جدیدترین خبرها

همایش شیرخوارگان حسینی در حسینه سید الشهدا(ع) گچساران برگزار شد + گزارش تصویری

همایش شیرخوارگان حسینی به منظور پاسداشت مقام حضرت علی اصغر (ع)، با همکاری موسسه فرهنگی فطرس در حسینه سید الشهدا(ع) گچساران برگزار شد .
اشتراک گذاری
24 شهریور 1397
کد مطلب : 331226

به گزارش توازن؛ آیین بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر (ع) امسال در روز جمعه چهارم محرم، مصادف با ۲۳ شهریورماه از ساعت ۴ بعد از ظهربا حضور شیرخوارگان عاشورایی و مادران آنها در حسینه سید الشهدا(ع) گچساران برگزار شد.

در همایش شیرخوارگان حسینی مادران مؤمن و دوستدار ائمه اطهار(ع) گچسارانی در حالی که کودکان‌شان ملبس به لباس سبز و پیشانی بندهایی با عناوین یا صاحب‌الزمان(عج)، یا حسین(ع) و یا زهرا(س) بودند، یاد و خاطره مظلومیت طفل شش ماهه امام حسین(ع)، حضرت علی‌اصغر(ع) را گرامی داشتند.

در این همایش مادران با کودکانی که لباس سبز و سفید بر تن داشتند آمدند تا بار دیگر با حضرت علی اصغر(ع) پیمان ببندند و کودکان شیرخوار خود را نذر امام زمان(عج) کرده و به فرزندانشان رسم دلدادگی و عاشقی بیاموزند.

گفتنی است همایش شیرخوارگان حسینی مراسمی است به یاد کودکان کشته شده در روز عاشورا از سوی مسلمانان در ایران و کشورهای دیگری همچون هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان، ترکیه، افغانستان و… همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می‌گردد.این همایش از سالهای آغازین دهه هشتاد در تهران آغاز و به مرور در سایر شهرها نیز گسترش یافت. در این همایش مادران و کودکان شیرخوار شرکت می‌کنند .

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.