خروج ۴۰۰روستای استان از بن بست

پروژه ملی دهدشت-پاتاوه از مهم ترین پروژهای کشور است که درسال ۱۳۷۳با سفر مقام معظم رهبری  به استان عملیات اجرایی آن آغاز گردیده که نقش حیاتی در متصل کردن استان های شمال کشور به بنادر جنوبی خواهد داشت.

این پروژه عظیم ضمن کاهش ۲۰۰کیلومتری مسافت استان های شمالی کشور ازجمله تهران به بنادر جنوبی کشور،حدود ۴۰۰روستای استان کهگسلوسه وبویراحمد را از بن بست خارج خواهد کرد.

این محور یکی از محورهای مهمی است که به عنوان مسیر جدیدی به مبادی جنوب غرب و غرب کشور است و می تواند بنادر جنوبی کشور را به مرکز کشور وصل کند. جاده ملی پاتاوه- دهدشت بخشی از کریدور شمال به جنوب در قسمت مرکزی کشور واقع شده است و از اصفهان به سمت شهرضا، از شهرضا به سه راهی پاتاوه به سمت دهدشت و بهبهان و به بندرامام طراحی شده است.

 

خروج 400روستای کهگیلویه وبراحمد از بن بست /23سال انتظار مردم در سال 98 پایان می یابد؟؟

 

جاده ملی پاتاوه -دهدشت درسال۹۸ به بهره برداری می رسد 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: جاده پاتاوه -دهدشت ۱۳۶کیلومتر طول داردکه افزون بر ۵۰۰میلیارد تومان هزینه شده است.

فیلی تصریح کرد:این پروژه از مهم ترین پروزهای کشور و استان است که برای اتمام این پروژه عظیم ۸۰میلیارد تومان نیاز داریم که امیدواریم تا سال ۹۸به بهربرداری برسد.

وی افزود:براساس اخباری که داریم حدود ۶۰میلیارد تومان منابع تامین شده است که به وزارت راه شهرسازی داده شود.

 

خروج 400روستای کهگیلویه وبراحمد از بن بست /23سال انتظار مردم در سال 98 پایان می یابد؟؟

 

صعب العبور بودن منطقه باعث کندی این پروژه شده است

معاون عمرانی استانداری در خصوص پروژه ملی پاتاوه -دهدشت گفت:با توجه به اینکه این پروژه بزرگدر مسیری صعب العبور و کوهستانی قرار داردروند این پروژه را کند کرده است.

فیلی با بیان اینکه حدود ۷۵درصد این پروژه زیر بار ترافیک رفته است تصریح کرد: قطعه سوم که حدود ۶۳کیلومتردارد که حدود ۱۱پل خاص وجود داردو دراین مسیر۷تونل وجود دارد که ۳تونل از زیر بار ترافیک رفته است . ۴تونل دیگر ۶۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود:با بهره برداری از این پروژه شهرستان کهگیلویه را از بن بست خارج خواهد کرد.

 

خروج 400روستای کهگیلویه وبراحمد از بن بست /23سال انتظار مردم در سال 98 پایان می یابد؟؟

 

عملیات اجرایی این پروژه بسیار عالی است

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد گفت:پروژه پاتاوه دهدشت از مهم ترین کردیدور شمال به جنوب است که از ۱۶۳کلیومتر این طرح ۶۳کلیومتنر از آن باقی مانده است.

علیمردانی افزود:در سال گذشته حدود ۹۰میلیارد تومان و در پایان سال هم ۱۰میلیارد تومان اعتبار توانستیم برای این پروژه از اعتبارات ملی بگیریم.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه بسیار عالی است افزود:این پروژه داری چهار قطعه می باشد که قطعه اول ودوم و چهارم آن به بهرداری رسیده و قطعه سوم آن نیز که حدود ۶۳کیلومتر است که ۲۳کیلومتر آن به مرحله آسفالت رسیده وبقیه در حال خاکبرداری است.

وی از عامل اصلی طولانی شدن این پروژه را تامبن نشدن اعتبارات و سخت وکوهستانی و صعب العیور بودن منطقه را مهم ترین دلیل طولانی شدن این پروژه دانست.

نقطه مثبت این پروژه بکار گیری ۱۰هزار نیروی متخصص و غیر متخصص است که حدود ۹۰دصد آن بومی هستند.

 

خروج 400روستای کهگیلویه وبراحمد از بن بست /23سال انتظار مردم در سال 98 پایان می یابد؟؟

 

 آیا  ۲۳ سال انتظار مردم در سال ۹۸ پایان می یابد؟؟

با توجه به اینکه پروژه عظیم  پاتاوه -دهدشت در۲۴سال قبل عمیلیات اجرایی آن اغاز شده است و مردم همچنان چشم انتظار بهربرداری از این پروژه هستندومسئولان هر کدام در هر دوره ای وعده ای اتمام آن را می دهند که تاکنون وعده هیچ کدام محقق نشده است ولی با خواسته جدی تر مردم و وعده  وعید های مردم  آیا ۲۳سال انتظار مردم در سال ۹۸ پایان می یابد؟؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.