جدیدترین خبرها

سنجش میزان محبوبیت شبکه های اجتماعی در میان کاربران ایرانی

براساس نتایج آخرین نظرسنجی ایسپا، 66 درصد مردم حداقل از یکی از شبکه های اجتماعی استفاده می­ کنند که در این میان 46.7 درصد فقط شبکه ای اجتماعی خارجی، 3.9 درصد فقط شبکه های اجتماعی داخلی و 14.1 درصد هم شبکه های اجتماعی داخلی و هم خارجی استفاده می­ کنند.
اشتراک گذاری
18 شهریور 1397
کد مطلب : 330829

شبکه‌های اجتماعی این روزها در بین اکثر افراد از هر قشر، سن و سطح سلیقه‌ای محبوبیت داشته و روزبه‌روز با امکانات جدید و جذاب محبوبت این شبکه ها بیشترنیز می شود این پیمایش به سنجش میزان محبوبیت هریک ازاین شبکه های مجازی درمیان کاربران ایرانی نموده است.

براساس نتایج آخرین نظرسنجی ایسپا که در خرداد سال جاری انجام شد، ۶۶ درصد مردم حداقل از یکی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می­‌کنند که در این میان ۴۶٫۷درصد فقط شبکه‌ای اجتماعی خارجی، ۳٫۹ درصد فقط شبکه‌های اجتماعی داخلی و ۱۴٫۱ درصد هم شبکه‌های اجتماعی داخلی و هم خارجی استفاده می­‌کنند.

براین اساس، ۶۲ درصد از پاسخگویان از تلگرام، ۳۲٫۲ درصد از اینستاگرام، ۲۵ درصد از واتس آپ، ۳٫۶ درصد از فیس بوک، ۲٫۷ درصد از توئیتر و ۱۳٫۵ درصد از سروش استفاده می کنند.

از بین کسانی که از تلگرام استفاده می کنند: ۳۳ درصدشان از واتس آپ، ۵۲٫۹ درصدشان از اینستاگرام، ۶٫۷ درصدشان از فیسبوک، ۵ درصدشان از توئیتر و ۱۶٫۹ درصدشان از سروش استفاده می کنند. از بین کسانی که از واتس آپ استفاده می کنند: ۶۶ درصدشان از تلگرام، ۵۹٫۲ درصد از اینستاگرام، ۸٫۶ درصد از فیسبوک، ۵٫۸ درصد از توئیتر و ۱۸٫۴ درصدشان از سروش استفاده می کنند. از بین کسانی که از اینستاگرام استفاده می کنند: ۸۱ درصدشان از تلگرام، ۴۵٫۷ درصد از واتس آپ، ۹٫۲ درصد از فیسبوک، ۷٫۱ درصد از توئیتر و ۱۵٫۸ درصد از سروش استفاده می کنند. از بین کسانی که از فیسبوک استفاده می کنند: ۹۱٫۳ درصدشان از تلگرام، ۵۹ درصد از واتس آپ، ۸۲ درصد از اینستاگرام، ۲۸٫۶ درصد از توئیتر و ۱۰٫۹ درصد از سروش استفاده می کنند.

از بین کسانی که از توئیتر استفاده می کنند: ۹۲٫۴ درصدشان از تلگرام، ۵۳٫۸ درصدشان از واتس آپ، ۸۴٫۹ درصد از اینستاگرام، ۳۸٫۷ درصد از فیسبوک و ۱۰٫۹ درصد از سروش استفاده می کنند. از بین کسانی که از پیام رسان سروش استفاده می کنند: ۶۰٫۴ درصدشان از تلگرام، ۳۳٫۱ درصدشان از واتس آپ، ۳۶٫۹ درصد از اینستاگرام، ۵٫۱ درصد از فیسبوک و ۲٫۱ درصد از توئیتر استفاده می کنند.

منبع : سایت مرکز افکارسنجی دانشجویان ( ایسپا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.