تاریخ : سه شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۳۹۹
2

سنجش میزان محبوبیت شبکه های اجتماعی در میان کاربران ایرانی

  • کد خبر : 330829
  • ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
براساس نتایج آخرین نظرسنجی ایسپا، 66 درصد مردم حداقل از یکی از شبکه های اجتماعی استفاده می­ کنند که در این میان 46.7 درصد فقط شبکه ای اجتماعی خارجی، 3.9 درصد فقط شبکه های اجتماعی داخلی و 14.1 درصد هم شبکه های اجتماعی داخلی و هم خارجی استفاده می­ کنند.

شبکه‌های اجتماعی این روزها در بین اکثر افراد از هر قشر، سن و سطح سلیقه‌ای محبوبیت داشته و روزبه‌روز با امکانات جدید و جذاب محبوبت این شبکه ها بیشترنیز می شود این پیمایش به سنجش میزان محبوبیت هریک ازاین شبکه های مجازی درمیان کاربران ایرانی نموده است.

براساس نتایج آخرین نظرسنجی ایسپا که در خرداد سال جاری انجام شد، ۶۶ درصد مردم حداقل از یکی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می­‌کنند که در این میان ۴۶٫۷درصد فقط شبکه‌ای اجتماعی خارجی، ۳٫۹ درصد فقط شبکه‌های اجتماعی داخلی و ۱۴٫۱ درصد هم شبکه‌های اجتماعی داخلی و هم خارجی استفاده می­‌کنند.

براین اساس، ۶۲ درصد از پاسخگویان از تلگرام، ۳۲٫۲ درصد از اینستاگرام، ۲۵ درصد از واتس آپ، ۳٫۶ درصد از فیس بوک، ۲٫۷ درصد از توئیتر و ۱۳٫۵ درصد از سروش استفاده می کنند.

از بین کسانی که از تلگرام استفاده می کنند: ۳۳ درصدشان از واتس آپ، ۵۲٫۹ درصدشان از اینستاگرام، ۶٫۷ درصدشان از فیسبوک، ۵ درصدشان از توئیتر و ۱۶٫۹ درصدشان از سروش استفاده می کنند. از بین کسانی که از واتس آپ استفاده می کنند: ۶۶ درصدشان از تلگرام، ۵۹٫۲ درصد از اینستاگرام، ۸٫۶ درصد از فیسبوک، ۵٫۸ درصد از توئیتر و ۱۸٫۴ درصدشان از سروش استفاده می کنند. از بین کسانی که از اینستاگرام استفاده می کنند: ۸۱ درصدشان از تلگرام، ۴۵٫۷ درصد از واتس آپ، ۹٫۲ درصد از فیسبوک، ۷٫۱ درصد از توئیتر و ۱۵٫۸ درصد از سروش استفاده می کنند. از بین کسانی که از فیسبوک استفاده می کنند: ۹۱٫۳ درصدشان از تلگرام، ۵۹ درصد از واتس آپ، ۸۲ درصد از اینستاگرام، ۲۸٫۶ درصد از توئیتر و ۱۰٫۹ درصد از سروش استفاده می کنند.

از بین کسانی که از توئیتر استفاده می کنند: ۹۲٫۴ درصدشان از تلگرام، ۵۳٫۸ درصدشان از واتس آپ، ۸۴٫۹ درصد از اینستاگرام، ۳۸٫۷ درصد از فیسبوک و ۱۰٫۹ درصد از سروش استفاده می کنند. از بین کسانی که از پیام رسان سروش استفاده می کنند: ۶۰٫۴ درصدشان از تلگرام، ۳۳٫۱ درصدشان از واتس آپ، ۳۶٫۹ درصد از اینستاگرام، ۵٫۱ درصد از فیسبوک و ۲٫۱ درصد از توئیتر استفاده می کنند.

منبع : سایت مرکز افکارسنجی دانشجویان ( ایسپا)

لینک کوتاه : https://tawazon.ir/?p=330829

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.