جدیدترین خبرها

همه چیز را به تاجگردون نچسبانیم

در شورای شهر و شهرداری گچساران چه می گذرد؟ این سوالی است که این روزها تمامی مردم گچساران از خود می پرسند و البته در لابه لای این پرسشها مطالب ضد و نقیضی نیز رد و بدل می شود که نمیشود آنها را تایید و یا رد کرد، چرا که در هنگامه ای که مسائل تخصصی جایگاه خود را با مسائل شخصی عوض می کند، کوچکترین مسئله جای خود را به بحرانی عظیم می دهد.
اشتراک گذاری
24 شهریور 1397
کد مطلب : 331340

ابراهیم فرجی

 • مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین توازن است و انتشار آن الزاما به معنی تایید آن نیست، لذا می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را نقد کنید.


در شورای شهر و شهرداری گچساران چه می گذرد؟ این سوالی است که این روزها تمامی مردم گچساران از خود می پرسند و البته در لابه لای این پرسشها مطالب ضد و نقیضی نیز رد و بدل می شود که نمیشود آنها را تایید و یا رد کرد، چرا که در هنگامه ای که مسائل تخصصی جایگاه خود را با مسائل شخصی عوض می کند، کوچکترین مسئله جای خود را به بحرانی عظیم می دهد.

قبل از آنکه شهردار و شهرداری را مورد نقد و بررسی قرار داده، ابتدا تحلیلی بر انتخابات شورای شهر داشته باشیم.

جناب آقای ظفری شهردار محترم دوگنبدان؛ همه و البته بهتر از همه، خود شما می دانید که جنابعالی کاندید شورای شهر بودید که نهایتاً نتوانستید رای لازم برای ورود به شورا را کسب نمایید.

در این میان اعضای فعلی شورای شهر چه خوب و چه بد با رای مردم به این نهاد راه یافتند. از آنجا که هیچکس از جلساتی که فی ما بین اعضای شورای شهر پشت دربهای بسته برگزار می گردد اطلاع دقیقی ندارد. بلاخره در یک جلسه رسمی با ۷رای موافق، شما به عنوان شهردار دوگنبدان انتخاب و کرسی شهرداری را بدست گرفتید ولی خیلی زودتر از آنچه که همگان تصور می کردند همه چیز تغییر کرد و زمانی که بحث استیضاح شما مطرح شد گرچه سه عضو دیگر شورای شهر با آمدن شما از همان ابتدا مخالف بودند اما وقت آن بود که این سه عضو انتقام خود را از چهار عضو دیگر شورا بگیرند. زمان، زمان کینه دوزی بود چرا که اختلافات شورای شهر به قبل از شهردار شدن شما بر می گشت و این ناسازگاریها از زمان تقسیم پستهای شورای شهر رقم خورده بود از همین رو با یک ائتلاف سه نفره مانع تشکیل جلسه و استیضاح شما شدند که این خود بزرگترین ایراد شورای شهر می باشد که سه عضو شورا با چهار عضو دیگر با لج و لجبازی تنها باعث شده عملکرد خود را ضعیف جلوه دهند و آنهم در بهترین برهه زمانی شهرمان یعنی حضور نماینده مقتدر و کاردان جناب آقای تاجگردون در مجلس شورای اسلامی که با تزریق پول های کلان به شهرداری و دیگر نهادها و ادارات شرایط مطلوبی را فراهم ساخته بود.

چند سوال از شهردار؛

جناب آقای ظفری شهردار محترم دوگنبدان؛ چند سوالی از شما پرسیده می شود که خواندن و در صورت ممکن پاسخ دادن به آن خالی از لطف نیست(حتی در خلوت خود):

آیا به نظر خودتان در صورت نبود شخصی همانند تاجگردون و تزریق بودجه های کلان به شهرداری آیا شکل و شمایل فضای شهری اینگونه بود؟

آیا فقط و فقط، صرفا انجام کارهای روزمره ای که هر شهرداری انجام میدهد نشان از توانمندی و تجربه کاری شما دارد؟

آقای شهردار؛ کدام یک از موارد ماده ۵۵ بند ۲۱قانون شهرداری را تمام کمال انجام داده اید؟( ماده۲۱-احداث بنا‌ها و ساختمان‌های مورد نیاز محل از قبیل: سرویسهای بهدشتی و حمام عمومی و کشتارگاه و میدان‌ها و باغ کودکان و ورزشگاه‌مطابق اصول صحیح و فنی و اتخاذ تدابیر لازم برای ساختمان خانه‌های ارزان‌قیمت برای اشخاص بی‌بضاعت ساکن شهر و…).

آیا انجام پروژه هایی که سالها پیش باید انجام میشد اما به دلیل نبود بودجه اقدامی صورت نگرفت و با آمدن شخصی همانند غلامرضا تاجگردون شروع به اجرا شد را فقط به اسم خود می دانید و تمام می کنید؟ آیا مدیریت و مقبولیت را یکی میدانید؟

شما شاید از نظر خودتان مدیر خوبی باشید اما محبوبیت ندارید چون شیوه بر خورد شما با شخصی که قصد ساخت ساز وسیع املاک تجاری و پردرآمد دارد و شخصی که هدف بر ساخت پروژه ای عام المنفعه مثل ساخت یک مجموعه ورزشی  داردیکسان است که این نشان از ضعف و بی تجربگی شما و عدم استفاده از مشاوران کاردان دارد، شما افراد با تجربه را در شهرداری کنار گذاشته و به جای آن افراد مورد نظر خود را با تجربه کمتر برای انجام کارها و مشاوره انتخاب کردید.

و اما شورای شهر…؛

این روزها شورای شهر دارد تاوان اشتباهات خود را پس میدهد اما به چه قیمت ؟ اول آنکه با چنین عملکردی باعث نارضایتی مردم شده اند و دیگر آنکه از دید هواداران و رای دهندگانشان تبدیل به افراد ناکارآمد و در نهایت به مهره های سوخته تبدیل شده اند.

در نهایت بعضی از اعضای شورای شهر با اسم بردن ازافراد خاصی به این بازی و بوق کرنا کردن درباره زمین های فلکه نرگسی سعی بر آن دارند تا موضوع را حساس نموده و به انحراف بکشانند تا بتوانند همچنان به لج بازی ادامه دهند و با همین اتهامات بر مواضع خود ایستادگی کنند.

لازم به ذکر است خدمت اعضای محترم شورای شهر و شهردار عرض کنم که شورای شهر با انتخابات و رای مردم صورت گرفت و جناب آقای ظفری شما توسط شورای شهر کرسی شهرداری را گرفتید.

اعضای شورا و شهردار محترم خواهشمند است اشتباهاتتان را بپذیرید و آنها را اصلاح کنید و به دیگران تهمت نزنید و پای افرادی که نه تنها هیچ نقشی در انتخاب شما اعضای شورای شهر و شهردار نداشته اند بلکه به عنوان یک اقتصاد دان، سیاست مدار و کاردان برای حفظ و آبادانی شهر تلاش می کنند و بهترین فرصتها را برای شما فراهم ساختند را به بازی تمسخر آمیزتان باز نکنید.

در پایان یادآور میشوم این مهم را که آگاه باشید:

همان دستانی که به شما قدرت داده اند(مردم)، می توانند قدرت را از شما بگیرند.

بزرگواران شورای شهر و شهردار محترم دوگنبدان؛ صندلی، پست و مقام ارثیه نیست و لجبازی بر روی این جایگاه ها آتشی برافروخته که دود آن فقط در چشم مردم مظلومی می رود که چند سالی است مزه شیرین عمران و آبادی را چشیده اند و البته همچنان تشنه آن هستند که دیارشان را آبادتر از گذشته ببینند.

9 پاسخ به “همه چیز را به تاجگردون نچسبانیم”

 1. حرف راست گفت:

  اقای تاجگردون یک کلام و ختم کلام بگو هرچی قانون بگه و علناً بیا و همه چی رو به مردم بگو. شما نمیانده رمدمی و باید مردم از حقایق با خبر باشند

 2. مهدیه گفت:

  فقط فقط فقط میخوان طایفه رو به رخ بکشن. فلانی میخواد بگه من طایفه ام سنگین تره و… اگه اخرش ندیدید یه جنگ طایفه ای رخ بده. یه ذره به فکر شهر بدبختمون نیستن

 3. هیچ گفت:

  شورش رو در اوردن دیگه

 4. ناشناس گفت:

  من نظر در مورد شورا با شهردار ندارم چون هنوز دعوتشان را نمیدونم بر سر چیه ولی درود بر نمایند خوبمان

 5. باوی گفت:

  بحث باج خواهی هست. واقعا دعواها شخصی دارند و همه جا الکی حرص مردم رو میخورند!!!

 6. نقاد گفت:

  نوشته آقای فرجی بعلت عدول از رعایت بی طرفی و آشکاری کینه ورزی با شهردار و ظرافت در تهدید قابل
  تامل نیست . سوداگران منتظر مسبب بوجود آمدن شائبه دخالت خواص شده اند ! ! !

 7. شرمت الله گفت:

  اگر این افراد که امروزه بر صندلی شورای شهر تکیه زده اند بر روی اصول و قانون و با ارای پاک انتخاب می شدند قطع به یقین امروز شاهد این شلم در شوروا نبودیم و انسانهایی مترقی و اهل کمال و تشنه خدمت در شورای شهر شاهد بودیم متاسفانه برخی از افراد حاضر پالس هایی به مردم میدهند که صرفا تشنه قدرت و منیت هستند

 8. حسین گفت:

  مردم شریف و نماینده محترم گچساران
  بدانید و شاهد باشید که گروه اکثریت ۴ نفره شورا متاسفانه با وقاحت هرچه تمامتر یکسال است که تمامی انرژی شهرداری و شورا را بخاطر خود خواهی و تمامیت خواهی و زیاده خواهی گرفته اند . شهری را به آشوب کشیدن . از وزارت کشور تا استانداری و فرمانداری را درگیر اصرار زننده خود کرده اند . جناب نماینده محترم برای مردم توضیح بده که امروز تخصصی ترین کمیسیونهای شورا به بی تخصص ترین افراد تعلق گرفت .
  کمیسیون عمرانی و فنی بجای اینکه به مهندس عباسی و بلوطی تعلق بگیرد به خانم زارعی
  کمیسیون مالی هم بجای اینکه به مهندس عاملی مقدم ذی حساب ارشد دارایی تعلق بگیرد به مسلم کرمی تعلق گرفت.
  از اونطرف هم که شهردار تحصیل کرده و پاکدست رو تخریب میکنن.
  مردم هوشیار و نظارگر هستن
  وزن علمی و تخصص این شورا متعلق به سه نفر اقلیتی هست که موافق شهردارن و مخالف زیاده خواهان

 9. شهروند گفت:

  اگر اعضا شورای شهر با رای پاک ### قبول می شدند و در یک رقابت دمکراتیک و بدون دادن ### انتخاب می شدند، الان این مشکلات وجود نداشت. اعضایی که با این گونه مسائل و با توسل به زور و طایفه کشی در روز انتخابات وارد شورا بشوند دیگه انتظاری بیشتر از این هم از آنان نمی رود. اگر این اعضا ضعف نداشتن و بقولی جز نخبگان این شهر بودن بنابراین در یک فضای سالم و در یک رقابت منصفانه به تمرین دمکراسی می پرداختند و خود را در منظر نظر و رای مردم قرار میدادند تا مردم هم با کمال آرامش و بدون ارعاب و تهدید و مخصوصا تطمیع دست به انتخاب میزدند و اون موقع معلوم میشد که واقعا چه کسانی قبول میشدند و ثابت میشد که چه کارایی دارند و چقدر دلسوز مردمند و چقدر نسبت به شهر و جامعه تعهد دارند. شک نکنید اگر چنین شورایی تشکیل میشد امکان نداشت چنین شهرداری را انتخاب کنند. جرم شورای شهر در انتخاب شهردار بیشتر است. باید قبل از عزل شهردار، شورا را عزل کنند که دست به چنین انتخابی زدند. یقین دارم که ۷عضو شورای شهر رزومه ظفری را از خود ظفری بهتر میدانستند. شورا میدانست که ظفری چه مدرک و تخصصی دارد و چند ماه و چند روز و چند ساعت سابقه اجرایی دارد. شورا با علم و یقین به اینکه ظفری سابقه اجرایی ندارد ولی بخاطر غرض ورزی و کینه توزی پا را در یک کفش کردند و گفتند ظفری فرشته نجات شهرمان است در صورتی بفکر شهر نبودن و در واقع فکر میکردند که ظفری فرشته نجات ۴عضو (اکثریت) است. این ۴عضو نه به توصیه نخبگان گوش دادند و نه به رسانه ها توجهی کردند و نه قانون را اجرا کردند. قانون را دور زدند تا ظفری را انتخاب کنند. همه چی را زیر پا گذاشتند. ولی خدا جای حق نشسته و همه را رسوا کرد، همانطور که همه اطلاع دارید. و عذر بدتر از گناه شان این است که میگویند ما نمیدانستیم که ظفری شرایط شهردار شدن را ندارد. نمیدانم این اعضا شورا مردم را چه فرض کرده اند که چنین حرفی را میزنند؟ اگر نمیدانستید که چرا نپرسیدید و چرا به حرف آنان که میدانستن و به شما گفتن گوش ندادید؟ اگر قانون باشد که البته هست ولی مجری خوب نیست و الا باید مجری در راستای اجرای قانون شورا را منحل و شهردار را هم عزل نماید.خدایا این همه بلا نازل کرده بودی کم بود که باز هم این بلا را بر این مردم بیچاره نازل کردی؟ کم درد داشتیم که این درد بی درمون را برایمان روا داشتی؟ البته حق این مردم هم همین بلاها و دردهاست. حتی باید بیشتر از این هم گرفتار شوند، چرا که خودشان خواستند.برای ۲۰یا۳۰یا ۵۰هزار تومان پول، میلیاردها تومان پول به خود یعنی به شهر خودشان ضرر زدند. باز هم تکرار میکنم اعضا شورا، مردم را چه فرض کرده اید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.