یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به بخش اشتغال اختصاص یافت

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: یک میلیارد دلار اعتبار دیگر از صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری به بخش اشتغال کشور اختصاص یافت.

غلامرضا تاجگردون در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی افزود: این اعتبار با هدف اجرای طرح های اشتغال در حوزه های بافت فرسوده، ناوگان فرسوده حمل و نقل و نگهداشت تولید هزینه می شود.
وی، اضافه کرد: ساز و کار مربوط به اختصاص این بودجه در راستای ایجاد اشتغال در استان های مختلف کشور در دست بررسی است و در آینده نزدیک نهایی می شود.

وی با تاکید بر اینکه بیکاری در حال حاضر از جمله مشکلات کشور است، اظهار داشت: جهت ایجاد فرصت های شغلی جدید باید از سرمایه های صندوق توسعه ملی، بانک ها و بخش خصوصی بهره برداری شود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دریاچه ارومیه به همه ایران تعلق دارد، ادامه داد: مشکلات این دریاچه باید با همکاری و مشارکت همگانی حل شده و از ظرفیت بودجه ای نهادهای مختلف نیز بهره برداری شود.

تاجگردون با اشاره به لزوم توجه ویژه به آذربایجان غربی، گفت: با استفاده از ظرفیت های موجود و جذب سرمایه های داخلی و خارجی می توان در جهت توسعه این استان گام برداشت و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در جهت تسهیل این روند آمادگی لازم را دارد.

به گزارش ایرنا، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با هدف بررسی وضعیت آذربایجان غربی امروز و فردا میهمان مردم و مسوولان این استان هستند.

پیشتر نیز ۱٫۵ میلیارد دلار با موافقت مقام معظم رهبری به موضوع اشتغال روستایی و پایدار در کشور اختصاص یافته بود که روند تصویب و اجرای طرح های این بخش در حال انجام است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.