جدیدترین خبرها

۱۲۲ متهم و باند ۲ نفره کلاهبردار تلفنی در گچساران دستگیر و متلاشی شدند

فرمانده انتظامی گچساران گفت: ۱۲۲ متهم در طرح پاکسازی نقاط آلوده این شهرستان در یک هفته گذشته تاکنون دستگیر و باند ۲ نفره کلاهبردار تلفنی در گچساران متلاشی شدند.

اشتراک گذاری
29 تیر 1397
کد مطلب : 329281

فرمانده انتظامی گچساران گفت: ۱۲۲ متهم در طرح پاکسازی نقاط آلوده این شهرستان در یک هفته گذشته تاکنون دستگیر و باند ۲ نفره کلاهبردار تلفنی در گچساران متلاشی شدند.

به گزارش توازن و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید محمد موسوی روز جمعه اظهار داشت: در این طرح ۸۴ دستگاه خودرو و ۳۴ دستگاه موتور سیکلت این متهمان توقیف و به پارکینگ منتقل و درباره خودروهای شیشه دودی نیز اعمال قانون شد.
وی اظهار داشت: بیش از چهار کیلوگرم انواع مواد مخدر از خرده فروشان در این شهرستان کشف شد.
وی بیان کرد: از این تعداد متهم ۱۸ نفر سارق، پنج نفر معتاد،۳ نفر قاچاقچی مواد مخدر و ۳۷ نفر نیز قاچاقچی کالا و ارز بودند و پس از تشکیل پرونده مجرمان در اختیار مراجع قضایی قرار گرفتند.
سرهنگ موسوی تصریح کرد: ارتقای کیفی امنیت، مقابله با تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر، جمع آوری معتادان پرخطر، برخورد با سارقان، اراذل و اوباش و مزاحمان خیابانی در جهت آسایش مردم از اولویت‌های پلیس است.
فرمانده انتظامی شهرستان گچساران ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم با پلیس در اجرای طرح‌های مختلف انتظامی، از شهروندان خواست در صورت مشاهده و هرگونه جرم و ناهنجاری اجتماعی در شهرستان، از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان اقدام شود.

سرهنگ سید محمد موسوی در ادامه اظهار داشت: تلاش برای دستگیری متهمان این پرونده پس از مراجعه حضوری برخی شهروندان مبنی بر تماس تلفنی شخصی از طرف رادیو جوان و اعلام برنده شدن سفر عتبات عالیات در دستور کار قرار گرفت.
موسوی ابراز داشت: متهمان از شهروندان خواسته بودند برای واریز مبالغی به خودپرداز مراجعه کنند سپس با شگردی هایی خاص حساب آنها را خالی می کردند.
موسوی تصریح کرد: با آغاز تحقیقات مقدماتی پرونده ها مشابه دیگری نیز به این پلیس توسط مراجع قضایی ارجاع شد که پس از خالی کردن حساب مالباختگان دیگر پاسخگوی تلفن نبودند.
سرهنگ موسوی در توضیح نحوه شناسایی متهمان پرونده، گفت: با توجه به اینکه مبالغ نقدی مالباختگان به حساب های مختلفی واریز شده بود، ۳۴ پرونده تشکیل و پس از هماهنگی لازم با مقام قضایی یک گروه زبده از کارآگاهان پلیس مسئول رسیدگی به صورت ویژه شدند.
وی بیان کرد:پس از بررسی حساب های بانکی، مکاتبه با سایر استان ها اعزام گروهی از ماموران پلیس آگاهی شهرستان گچساران به استان آذربایجان غربی و با همکاری پلیس آگاهی شهرستان ارومیه ماموران موفق به شناسایی و دستگیری متهمان شدند.
وی گفت: متهمان به شهرستان گچساران انتقال داده شدند که در بازجویی های اولیه تا کنون به پنج فقره کلاهبرداری تلفنی در شهرستان گچساران اعتراف و پس از تشکیل پرونده و ارجاع به مراجع قضایی روانه زندان شدند.
سرهنگ موسوی گفت: این باند تاکنون اعتراف به کلاهبرداری بالغ بر بیش از ۵۰ میلیارد ریال در سطح کشور و ۶ میلیارد ریال در شهرستان گچساران کرده است.
موسوی افزود: تحقیقات برای دستگیری سایر افراد باند ادامه دارد.
وی از مردم خواست تا فریب کلاهبرداران را نخورند و اطلاعات بانکی خود را در اختیار افراد دیگران قرار ندهند.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.