جدیدترین خبرها

تاکنون یک هزار و ۶۳۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده مجوز بازسازی دریافت کرده اند

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون مالکان ۲ هزار و ۱۴۰ واحد مسکونی برای نوسازی مراجعه کرده اند گفت : یک هزار و ۸۰۰ واحد شرایط بازسازی داشته اند که تاکنون یک هزار و ۶۳۰ واحد مجوز بازسازی دریافت کرده اند. به گزارش توازن ، غلامرضا تاجگردون روز […]

اشتراک گذاری
23 مرداد 1397
کد مطلب : 329478

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون مالکان ۲ هزار و ۱۴۰ واحد مسکونی برای نوسازی مراجعه کرده اند گفت : یک هزار و ۸۰۰ واحد شرایط بازسازی داشته اند که تاکنون یک هزار و ۶۳۰ واحد مجوز بازسازی دریافت کرده اند.

به گزارش توازن ، غلامرضا تاجگردون روز دوشنبه در نشست بررسی روند احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان در جمع خبرنگاران  افزود: تا کنون اقدامات بسیار خوبی جهت نوسازی و بهسازی منازل بافت فرسوده دوگنبدان انجام شده است.

وی بیان کرد: کار نوسازی و بهسازی ۱۲۰۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده دوگنبدان آغاز شده است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از این تعداد تا کنون ۸۰۰ واحد آن تکمیل شده و مردم در آن زندگی می کنند.

تاجگردون عنوان کرد: در سال گذشته کار باز سازی منازل مسکونی در بافت فرسوده از شیب بالایی برخوردار بود.

وی گفت: در برخی از مناطق بافت فرسوده دوگنبدان اعم از محلات رادک و سادات با پیشرفت ۵۰ درصدی  روند باز سازی بسیار خوب است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در برخی از نقاط دیگر بافت فرسوده مانند محلات کیامرثی و لبنان درصد پیشرفت باز سازی بنا به دلایل متعددی پایین است.

تاجگردون بیان کرد: یکی از مهم ترین این دلایل باز شدن رینگ در بالای خیایبان کیامرثی است که برای این امر تا کنون ۱۶۵ واحد مسکونی خریداری شده که با اجرای باز شدن کامل رینگ دسترسی برای ساخت و ساز دیگر منازل راحتر می شود.

وی افزود: در فاز اول بهسازی و باز سازی بافت فرسوده دوگنبدان ۳ هزار واحد مصوب شده است و امید می رود تا مسئولان زیر ربط تلاش خود را جهت شتاب بخشی به این امر بیشتر کنند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کل منابعه ای که در بافت فرسوده دوگنبدان در حال هزینه شدن است یک ریال آن از اعتبارات استانی و یا شهرستانی نبوده و همه این اعتبارات از منابع ملی اخذ شده است.

تاجگردون اضافه کرد: منابع ملی که تا کنون استان از آن استفاده نمی کرد.

وی گفت: با اجرای طرح بهسازی و باز سازی بافت فرسوده دوگنبدان ارزش افزوده در محلات فرسوده این شهرستان افزایش پیدا کرده و در نتیجه ثروت مردم نیز افزایش پیدا می کند.

تاجگردون گفت: منابعه ای که در بافت فرسوده دوگنبدان در حال هزینه شدن است یک ریال آن از اعتبارات استانی و یا شهرستانی نیست.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح نوسازی سه هزار واحد مسکونی بافت فرسوده دوگنبدان تا پایان سال ۱۳۹۸ تکمیل و بهره برداری می شود.

تاجگردون گفت: تعداد واحدهای مسکونی فرسوده شهر دوگنبدان پنج هزار و ۲۰۰ واحد است که براساس برنامه ریزی تا پایان سال جاری یکهزار و ۸۰۰ واحد نوسازی می شود.

وی افزود: تاکنون مالکان ۲ هزار و ۱۴۰ واحد مسکونی برای نوسازی مراجعه کرده اند.
تاجگردون بیان کرد: یک هزار و ۸۰۰ واحد شرایط بازسازی داشته اند که تاکنون یک هزار و ۶۳۰ واحد مجوز بازسازی دریافت کرده اند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جا دارد تا از همکاری خوب بانک ها در اجرای این طرح تاثیر گذار تشکر و قدر دانی کرد.

گفتنی است نشست بررسی روند اجرایی بازسازی بافت فرسوده دوگنبدان با حضور غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، عزیزالله مهدیان معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور،عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد،،عبدالرحیم رحیمی فرماندار گچساران،مسعود ظفری شهردار دوگنبدان،مدیران بانک های عامل پرداخت تسهیلات بافت آسیب پذیر شهر دوگنبدان ،برخی از مدیران کل و مسئولین شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری گچساران برگزار شد.

انتهای پیام/ط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.