جدیدترین خبرها

اظهارات یکی از اعضای شورای شهر دوگنبدان در پی حکم عزل شهردار دوگنبدان+جزئیات

با برخی اخبار منتشر شده در فضای رسانه‌ای اعم از سایت ها و کانالهای استان در خصوص حکم عزل مسعود ظفری شهردار دوگنبدان که در دستان استاندار است به انتشار اخباری در این زمینه به مسائل حاشیه ای دامن زده اند . پایگاه خبری توازن ؛ در این خصوص گفتگویی با یکی از اعضای شورای […]

اشتراک گذاری
15 مرداد 1397
کد مطلب : 329416

با برخی اخبار منتشر شده در فضای رسانه‌ای اعم از سایت ها و کانالهای استان در خصوص حکم عزل مسعود ظفری شهردار دوگنبدان که در دستان استاندار است به انتشار اخباری در این زمینه به مسائل حاشیه ای دامن زده اند . پایگاه خبری توازن ؛ در این خصوص گفتگویی با یکی از اعضای شورای اسلامی شهر دوگنبدان انجام داده است.

عضو شورای شهر دوگنبدان در گفتگو با توازن ؛توجه به ماده قانون شرایط احراز صلاحیت شهردارکه دو مورد از بندهای این ماده قانونی اعم از مجرد بودن و نداشتن  سابقه ۵ سال اجرایی در دستگاههای دولتی یا وابسته به دولت را از دلایل اصلی عزل شهردار اعلام و تأکید کرد: خط قرمز من مردم شهر هستند نه افراد خاص از این رو وظیفه دارم از حقوق شهروندان صیانت کنم وحق قانونی شورا است که در صورت غفلت شهردار اقدام قانونی نماید .

این عضو شورای شهر افزود : شورا شهر دوگنبدان پس از تشکیل جلسه و احضار شهردار خواهان ارائه سوابق اجرایی از ایشان گردید که شهردار دوگنبدان در جلسه شورا به صراحت اعلام کرد که سابقه ۵سال اجرایی را ندارد.

وی گفت : لذا مستنداتی که شهردار قبل از ورود به شهرداری به شورا ارائه داده بود بررشس گردید ، اکثریت اعضای شورا به صحت این مستندات مشکوک و خواهان بررسی دقیقتر شدند و به همین منظور درخواستی از طرف شورای شهر به مراجع مربوطه جهت تائید این مستندات به دانشگاه آزاد – دانشکده سماء – تامیین اجتماعی استعلام گردید .

عضو شورای شهر دوگنبدان ادامه داد : آنچه که به شورای شهر واصل گردید با آنچه که از بدو ورود شهرداری ارائه شده بود مغایرت کامل داشت، کل سابقه اجرایی شهردار طبق مستندات تامیین اجتماعی زیر یکسال بود.شورای شهر هم بر اساس مستندات قانونی به فرمانداری – استانداری و وزارت کشور جهت اجرای دقیق قانون شکایت کردند .

وی تصریح کرد : پس از بررسی دقیق مستندات در مورد شهردار برای صحت اسناد ارائه شده از سوی شورای شهر مورد  تایید آنها واقع گردید و وزارت کشور هم به استانداری جهت ابطال حکم شهردار دستورات لازم را صادر نمود.

عضو شورای شهر دوگنبدان تاکید کرد : لذا این کار شورا یک کار قانونی است و این حق قانونی اعضای شورای شهر می باشد بر همه امور شهرداری نظارت کند و در این باره از شهردار توضیح بخواهد و کسانیکه در سایت ها و کانال ها این موضوع را وارد حاشیه نموده و دامن به موضوع میزنند فقط در جهت تشویش اذهان عمومی هستند تا ذهن مسئولین مربوط به حکم ابطال را به سمت و سویی دیگر بکشانند و این موضوع را به اختشاشات اخیر شهرستان کازرون مرتبط  میکنند لازم است دستگاههای امنیتی ورود پیدا کنند و با افراد اخلالگر و کسانیکه در جهت تشویش اذهان عمومی قلم میزنند برخورد نمایند .

وی تصریح کرد متأسفانه برخی از افراد رسالت خبرنگاری را که اصل صداقت و امانت‌داریست را فراموش کرده و با پخش شایعات و بزرگنمایی برخی اخبار بی اساس و طرح شائبه‌های بی پایه در مورد علت آن خبر تلاش دارند سایت یا کانال‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی مطرح کنند و مخاطب جذب نمایند اما نمیدانند از نظر قانون تشویش اذهان عمومی جرم است .

عضو شورای شهر خطاب به این نوع از قلم به دستان گفت : با این شیوه نمی‌توان در زمینه حل مشکلات مردم گام برداشت و اگر بخواهیم به اهداف خود دست یابیم، باید به دور از چالش به سمت پیشرفت حرکت کنیم.

انتهای پیام/ط

4 پاسخ به “اظهارات یکی از اعضای شورای شهر دوگنبدان در پی حکم عزل شهردار دوگنبدان+جزئیات”

 1. شهروند گچسارانی گفت:

  مگر شورا در بدو انتخاب و معرفی ظفری نمیدانست که ایشان سابقه اجرایی ۵ساله ندارد و مجرد میباشد؟ چرا با علم به اینکه ظفری شرایط لازم را ندارد ولی باز هم در معرفی ایشان اصرار داشتن؟ چقدر مردم را نادان فرض کرده اند که همچو مسائلی را عنوان میکنند؟ استاندار اگردلسوز مردم دوگنبدان هست با انحلال شورای شهر دوگنبدان بزرگترین خدمت را به مردم این شهر بنماید. یقین بدانید شورایی که با پول و کارت شارژ و برنج و روغن رای خریده و قبول شده نمیتواند خدمتکار مردم باشد چرا که برای جبران هزینه های کلان انتخاباتی شان مجبورند دست درازی به اموال شهرداری و بیت المال کنند و بنوعی پولی که بابت خرید رای به مردم داده بودن، از جیب مردم خارج کنند.

 2. شهروند گچسارانی گفت:

  تمام این صحبت ها همگی از سر خصومت با شهردار است که به شورای شهر و خانواده هایشان اجازه رانت خواری و سوء استفاده های شخصی را به شورای شهر نداده است و پیمانکاری های بعضی ها در شهرداری غزل کرد و جلوی زمین خواری حضرات شورای شهر را گرفته است و لطفا نه خودتان را دور بزنید و نه مردم شهر را …….

 3. ناشناس گفت:

  باسلام وارادت‌‌.

  کدام قانون گفته مجرد ها نمی توانند شهردار باشند.صداقت وسالم بودن مهم است.لیاقت شهردار بودن را آقای ظفری داشتند ودارند.به خودتون ننازید.حالا بعضی از شما متاهل ها غیر از خیانت پنهان که بماند چه نقش مفیدی برای این شهر داشتید.یک کلام دزدی هاتون را رو کرد .

 4. شهروند ساکن محله سادات گفت:

  ما ساکن محله سادات هستیم اقای ظفری هم دست کمی از بقیه شهردارها ندارد بیش از ۴۰ سال انقلاب گذشت اولین محل گچساران سادات بوده چرا ما از کوچکترین چیز برخردار نیستیم حق ما یک فضای سبز نیست اقای ظفری به جای مانور دادن میتوانست در این یک سوال این کار رو انجام بده برای این محله اگر اقای ظفری نه یک سوال بلکه ۴ سوال هم شهردار باشد کاری برای این چنین محله هایی نمیکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.