سرانه تولید زباله در استان بیشتر از کشور است

نویدالله عمادی در گفت و گو با ایرنا افزود: سرانه تولید زباله در کشور ۸۰۰ گرم برای هر نفر و این میزان برای هر نفر در کهگیلویه و بویراحمد یک کیلو و ۲۰۰ گرم است.
وی ادامه داد: هر شهروند استان کهگیلویه و بویراحمد ۴۰۰ گرم بیشتر از دیگر هم‌وطنان زباله تولید می‌کنند که این نشانه استفاده نامناسب از امکانات، خدمات و کالاهای در اختیار مردم است.
عمادی اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که میزان تولید زباله تر و تجزیه پذیر در مناطق مختلف استان از تولید زباله خشک بیشتر است.
وی تصریح کرد: ۱۷۴ هزار و ۸۷ تن زباله سالانه در ۱۷ شهر این استان تولید می‌شود.
عمادی با بیان اینکه دفع زباله در شهرهای این استان به‌صورت نیمه بهداشتی است گفت: ایجاد کارخانه بازیافت زباله تنها راهکار حل این مشکل زیست محیطی است.
وی افزود: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ جغرافیایی دارای شرایط ویژه‌ای است باید بازیافت و دفع بهداشتی زباله‌ها در اولویت قرار گیرد.
کارشناس امور شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد در استانداری گفت: ۱۵ محل دفع زباله در این سطح این استان وجود دارد و متأسفانه در این جایگاه‌ها عملیات دفع زباله به‌صورت بهداشتی انجام نمی‌شود.
عمادی اظهار داشت: مسائل اقتصادی و بهداشتی، سطح فرهنگ عمومی، آداب و رسوم غذایی و نوع کاربری املاک از جمله دلایل تولید زباله در منطقه است.
وی به مردم استان توصیه کرد برای کاهش میزان تولید زباله و افزایش بهداشت به اندازه مصرف خریده کرده و از ظروف تجزیه پذیر استفاده کنند.
جمعیت این استان ا ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفر می‌باشد که ۳۹۷ هزار و ۴۶۱ نفر از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد معادل ۵۵٫۷۴ درصد ساکن شهرهاست.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.