جشنواره ملی داستان کوتاه سقلاتون در گچساران به کار خود خاتمه داد

سومین جشنواره ملی داستان کوتاه ‘سقلاتون’ ۳۰ مرداد با حضور نویسندگان و هنرمندان سراسر کشور با معرفی نفرات برتر و تقدیر از برگزیدگان برگزار و به کار خود پایان داد.

به گزارش توازن، سومین جشنواره ملی داستان کوتاه ‘سقلاتون’ به منظور ارتقاء توان نویسندگان، بهره‌مندی از خلاقیت و ایده‌های جدید در شهرستان گچساران روز سه شنبه به کار خود پایان داد و نفرات برتر معرفی شدند.
در بخش آزاد رتبه اول به سولماز اسعدی از تهران، رتبه دوم به امین اطمینان از خراسان و رتبه سوم به فاضله فراهانی از تهران تعلق گرفت.
در بخش بومی رتبه‌های اول تا سوم به مصطفی شمس از کرمان، صابر محمدی از گچساران و آرش محمودی از کرمانشاه اعطا شد.
مجتبی هژبری از خراسان، صابر محمدی از گچساران و عباس باباعلی از تهران رتبه های اول تا سوم را در بخش نفت کسب کردند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در اختتامیه سومین جشنواره ملی داستان کوتاه ‘سقلاتون’ گفت: ۹۹۳ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه سومین جشنواره جایزه ملی سقلاتون ارسال شد که از این تعداد ۶۷۰ اثر در بخش آزاد، ۱۲۰اثر در بخش نفت و ۲۰۳ اثر در بخش بومی بود.
رضا دهبانی بیان کرد: از این تعداد ۴۹ اثر در سه بخش بومی، نفت و آزاد به مرحله نهایی نخستین جایزه ملی داستان کوتاه سقلاتون راه‌ یافت.
دهبانی تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی سبب ارتقای آگاهی مردم نسبت به مسائل فرهنگی و مذهبی می‌شود.
وی تصریح کرد: دولت نسبت به مسائل فرهنگی جامعه توجه و نگاه ویژه‌ای دارد.
دهبانی هنرمندان را سرمایه‌های گرانبهای هر جامعه دانست و گفت: هنرمندان با هنر خود می‌توانند نقش مهمی در رفع انواع مشکلات و معضلات این استان و معرفی هر چه بیشتر آن ایفا کنند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران با اشاره به جوایز سومین جایزه ملی داستان کوتاه در این شهرستان، گفت: در بخش‌های آزاد، بومی و نفت ، جایزه مقام نخست لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰ میلیون ریال است.
امیرحسین نوروزی گفت: مقام دوم لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵ میلیون ریال و مقام سوم لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰میلیون ریال هدیه دریافت کردند.

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.