جدیدترین خبرها

یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به بخش اشتغال اختصاص یافت

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: یک میلیارد دلار اعتبار دیگر از صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری به بخش اشتغال کشور اختصاص یافت.
اشتراک گذاری
20 شهریور 1397
کد مطلب : 330983

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: یک میلیارد دلار اعتبار دیگر از صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری به بخش اشتغال کشور اختصاص یافت.

غلامرضا تاجگردون در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی افزود: این اعتبار با هدف اجرای طرح های اشتغال در حوزه های بافت فرسوده، ناوگان فرسوده حمل و نقل و نگهداشت تولید هزینه می شود.
وی، اضافه کرد: ساز و کار مربوط به اختصاص این بودجه در راستای ایجاد اشتغال در استان های مختلف کشور در دست بررسی است و در آینده نزدیک نهایی می شود.

وی با تاکید بر اینکه بیکاری در حال حاضر از جمله مشکلات کشور است، اظهار داشت: جهت ایجاد فرصت های شغلی جدید باید از سرمایه های صندوق توسعه ملی، بانک ها و بخش خصوصی بهره برداری شود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دریاچه ارومیه به همه ایران تعلق دارد، ادامه داد: مشکلات این دریاچه باید با همکاری و مشارکت همگانی حل شده و از ظرفیت بودجه ای نهادهای مختلف نیز بهره برداری شود.

تاجگردون با اشاره به لزوم توجه ویژه به آذربایجان غربی، گفت: با استفاده از ظرفیت های موجود و جذب سرمایه های داخلی و خارجی می توان در جهت توسعه این استان گام برداشت و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در جهت تسهیل این روند آمادگی لازم را دارد.

به گزارش ایرنا، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با هدف بررسی وضعیت آذربایجان غربی امروز و فردا میهمان مردم و مسوولان این استان هستند.

پیشتر نیز ۱٫۵ میلیارد دلار با موافقت مقام معظم رهبری به موضوع اشتغال روستایی و پایدار در کشور اختصاص یافته بود که روند تصویب و اجرای طرح های این بخش در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.