جدیدترین خبرها

ره آورد هفته دولت در باشت افتتاح و کلنگ زنی ۱۵ پروژه عمرانی و اقتصادی بود+تصاویر

همزمان با چهارمین روز ازهفته دولت ۱۵ پروژه در بخش های مختلف عمرانی ، و اقتصادی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی شد. به گزارش توازن، همزمان با هفته دولت مسئولین استانی و شهرستانی ابتدا با حضور در گلزار شهدای شهرباشت با قرائت فاتحه یاد و خاطره جان فشانی […]

اشتراک گذاری
07 شهریور 1397
کد مطلب : 329841

همزمان با چهارمین روز ازهفته دولت ۱۵ پروژه در بخش های مختلف عمرانی ، و اقتصادی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش توازن، همزمان با هفته دولت مسئولین استانی و شهرستانی ابتدا با حضور در گلزار شهدای شهرباشت با قرائت فاتحه یاد و خاطره جان فشانی های شهدا در هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند و با حضور برسر مزار شهداء شهر باشت با آرمان های شهدای دوران دفاع مقدس تجدیدمیثاق کردند.

سپس معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد روز دوشنبه در آئین بهره برداری و کلنگ زنی طرح‌های عمرانی باشت در جمع خبرنگاران گفت: فرا رسیدن هفته دولت فرصت خوبی برای معرفی دستاوردهای انقلاب و دیدار مسئولان با مردم در نقاط روستایی و شهری است.

جعفر گوهرگانی افزود:در هفته دولت امسال ۱۰ طرح عمرانی و اقتصادی در این شهرستان بهره برداری و عملیات اجرایی پنج طرح دیگر شروع شده است.

وی گفت : آسفالت محور پل بریم به گچساران، اصلاح شبکه آب شهری، ساخت جاده آشیری، گاوداری صنعتی و پرورش قارچ از مهمترین طرح‌های افتتاحی هفته دولت در باشت است.
گوهرگانی با اشاره به اینکه نیمی از طرح‌های هفته دولت امسال باشت اقتصادی است، اظهار داشت: پرورش گاو شیرده، قارچ، احداث سردخانه، آزمایشگاه محصولات کشاورزی، کارخانه یخ و آبیاری تحت فشار از مهمترین طرح‌های اقتصادی هفته دولت سال جاری است.

وی گفت: ساخت سد خاکی آبدهگاه مهم‌ترین طرح‌هایی است که در شهرستان باشت کلنگ زنی شد.
گوهرگانی تصریح کرد: ساخت سد خاکی در منطقه آبدهگاه، لکه گیری و آسفالت جاده پل بریم تا باشت و اصلاح شبکه آب شهری از مهمترین طرح‌های عمرانی هفته دولت در شهرستان باشت است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این طرح‌ها ۵۰ تا ۶۰ فرصت شغلی ایجاد می‌کند، اعتبار طرح‌های عمرانی و اقتصادی هفته دولت در شهرستان باشت را ۱۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

گوهرگانی گفت:حدود ۱۰۰ نفر بطور مستقیم و غیرمستقیم در پروژه‌های افتتاحی و کلنگ زنی هفته دولت امسال در شهرستان باشت بکار گرفته می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص بهره برداری از ساختمان نگهداری تأسیسات و تجهیزات آب شهر باشت گفت: این ساختمان در زمینی به وسعت ۱۲۰ مترمربع احداث شده است که کارهای اجرایی آن از اسفندماه سال گذشته شروع و برای انجام عملیات اجرایی آن ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

علی لدنی نژاد محل تامین اعتبار این طرح را درامد جاری شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد و اعتبارات استانی عنوان کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود ۴۲ کیلومتر راه روستایی ظرف یک سال گذشته در سطح این شهرستان، بهسازی، آسفالت و یا احداث شده است.

محمدعلی علیمردانی افزود: روستاهای منصور آباد، سرآبیز، تنگ هنگون شاه زینعلی، نارگ موسی، شاه بهرام و سه راهی ده بزرگ، دوراهی بهره عنا، دمیه تل مویزی و چالموره از جمله این روستاهاست.

وی اظهار داشت: میزان اعتبار هزینه شده در این راستا افزون بر ۸۲ میلیارد ریال بوده است.

علیمردانی اعتبار هزینه شده برای این طرح را بیش از ۷ میلیارد ریال و از محل اعتبارات استانی عنوان کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت توسعه راه‌های روستایی برای رفاه حال اهالی و حمل و نقل محصولات کشاورزی و دامی ابراز امیدواری کرد که اجرای این طرح‌ها بتواند به توسعه روستاهای این شهرستان کمک کند.

فرماندار باشت گفت: همزمان با چهارمین روز از هفته دولت ۱۵ پروژه در بخش های مختلف عمرانی، کشاورزی و صنعت و معدن، آب و فاضلاب، راهداری و حمل نقل جاده ای، منابع طبیعی، راه و شهرسازی، آب و فاضلاب روستایی با اعتبار بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد.

سید مسعود حسینی فرماندار باشت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، خدمات دولت تدبیر و امید و حمایت های نماینده محترم جناب آقای دکتر تاجگردون در بخش های مختلف،  توسعه و عمران این شهرستان را به همراه داشته است، افزود: هم اکنون پروژه های مهم و خوبی در بخش های مختلف راه، آب، بهداشت و سلامت، عمرانی و زیرساختی در دست اجرا است که نویدبخش توسعه فراگیر این شهرستان در آینده نزدیک است.

افتتاح کارخانه یخ بخش بوستان، کلنگ‌زنی سد ملاتی در بوستان، افتتاح سد ملاتی در پیچاب، افتتاح آزمایشگاه محصولات کشاورزی و دامپزشکی در روستای برغون، افتتاح یک واحد صنعتی گاو شیری صنعتی در روستای تل مویزی،بهره برداری ساختمان نگهداری تأسیسات و تجهیزات آب شهر باشت در محل تپه نورالشهدا و افتتاح یک باب ساختمان اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران  از مهمترین پروژه‌های‌افتتاحی و کلنگ‌زنی هفته دولت در این شهرستان بود.

۶۱ طرح عمرانی در زمینه‌های گوناگون در مناطق شهری و روستایی این شهرستان هم اکنون در دست اجراست.
بیش از ۱۰۸ میلیارد ریال، سال گذشته از اعتبارات استانی و ۲ درصد نفت به طرح‌های در دست ساخت شهرستان باشت اختصاص یافت.

از مجموع ۱۵ پروژه پیشنهادی از پروژه های شهرباشت، ۱۰ پروژه افتتاح و ۵ طرح کلنگ زنی شد.

در بخش صنعت، معدن و تجارت، کارخانه یخ سازی با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان در بخش بوستان  و در حوزه ی کشاورزی، پروژه های پرورش قارچ و کود کمپوست با اعتباری بالغ بر ۷۲۰ میلیون تومان کلنگ زنی و پروژه های آبیاری تحت فشار، آزمایشگاه محصولات کشاورزی و گاوداری صنعتی با اعتبار ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در حوزه آب و فاضلاب شهری دو پروژه ی اصلاح و توسعه شبکه فرسوده شهری و مهمان سرای این اداره با اعتبار ۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای، لکه گیری و آسفالت محور پل بریم گچساران با اعتبار یک میلیارد و ۳۵۳ میلیون تومان عملیات سنگی ملاتی منطقه پیچاب، سد خاکی و پروژه سنگی ملاتی بوستان با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حوزه آبخیزداری و منابع طبیعی در حوزه راه و شهرسازی پروژه جاده آشیری با اعتبار ۶۷۰ میلیون تومان پروژه مجتمع آبرسانی با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افتتاح ساختمان اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعتبار ۲۳۰ میلیون تومان کلنگ زنی و افتتاح شد.

انتهای پیام/ط

ا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.