جدیدترین خبرها

جشنواره ملی داستان کوتاه سقلاتون در گچساران به کار خود خاتمه داد

سومین جشنواره ملی داستان کوتاه ‘سقلاتون’ ۳۰ مرداد با حضور نویسندگان و هنرمندان سراسر کشور با معرفی نفرات برتر و تقدیر از برگزیدگان برگزار و به کار خود پایان داد. به گزارش توازن، سومین جشنواره ملی داستان کوتاه ‘سقلاتون’ به منظور ارتقاء توان نویسندگان، بهره‌مندی از خلاقیت و ایده‌های جدید در شهرستان گچساران روز سه […]

اشتراک گذاری
31 مرداد 1397
کد مطلب : 329748

سومین جشنواره ملی داستان کوتاه ‘سقلاتون’ ۳۰ مرداد با حضور نویسندگان و هنرمندان سراسر کشور با معرفی نفرات برتر و تقدیر از برگزیدگان برگزار و به کار خود پایان داد.

به گزارش توازن، سومین جشنواره ملی داستان کوتاه ‘سقلاتون’ به منظور ارتقاء توان نویسندگان، بهره‌مندی از خلاقیت و ایده‌های جدید در شهرستان گچساران روز سه شنبه به کار خود پایان داد و نفرات برتر معرفی شدند.
در بخش آزاد رتبه اول به سولماز اسعدی از تهران، رتبه دوم به امین اطمینان از خراسان و رتبه سوم به فاضله فراهانی از تهران تعلق گرفت.
در بخش بومی رتبه‌های اول تا سوم به مصطفی شمس از کرمان، صابر محمدی از گچساران و آرش محمودی از کرمانشاه اعطا شد.
مجتبی هژبری از خراسان، صابر محمدی از گچساران و عباس باباعلی از تهران رتبه های اول تا سوم را در بخش نفت کسب کردند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در اختتامیه سومین جشنواره ملی داستان کوتاه ‘سقلاتون’ گفت: ۹۹۳ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه سومین جشنواره جایزه ملی سقلاتون ارسال شد که از این تعداد ۶۷۰ اثر در بخش آزاد، ۱۲۰اثر در بخش نفت و ۲۰۳ اثر در بخش بومی بود.
رضا دهبانی بیان کرد: از این تعداد ۴۹ اثر در سه بخش بومی، نفت و آزاد به مرحله نهایی نخستین جایزه ملی داستان کوتاه سقلاتون راه‌ یافت.
دهبانی تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی سبب ارتقای آگاهی مردم نسبت به مسائل فرهنگی و مذهبی می‌شود.
وی تصریح کرد: دولت نسبت به مسائل فرهنگی جامعه توجه و نگاه ویژه‌ای دارد.
دهبانی هنرمندان را سرمایه‌های گرانبهای هر جامعه دانست و گفت: هنرمندان با هنر خود می‌توانند نقش مهمی در رفع انواع مشکلات و معضلات این استان و معرفی هر چه بیشتر آن ایفا کنند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران با اشاره به جوایز سومین جایزه ملی داستان کوتاه در این شهرستان، گفت: در بخش‌های آزاد، بومی و نفت ، جایزه مقام نخست لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰ میلیون ریال است.
امیرحسین نوروزی گفت: مقام دوم لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵ میلیون ریال و مقام سوم لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰میلیون ریال هدیه دریافت کردند.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.