اجرای ویژه برنامه های دهه محرم در ۲۰ کانون فرهنگی هنری مساجد گچساران

امیر حسین نوروزی در گفتگو با توازن ؛ گفت: برنامه های ویژه دهه محرم کانون های فعال فرهنگی هنری مستقر شده در مساجد گچساران با هدف تبیین و تعمیق فلسفه عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش برگزار می شود.

وی افزود: دعوت از کارشناسان برجسته علوم دینی جهت سخنرانی و پاسخ به شبهات در راستای شناساندن ابعاد مختلف واقعه عاشورا و قیام امام حسین(ع) به اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان یکی از شاخص ترین برنامه های این دهه در کانون های مساجد شهرستان است.

به گفته نوروزی؛ برگزاری شب شعر، برپایی نمایشگاه عکس عاشورا ، نشست های هنری عاشورایی در انجمن های فرهنگی هنری هنرمندان از دیگر برنامه هاست.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: ۷ گروه تعزیه‌خوانی آماده اجرای برنامه در ماه محرم هستند.

نوروزی تصریح کرد : مهمترین هدف اداره فرهنگ و ارشاد صیانت از هویت ایرانی و اسلامی است.

وی افزود : این گروه‌ها در شهرها و مناطق روستایی گچساران در محرم به اجرای شبیه‌خوانی می‌پردازند.

نوروزی گفت : هر روز از دهه نخست ماه محرم منتصب به یکی از یاران و اصحاب امام حسین (ع) و وجود مبارک ایشان نامگذاری شده و برنامه شبیه‌خوانی اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد : هنر تعزیه در شهرستان گچساران همواره مورد استقبال مردم و دوستداران مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) قرار گرفته است.

نوروزی ادامه داد: تعزیه هنری است که می توان با استفاده از آن به خوبی وقایع عاشورا و حادثه کربلا را بیان و پیام نهضت امام حسین (ع) را به مردم منتقل کرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران با بیان اینکه باید با افزایش بصیرت و شناخت هر چه بیشتر نسبت به واقعه عاشورا و قیام حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) در جامعه در راستای ارتقای سطح معرفت و شناخت نسبت به نهضت امام حسین (ع) گام برداریم افزود : ایشان در مسیر دفاع از آرمان‌های اسلامی و احیای سنت نبوی در جامعه، در برابر سختی‌های متعددی ایستادگی کردند و از زندگی خویش نیز گذشتند تا اسلام ناب محمدی (ص) در جهان باقی بماند و پرچم اسلام در دنیا به اهتزاز درآید.

وی با اشاره به اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران به دنبال حفظ جایگاه مردمی تعزیه خوانی است، خاطرنشان کرد: فعالان این حوزه تنها سرمایه شان برای اجرای تعزیه عشق به امام حسین (ع) و ارزش های والای دینی است ما وظیفه داریم این هنر را حفظ و تقویت کنیم.

نوروزی با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی ما درحوزه فرهنگ حفظ هویت فرهنگی است، گفت : با توجه به هجمه فرهنگی غرب توجه به میراث فرهنگی و ایرانی نیازمند مراقبت ویژه است زیرا پرداختن به این میراث موجب تقویت هویت دینی و اسلامی می شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت : این اداره در راستای ترویح و اشاعه فرهنگ عاشورایی و امر به معروف و نهی از منکر حمایت خود را در عرصه های فرهنگی و هنری اعلام می دارد و از کلیه هنرمندانی که در ایام محرم و صفر با خلق آثار در بر پا داشتن بیرق حسینی فعالیت نمایند حمایت می شوند .

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.