جدیدترین خبرها

تولید روزانه بیش از ۱۰۴ تن پسماند در دوگنبدان

شهردار دوگنبدان گفت: روزانه بیش از 104 تن پسماند در شهر دوگنبدان توسط 15 دستگاه خودرو سنگین و 3 دستگاه خودروی سبک جمع آوری می‌شود.
اشتراک گذاری
13 شهریور 1397
کد مطلب : 330354

به گزارش توازن و به نقل از فارس، نشست کارگروه مدیریت پسماند شهرستان گچساران با حضورمسوولان و کارشناسان استانی، معاون فرماندار، بخشدار و شهردار دوگنبدان در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد.

 در این نشست مسعود ظفری با اشاره به مصوبات نشست کارگروه مدیریت پسماند در شهرستان گچساران اظهار کرد:  چهار نقطه از شهر را برای جمع آوری و تخلیه زباله‌های ساختمانی در نظر گرفته شده است.

 شهردار دوگنبدان با بیان اینکه شهر دوگنبدان دارای کانال‌های عمیق زیادی است، گفت:  برای پر کردن این کانال‌ها  نخاله ساختمانی در حال حاضر در این مکان‌ها ریخته می‌شود.

 وی اذعان کرد: با پر کردن این کانال‌های می‌توان به عنوان فضای سبز شهری و یا پارک استفاده نمود.

 ظفری ابراز کرد:چهار نقطه شهری از جمله کانال ضلع شمال و جنوبی در ۵۰۰ دستگاه، ابتدای جاده روستای دیل، جاده کمربندی و حد فاصل بلوار پناهپوری به تاجگردون  در حال حاضر برای تخلیه نخاله‌های ساختمانی پیش‌بینی شده است.

 شهردار دوگنبدان عنوان کرد: با پر شدن برخی از کانال‌های موجود در سطح شهر دوگنبدان نخاله‌های ساختمانی به خارج شهر  با نصب تابلو منتقل خواهند شد.

وی  در ادامه با اشاره به جمع آوری زباله توسط نیروهای حوزه خدمات شهرداری دوگنبدان گفت: روزانه بیش از ۱۰۴ تن زباله توسط شهرداری دوگنبدان جمع آوری و به مرکز دفن زباله منتقل می‌شود.

ظفری خاطرنشان کرد: از این مجموع   پسماند جمع آوری شده در طول شبانه روز ،۷۴ تن در سطح شهر و ۳۰ تن مربوط به شرکت نفت گچساران است که توسط حوزه خدمات شهری شهرداری جمع آوری می‌شود.

شهردار دوگنبدان با بیان اینکه جمع‌آوری زباله با چندین خودرو امکان‌پذیر است، بیان کرد: جمع آوری زباله با ۱۵ دستگاه خودرو سنگین و ۳ دستگاه خودروی سبک کار جمع‌آوری این میزان زباله را در شهردوگنبدان  را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه میزان تولید زباله  در ایران سه برابر حد استاندار جهانی است، گفت: سرانه تولید زباله در کشور ۸۶۰ گرم برای هر نفر است.
ظفری افزود: نهادینه نشدن فرهنگ جداسازی زباله‌های خشک و تر از مبدا و بالا بودن میزان تولید زباله ازمهمترین مشکلات تولید زباله  در شهرستان است.

 در ادامه این نشست به دیگر مصوبات نشست قبلی اشاره و عنوان کرد: هم اکنون  جمع‌آوری  و دفن پسماند شهری در کنار سدچم‌شیر دوگنبدان صورت می‌گیرد که این خود یک معضلی دیگری است.

 وی عنوان کرد:  مکانی در نزدیکی سد و نیروگاه سدچم‌شیر برای جمع‌آوری پسماندهای این شهر در نظر گرفته شده که متاسفانه  این مکان باید دارای یک دیوار حائل باشد که از ورود سگ‌های ولگرد و انتشار زباله و انتقال بیماری جلوگیری کنند که متاسفانه در آن منطقه دیواری احداث نشده است و این امر موجب شده که سگ‌های زیادی در این منطقه جمع شود.

 ظفری درخواست کرد: در تخصیص اعتبارات سالجاری به شهرداری دوگنبدان اعتباری برای احداث دیوار حائل در مکان تخلیه و جمع آوری زباله و  ایجاد کارواش برای شست وشوی خودروهای حمل پسماند شهری تخصیص داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.