جدیدترین خبرها

در چهار ماه نخست سال جاری۳۵۰ نفر ساعت آموزش داده شد

به مناسبت هفته فنی و حرفه ای رئیس و کارکنان فنی وحرفه ای باشت با فرماندار این شهرستان دیدار کردند. به گزارش توازن ، مسعود روانگرد، رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان باشت با اشاره به نامگذاری هفته فنی و حرفه ای در تقویم کشور، ابراز داشت: از ۳۱ تیرماه تا ۶ مرداد ماه […]

اشتراک گذاری
02 مرداد 1397
کد مطلب : 329378

به مناسبت هفته فنی و حرفه ای رئیس و کارکنان فنی وحرفه ای باشت با فرماندار این شهرستان دیدار کردند.

به گزارش توازن ، مسعود روانگرد، رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان باشت با اشاره به نامگذاری هفته فنی و حرفه ای در تقویم کشور، ابراز داشت: از ۳۱ تیرماه تا ۶ مرداد ماه هر سال به نام هفته ملی مهارت و فنی و حرفه ای نامگذاری شده است.

وی با ارائه عملکرد دستگاه متنبوع در سال ۹۶ و ۴ ماهه نخست سال ۹۷، بیان داشت: اداره فنی و حرفه ای شهرستان باشت با توجه به امکانات، آموزش های لازم به جامعه هدف روستایی و شهری ارائه می دهد.

روانگرد ادامه داد: آموزش های ارائه شده در قالب صنعتی، فرهنگ و هنر، کشاورزی و رشته های مورد نیاز جامعه برای ایجاد اشتغال است.

رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان باشت با بیان اینکه در سال ۹۶ بیش از ۸۶ هزار نفر ساعت آموزش به مراجعه کنندگان ارائه شده است، افزود: در سال جاری و در چهار ماه نخست توانسته ایم با افزایش حجم کار حدود ۵۷ هزار نفر ساعت آموزش در رشته های مختلف در شهر و روستا به قریب به ۳۵۰ نفر ارائه دهیم.

روانگرد از تلاش ها و حمایت های فرماندار باشت در جهت تخصیص اعتبارات جهت خرید مواد مصرفی برای کارآموزان، تهیه تجهیزات و تعمیرات این اداره تشکر کرد.

وی ادامه داد: با مساعدت فرماندار توانستیم با توجه به بحران آب جهت تأمین آب اداره فنی و حرفه ای تعداد ۴ تانکر و همچنین پمپ آب خریداری و نصب نماییم.

روانگرد از کاشت زعفران به صورت آزمایشی برای نخستین بار در روستاهای بهره عنا و چاه تلخ نیز خبر داد و افزود: این طرح با همکاری کمیته امداد در حال اجراست که امیدواریم با موفقیت به سرانجام برسد.

وی همچنین از برگزاری دوره ای رایگان حرفه آموزی برای زنان سرپرست خانوار در این شهرستان در سال جاری نیز خبر داد و گفت: در پایان هر دوره نیز به قبول شدگان در آزمون های پایان دوره، گواهینامه معتبر بین المللی و الکترونیکی ارئه خواهد شد.

رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان باشت تعداد آزمون های پیش بینی شده در طول سال را ۸ مورد اعلام کرد و افزود: تا کنون دو دوره در اردیبهشت ماه و تیرماه ۹۷ برگزار گردیده و دوره سوم نیز روز جمعه ۵ مردادماه با حضور ۹۰ کارآموز برگزار خواهد شد.

روانگرد در ادامه به مشکلات اداره فنی و حرفه ای باشت اشاره کرد و گفت: کمبود نیرو از جمله مشکلات اساسی این اداره است به گونه ای که اکثر نیروهای ما مربی هستند و به دلیل کمبود نیرو مجبور به استفاده از آنها در پست های اداری هستیم.

وی کمبود اعتبارات جهت تجهیز ساختمان فنی و حرفه ای به وسایل گرمایشی و سرمایشی را یکی دیگر از مشکلات عنوان کرد و خواستار مساعدت و نگاه ویژه فرماندار به این موضوع شد.

سید مسعود حسینی، فرماندار شهرستان باشت نیز در این دیدار با تبریک هفته فنی و حرفه ای به مجموعه فنی و حرفه ای این شهرستان ، گفت: اساس پیشرفت و توسعه در هر کشور به نیروهای انسانی ان برمی گردد و اگر هر کشوری بتواند بر روی نیروهای خود سرمایه گذاری نماید می توانند راه پیشرفت را طی کند.

وی با بیان اینکه در نظام آموزشی ما با توجه به نیازمندی ها برنامه ریزی نشده است، ادامه داد: نیاز به نوعی غربالگری است و باید براساس نیازها و ظرفیت های واقعی اقداماتی در جهت برطرف کردن نیازهای کشور در زمینه اشتغال و غیره انجام شود که یکی از این راه ها استفاده از ظرفیت و پتانسیل فنی و حرفه ای است و به همین جهت مسئولیت شما در این امر مسئولیتی خطیراست.

حسینی ظرفیت های شهرستان باشت را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به عدم آموزش نیروها مشکلاتی در حوزه های مختلف شاهدیم.

وی بر برگزاری دوره های فراگیری علوم جدید در فنی و حرفه ای تأکید کرد و افزود: باید از یک کار روزمره و برگزاری کلاس و دوره های های تکراری خودداری و با دعوت از اساتید مختلف در زمینه های دیگر نیز فعالیت کرد.

حسینی برنامه ریزی در جهت حرفه آموزی و آموزش علوم جدید را راهی مؤثر در کاهش بیکاری و رونق اشتغال دانست و ادامه داد: باید به سمت رشته های مورد نیاز رفت.

وی کشت زعفران را ایده ای خوب توصیف کرد و افزود: باید قبل از آن بررسی ها در زمینه کاشت این محصول در شهرستان انجام شده باشد.

فرماندار نبود فضای مناسب جهت استقبال از کارکنان و مهمانان اداره فنی و حرفه ای را از دیگر موضوعات دانست و گفت: در برخی شهرستان ها شاهد اختصاص فضای هتلینگ جهت اسکان کارکنان و مهمانان هستیم که نیاز است این موضوع پیگیری شود.

حسینی با برگزاری دوره حرفه آموزی زنان بی سرپرست نیز اشاره ای داشت و گفت: در این زمینه اعتبارات خوبی اختصاص می یابد ولی شهرستان باشت تنها شهرستانی بود که نتوانست این اعتبارات را جذب نماید لذا تلاش می کنیم تا اعتبارات را جذب کنیم.

وی برگزاری این دوره ها را زمینه ای مناسب برای کسب مهارت زنان بی سرپرست و فرصتی برای ایجاد اشتغال و خودکفایی این قشر از جامعه دانست.

فرماندار باشت در مورد تأمین نیرو مورد نیاز اداره فنی و حرفه ای شهرستان باشت نیز گفت: این مشکلات در کلیه ادارات هست و جمع بندی شده و در جلسات مختلف نیز ارئه می شود اما نیازها باید قبل از سال اعلام تا در کمیته برنامه ریزی و تأمین اعتبار جهت تأمین حقوق و مزایا برنامه ریزی شود.

حسینی در مورد رفع مشکلات فیزیکی و تجهیز اداره فنی و حرفه ای نیز گفت: به شرط تخصیص مطلوب از اعتبارات نفت می توان در این زمینه به فنی و حرفه ای شهرستان کمک کرد.

وی در پایان با تشکر از مجموعه کارکنان فنی و حرفه ای باشت به واسطه برنامه ریزی منظم در برگزاری دوره های حرفه آموزی بر برنامه ریزی و حرکت براساس نیازمندی جامعه و رفع بیکاری تأکید کرد.

خبرنگار فتح الله پوران پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.