جدیدترین خبرها

سرانه تولید زباله در استان بیشتر از کشور است

کارشناس امور شهری و روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرانه تولید زباله در شهرهای این استان 400 گرم از میانگین کشوری بالاتر است.
اشتراک گذاری
18 شهریور 1397
کد مطلب : 330814

نویدالله عمادی در گفت و گو با ایرنا افزود: سرانه تولید زباله در کشور ۸۰۰ گرم برای هر نفر و این میزان برای هر نفر در کهگیلویه و بویراحمد یک کیلو و ۲۰۰ گرم است.
وی ادامه داد: هر شهروند استان کهگیلویه و بویراحمد ۴۰۰ گرم بیشتر از دیگر هم‌وطنان زباله تولید می‌کنند که این نشانه استفاده نامناسب از امکانات، خدمات و کالاهای در اختیار مردم است.
عمادی اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که میزان تولید زباله تر و تجزیه پذیر در مناطق مختلف استان از تولید زباله خشک بیشتر است.
وی تصریح کرد: ۱۷۴ هزار و ۸۷ تن زباله سالانه در ۱۷ شهر این استان تولید می‌شود.
عمادی با بیان اینکه دفع زباله در شهرهای این استان به‌صورت نیمه بهداشتی است گفت: ایجاد کارخانه بازیافت زباله تنها راهکار حل این مشکل زیست محیطی است.
وی افزود: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ جغرافیایی دارای شرایط ویژه‌ای است باید بازیافت و دفع بهداشتی زباله‌ها در اولویت قرار گیرد.
کارشناس امور شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد در استانداری گفت: ۱۵ محل دفع زباله در این سطح این استان وجود دارد و متأسفانه در این جایگاه‌ها عملیات دفع زباله به‌صورت بهداشتی انجام نمی‌شود.
عمادی اظهار داشت: مسائل اقتصادی و بهداشتی، سطح فرهنگ عمومی، آداب و رسوم غذایی و نوع کاربری املاک از جمله دلایل تولید زباله در منطقه است.
وی به مردم استان توصیه کرد برای کاهش میزان تولید زباله و افزایش بهداشت به اندازه مصرف خریده کرده و از ظروف تجزیه پذیر استفاده کنند.
جمعیت این استان ا ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفر می‌باشد که ۳۹۷ هزار و ۴۶۱ نفر از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد معادل ۵۵٫۷۴ درصد ساکن شهرهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.