مورد توجه قرار دارد.

وی عنوان کرد: بررسی تعداد واحدهای مسکونی و بافت های فرسوده و همچنین واحدهای نوسازی شده از برنامه ها و اهداف این طرح به شمار می رود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان گچساران گفت: در صورت نیاز به بازسازی و ساخت بافت های فرسوده بر اساس قانون میزان اعتبار و تسهیلات مشخص و به افراد ارائه می شود.

عباسپور جهت اجرای دقیق این طرح خواستار همکاری صمیمیانه روستائیان عزیز و سایر مسئولین شهرستانی و مامورین آمارگیری شد.

طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی به صورت همزمان در کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با همکاری سازمان آمار ایران از ۲۱ مهرماه آغاز و تا ۲۱ آبان ماه تداوم خواهد داشت.

گفتنی است هرساله در کشور طرحی به عنوان طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی به تعداد ۲۰۰۰۰۰هزار واحد اجرا میگردد.

این طرح با هدف کسب اطلاعات تخصصی از ویژگی‌های مسکن روستایی همزمان با سراسر کشور در سطح  روستاهای شامبرکان – نازمکان علیا – آب انجیر علیا – آبکل – اسپر – آب چیرک م- مارین – بید زرد – چهاربیشه سفلی – باباکلان – پشه کان – تلخاب شیرین – آبشیرین – دیل – چهاربیشه علیا به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print
دیدگاه خود را در این زمینه بنویسید:
  1. ياس گفت:

    با توجه به شرایط کشور و أین طرح فقط یک جمله میشود گفت
    بیا این هم کلاهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.