جدیدترین خبرها

وضعیت بد استان در جدول جذب سپرده‌های بانکی

بیشترین مبلغ سپرده‌های مربوط به استان تهران با مانده 945 هزار و 742 میلیارد تومان و کمترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با 4 هزار و 487 میلیارد تومان بوده است.
اشتراک گذاری
15 شهریور 1397
کد مطلب : 330445

براساس گزارش وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و موسسات اعتباری که بانک مرکزی منتشر کرده است مانده کل سپرده‌های بانکی کشور در پایان اردیبهشت ماه امسال بیش از یک میلیون و ۶۸۳ هزار میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۲۸٫۴ درصد افزایش یافته است.

بیشترین مبلغ سپرده‌های مربوط به استان تهران با مانده ۹۴۵ هزار و ۷۴۲ میلیارد تومان و کمترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴ هزار و ۴۸۷ میلیارد تومان بوده است. یکی از دلایل بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و موسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران است و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌ها و موسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

به گزارش تسنیم، مانده کل تسهیلات بانکی کشور بالغ بر یک میلیون و ۲۸۲ هزار میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸٫۶ درصد افزایش یافته است. بیشترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

نسبت مصارف به منابع بانک‌های کشور بعد از کسر سپرده قانونی نزدیک به ۸۵ درصد است که نسبت به پایان اردیبهشت ماه سال گذشته ۰٫۱ درصد افزایش داشته است. کهگیلویه و بویر احمد با نسبت مصارف به منابع ۱۰۵٫۷ درصد  و خوزستان با ۴۹٫۳ به ترتیب بیشترین و کمترین نسبت مصارف به منابع بانک‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.