کشفیات قاچاق کالا در گچساران ۲۱ درصد کاهش یافت

به گزارش توازن ، عبدالرحیم رحیمی روز یکشنبه در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گچساران، با بیان اینکه کشفیات قاچاق کالا در گچساران نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۱ درصد کاهش داشته، افزود: بیش از ۲۶ میلیارد و ۱۵۲ میلیون و ۹۹۹ هزار ریال کالای قاچاق در سال گذشته در این شهرستان کشف شده بود.

وی بیان کرد: ۱۹۵ نفر متخلف از ابتدای امسال تاکنون در این زمینه شناسایی و دستگیر شده است.

رحیمی ابراز کرد: ۸۲ دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق امسال در این شهرستان متوقف شد که نسبت به مدت مشابه ۳۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: ۱۲۷ هزارو ۴۰۰ نخ سیگار قاچاق در سالجاری در این شهرستان کشف شد در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۷۶ هزارو ۶۰ نخ بوده است.

رحیمی ادامه داد: همچنین پنج هزار قلم دارو انسانی و ۲۵ عدد باطری امسال در این شهرستان کشف که نسبت به مدت مشابه ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی به کاهش ۱۰۰ درصدی تجهیزات ماهواره‌ای، فراورده های نفتی و پرونده‌های گمرکی بالای یک میلیارد ریالی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۲۵۰ عدد تجهیزات ماهواره‌ای و چهار هزارو ۵۰۰ لیتر فراورده های نفتی در این شهرستان کشف شد.

وی اظهار داشت: گوشی تلفن همراه، انواع وسایل آرایشی و بهداشتی، مواد خوراکی، پوشاک از دیگر کالاهای کشف شده در این شهرستان بوده است.

رحیمی بیان کرد: قاچاق کالا سبب سلب اعتماد عمومی، عدم ثبات بازار، تضعیف تولید کننده داخلی و کالای ایرانی و بیکاری جوانان می‌شود که به همین دلیل متولیان امر باید اهتمام جدی به مقوله مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته باشند.

“ایرنا”

انتهای پیام /ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.