جدیدترین خبرها

آئین افتتاحیه دومین المپیاد ورزشی زندانیان زندانهای استان

با حضورمسؤلین قضایی و اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد بازی های دومین المپیاد ورزشی زندانیان استان آغاز شد.
اشتراک گذاری
17 شهریور 1397
کد مطلب : 330563


با حضورمسؤلین قضایی و اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد بازی های دومین المپیاد ورزشی زندانیان استان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی زندان های کهگیلویه و بویراحمد آئین افتتاحیه بازی های ورزشی زندانهای استان با حضور مدیر کل زندانها، معاون قضایی رئیس کل دادگستری ، مدیر کل ورزش و جوانان و با شر کت ۶۰۰ نفر از مددجویان در رشته های مختلف ورزشی آغاز به کار کرد.

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان در آغاز این افتتاحیه گفت: از اولویتهای کاری سازمان زندانها و قوه قضائیه پرداختن به سلامت زندانیان درتوسعه ورزش موضوع ورزش است چرا که معتقدیم برای سلامت جسم ، نشاط روح و آرامش روان زندانیان بایستی برنامه های ورزشی در زندانها پیاده شود و به همین خاطر مفاد ماده های ۱۵۱ و ۱۵۲آئین نامه اجرایی سازمان به لزوم اجرای برنامه های ورزشی در زندانها و اجباری بودن ورزش صبحگاهی تصریح و تأکید دارد.
وی اظهار داشت: امروز با فراهم کردن بخشی از فضا و تجهیزات ورزشی برای زندانیان در مراکز بازپروری استان، ورزش یکی از برنامه های روتین و اساسی مددجویان شده که نقش مهم و اثر گذاری در پر کردن اوقات فراغت آنان دارد.
این مقام ارشد زندانهای استان تصریح کرد: صرف نظر از نوع جرم و بزهکاری و بر اساس حقوق شهروندی و رعایت اصل رأفت اسلامی همه زندانیان از امکانات زندان به خصوص برنامه های ورزش و تربیت بدنی در راه سالم نگه داشتن جسم و روح خود بهره می برند.
اسماعیل جمیاری در ادامه با تقدیر ازمدیرکل اداره ورزش و جوانان و هئیت های مختلف و حمایت رئیس کل و مجموعه قضایی استان از اجراء چنین برنامه هایی که باعث دوری و رخوت، تنبلی و سستی در زندانیان می شود افزود: امروز شاهد افتتاحیه دومین المپیاد ورزشی زندانیان در رشته های مختلف هستیم که این برنامه در دیگر زندانهای استان نیز در حال پیگیری است.

سید علی هاشمی معاون قضایی و دبیر حقوق شهروندی دادگستری استان نیز در این آئین ورزشی مددجویان با ابراز مسرت و خوشحالی از چنین برنامه هایی اظهار داشت: نگاه ما به زندان خاص منظرامنیتی نیست و در طول یکی دو سال اخیر با فعالیت دلسوزانه مدیریت و مجموعه زندانهای استان به جهت بر نامه ریزی و ارتقاء برنامه های فرهنگی و ورزشی، به زندانیان بعنوان یک شهروند و عنصر مفید جامعه نگاه شده که با چنین المپیادهایی به این شکل و سیاق در راه دوری از نخوت و تنبلی برای مسیر صحیح در راه کمال و سعادت گام براشته شده است .
وی از ورزش به عنوان کلید سلامت و نوعی باز اجتماعی شدن یاد کرد وخطاب به زندانیان گفت: پرداختن به ورزش و امور جسمی مفید، شما را از رخوت و سستی بدور داشته که فردی فعال و پویا در مسیر شایسته و منتفع و سودمند در این راه قرار خواهد داد.


این مقام قضایی استان با توجه به بر نامه ها و فعالیتهای سازمان زندانها در بعد تربیتی خاطر نشان کرد: سازمان زندانها در بخشهای مختلف از جمله فرهنگی و تربیتی و توجه به جسم و سلامت شما مددجویان گامهای بسیار خوبی برداشته که این آئین نشانه و گواه خوبی از اینگونه فعالیتها می باشد که جا دارد از متولیان امر تقدیر و تشکر نمایم، و از مدیر کل تربیت بدنی می خواهم در امر توجه به ورزش، امکانات و تجهیزات ورزشی به زندانهای استان مساعدت افزونتر و همکاری بیشتری داشته باشند.
علوی مدیر کل تربیت بدنی و ورزش و جوانان نیز در مراسم دومین المپیاد ورزشی زندانیان استان در یاسوج گفت: با تعامل خوب و مطلوب مدیر کل زندانهای استان ما مراکز ندامتگاهی استان را به عنوان یک محله که می بایست جهت رونق دادن ورزش در آن تلاش کرد نگاه می کنیم که امروز نیز با تشریک مساعی هئیت های مختلف در برگزاری چنین برنامه باشکوهی همگام هستیم و لذا به یمن چنین تجمعی اعطاء سه میز تنیس هدیه ما به زندانهای استان می باشد.
شایان ذکر آنکه در آئین افتتاحیه بازی های دومین المپیاد زندانیان ، ورزشکاران باستانی ، بازی های بومی محلی و … به نمایش هنر خود پرداخته که مورد توجه همگان واقع شده ضمن اینکه این بازی ها در در رشته مختلف از جمله فوتسال، دارت، طناب کشی، شطرنج، والیبال و… در دو روز در زندان های استان برگزار و یا در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.