جدیدترین خبرها

اجرای ویژه برنامه های دهه محرم در ۲۰ کانون فرهنگی هنری مساجد گچساران

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران ، از اجرای ویژه برنامه های دهه محرم در 20 کانون فعال فرهنگی هنری شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.
اشتراک گذاری
17 شهریور 1397
کد مطلب : 330809

امیر حسین نوروزی در گفتگو با توازن ؛ گفت: برنامه های ویژه دهه محرم کانون های فعال فرهنگی هنری مستقر شده در مساجد گچساران با هدف تبیین و تعمیق فلسفه عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش برگزار می شود.

وی افزود: دعوت از کارشناسان برجسته علوم دینی جهت سخنرانی و پاسخ به شبهات در راستای شناساندن ابعاد مختلف واقعه عاشورا و قیام امام حسین(ع) به اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان یکی از شاخص ترین برنامه های این دهه در کانون های مساجد شهرستان است.

به گفته نوروزی؛ برگزاری شب شعر، برپایی نمایشگاه عکس عاشورا ، نشست های هنری عاشورایی در انجمن های فرهنگی هنری هنرمندان از دیگر برنامه هاست.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: ۷ گروه تعزیه‌خوانی آماده اجرای برنامه در ماه محرم هستند.

نوروزی تصریح کرد : مهمترین هدف اداره فرهنگ و ارشاد صیانت از هویت ایرانی و اسلامی است.

وی افزود : این گروه‌ها در شهرها و مناطق روستایی گچساران در محرم به اجرای شبیه‌خوانی می‌پردازند.

نوروزی گفت : هر روز از دهه نخست ماه محرم منتصب به یکی از یاران و اصحاب امام حسین (ع) و وجود مبارک ایشان نامگذاری شده و برنامه شبیه‌خوانی اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد : هنر تعزیه در شهرستان گچساران همواره مورد استقبال مردم و دوستداران مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) قرار گرفته است.

نوروزی ادامه داد: تعزیه هنری است که می توان با استفاده از آن به خوبی وقایع عاشورا و حادثه کربلا را بیان و پیام نهضت امام حسین (ع) را به مردم منتقل کرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران با بیان اینکه باید با افزایش بصیرت و شناخت هر چه بیشتر نسبت به واقعه عاشورا و قیام حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) در جامعه در راستای ارتقای سطح معرفت و شناخت نسبت به نهضت امام حسین (ع) گام برداریم افزود : ایشان در مسیر دفاع از آرمان‌های اسلامی و احیای سنت نبوی در جامعه، در برابر سختی‌های متعددی ایستادگی کردند و از زندگی خویش نیز گذشتند تا اسلام ناب محمدی (ص) در جهان باقی بماند و پرچم اسلام در دنیا به اهتزاز درآید.

وی با اشاره به اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران به دنبال حفظ جایگاه مردمی تعزیه خوانی است، خاطرنشان کرد: فعالان این حوزه تنها سرمایه شان برای اجرای تعزیه عشق به امام حسین (ع) و ارزش های والای دینی است ما وظیفه داریم این هنر را حفظ و تقویت کنیم.

نوروزی با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی ما درحوزه فرهنگ حفظ هویت فرهنگی است، گفت : با توجه به هجمه فرهنگی غرب توجه به میراث فرهنگی و ایرانی نیازمند مراقبت ویژه است زیرا پرداختن به این میراث موجب تقویت هویت دینی و اسلامی می شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت : این اداره در راستای ترویح و اشاعه فرهنگ عاشورایی و امر به معروف و نهی از منکر حمایت خود را در عرصه های فرهنگی و هنری اعلام می دارد و از کلیه هنرمندانی که در ایام محرم و صفر با خلق آثار در بر پا داشتن بیرق حسینی فعالیت نمایند حمایت می شوند .

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.