جدیدترین خبرها

یک دستگاه مانیتور هوانمای شهری در گچساران نصب شد

نخستین نمایشگر آب و هواشناسی(هوانما ) کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان گچساران راه اندازی شد. به گزارش توازن ، احسان کوهکن در ایین افتتاح این دستگاه در جمع خبرنگاران گفت: دستگاه هوانما با هدف ارائه اطلاعات در خصوص آخرین وضعیت جوی و آب و هوایی و میزان بارش ها در محورهای ارتباطی جاده‌های کشور و […]

اشتراک گذاری
07 شهریور 1397
کد مطلب : 330131

نخستین نمایشگر آب و هواشناسی(هوانما ) کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان گچساران راه اندازی شد.

به گزارش توازن ، احسان کوهکن در ایین افتتاح این دستگاه در جمع خبرنگاران گفت: دستگاه هوانما با هدف ارائه اطلاعات در خصوص آخرین وضعیت جوی و آب و هوایی و میزان بارش ها در محورهای ارتباطی جاده‌های کشور و مسیرهای بین شهری با ارائه پیش بینی وضعیت جوی کشور طی ۲۴ تا ۷۲ ساعت آینده را با استفاده از سامانه اطلاع‌رسانی اداره کل هواشناسی از طریق این دستگاه نمایشگر پخش کرد.

کوهکن گفت: همچنین این دستگاه میزان آلایندگی هوا، وضعیت جوی هوای استان و شهرستان را طی ۲۴ ساعت آینده را پیش‌بینی و اعلام خواهد کرد.

وی افزود : این نمایشگر با بیش از یک میلیاردو ۷۸۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات نفت راه اندازی شد.
کوهکن تصریح کرد: ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در حال حاضر بر اساس استاندارد های بین المللی ۶ نوع آلاینده را به صورت روزانه اندازه گیری می کند که برخی از آنها شامل مونواکسیدکربن، دی اکسیدگوگرد، دی اکسید نیتروژن، ازن و ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون است.

رئیس اداره هواشناسی گچساران گفت: در صورت تامین ۱۰ میلیارد ریال اعتبار دستگاه سنجش آلودگی تا پایان سالجاری در این شهرستان راه اندازی خواهد شد.

به گفته کوهکن کوهکن در حال حاضر در دنیا اعلام وضعیت جوی به سمت هواشناسی کاربردی برای شهروندان گام برمی‌دارد و در واقع تأمین نیاز اطلاعاتی برای مخاطبان مختلف توانمندی جدید هواشناسی است.

گفتنی است این مانیتور در محل فلکه قدس دوگنبدان کنار بانک شهر نصب شد و به صورت آنلاین تمام اطلاعات هواشناسی از جمله، دمای واقعی، رطوبت، سرعت باد، میزان آلودگی و اطلاعیه ها را نشان می دهد.

نمایشگر آب و هواشناسی(هوانما )از جمله طرح های افتتاحیه هفته دولت در گچساران بود.

انتهای پیام/ط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.