جدیدترین خبرها

۵ خانه ورزش روستایی در گچساران احداث شد

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی، محلی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵ خانه ورزش روستایی در سال جاری برای کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق کمتر توسعه یافته روستاهای گچساران احداث شده است .
اشتراک گذاری
25 شهریور 1397
کد مطلب : 331381


رحمان همت پور روز شنبه در گفت و گو با توازن اظهار داشت: یکی از مهم ترین اولویت های اداره ورزش و جوانان استان، توسعه ورزش در مناطق روستایی است.


وی افزود: روستاهای شهرستان گچساران دارای استعدادهای ورزشی فراوانی هستند که نیاز به کشف این ظرفیت های انسانی در میان جوانان و نوجوانان داریم.

همت پور با بیان اینکه این تعداد خانه ورزشی برای نخستین بار در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شده است افزود: این تعداد مکان ورزشی در روستاهای مختلف استان از جمله دیل، لیشتر، تلخاب شیرین، انجیر سیاه و بی بی جان آباد تجهیز و احداث شده است.
وی بیان کرد: برای تجهیز این تعداد خانه روستایی بیش از یک میلیاردو ۴۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ارزش افزوده هزینه شد.
همت پور اظهار داشت: این خانه های ورزشی روستایی به تجهیزات ورزشی همچون تشک تاتامی، میز پینگ پنگ، میز شطرنج، دارت، توپ و میز فوتبال دستی مجهز شده اند.
وی افزود: فضای خانه های ورزشی در این روستاها ۴۰ متر به بالا هستند که قابلیت ساماندهی و تحت پوشش بردن ورزشکاران روستاهای همجوار را دارند.
همت پور با بیان اینکه بیش از ۹۰۰ روستا در این استان وجود دارد گفت: خانه های ورزشی به روستاهای بالای پنج هزار نفر جمعیت تعلق خواهد گرفت.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی، محلی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۵ خانه ورزش روستایی امسال در مناطق مختلف این استان راه اندازی شده است.

به گفته وی، در بحث شور و نشاط اجتماعی در آینده افزایش ساخت خانه های ورزش روستایی در دستور کار قرار دارد.

همت پور تاکید کرد: اگر در روستاهای فاقد خانه ورزش روستایی، اماکنی در نظر گرفته شود، هیأت نسبت به تجهیز آنها اقدام خواهد کرد.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی، محلی شهرستان گچساران نیز افزود : ما در کنار برگزاری مسابقات و جشنواره‌های متعدد به شکل بومی و محلی در سطح شهرستان سعی می‌کنیم تا به احیا و توانمندسازی این رشته‌ها کمک کنیم.

قدرت اله ملک زاده خاطر نشان کرد : مدرسه ها یا خانه های بلااستفاده روستایی را می توان به مکان های امنی برای ورزش تبدیل کرد و تجهیز روستاها به خانه ورزش را برای آینده در نظر گرفت..

وی یادآور شد: خانه ورزش روستایی با مشارکت دهیاری ها، هیئت ورزش های روستایی و بومی  محلی و اعتبارات اداره ورز ش و جوانان ایجاد می شود که براساس ظرفیت هر روستا امکانات متفاوتی اختصاص می یابد.

ملک زاده احداث خانه ورزش روستایی را کمک جدی به رشد و توسعه ورزش در روستاها عنوان کرد و افزود :در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد شور و نشاط نیز اثر بخش است.

احداث خانه ورزش روستایی با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و سازمان مواد مخدر راه اندازی شده است.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.