جدیدترین خبرها

تشریح عملکرد بهزیستی شهرستان در سال ۹۶ و سه ماهه نخست سال ۹۷

به مناسبت هفته بهزیستی صورت گرفت؛ تشریح عملکرد بهزیستی شهرستان در سال ۹۶ و سه ماهه نخست سال ۹۷ رئیس بهزیستی شهرستان باشت به مناسبت هفته بهزیستی عملکرد این نهاد حمایتی را در سه بخش امور اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری در سال ۹۶ و سه ماهه اول سال ۹۷ تشریح کرد. به گزارش توازن ، […]

اشتراک گذاری
29 تیر 1397
کد مطلب : 329244

به مناسبت هفته بهزیستی صورت گرفت؛

تشریح عملکرد بهزیستی شهرستان در سال ۹۶ و سه ماهه نخست سال ۹۷

رئیس بهزیستی شهرستان باشت به مناسبت هفته بهزیستی عملکرد این نهاد حمایتی را در سه بخش امور اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری در سال ۹۶ و سه ماهه اول سال ۹۷ تشریح کرد.

به گزارش توازن ، بهگام بازیار با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در حوزه امور اجتماعی ، اظهار داشت: بهزیستی شهرستان باشت در راستای سیاست های ابلاغی از سازمان بهزیستی در فعالیت های اجتماعی و کمک به نیازمندان اقدامات شایسسته ای را انجام داده است.

وی بیان داشت: در سال ۹۶ و سه ماهه اول سال ۹۷ ، این سازمان توانسته است به تعداد ۹۰ نفر از دانش آموزان شهرستان باشت بالغ بر ۱۸ میلیون ۶۰۰ هزار ریال کمک کند.

بازیار حمایت از خانواده های چندقلو را از دیگر برنامه های این نهاد حمایتی برشمرد و افزود: در این مدت به تعداد ۹۱ خانواده چند قلو بالغ بر ۱۷۷ میلیون و ۴۴۲ ریال کمک شده است.

وی ۷ مورد ودیعه مسکن به ارزش ریالی ۳۰ میلیون ریال را از دیگر اقدامات اعلام کرد و افزود: در کمک به سه دهک پایین درآمدی «مهد کودک» به تعداد ۹ مورد معادل ۱۷۴ میلیون ریال کمک شده است.

رئیس بهزیستی شهرستان باشت با اشاره به پرداخت شهریه غذای گرم (امور مهدها) بیان داشت: به تعداد ۹ مورد کمکی بالغ بر یک میلیارد و ۶۳ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال شده است.

بازیار اقدامات این اداره را در زمینه کمک هزینه حمایت های مادی و معنوی را ۲۲ مورد اعلام کرد و گفت: در این زمینه نیز مبلغ ۲۵ میلیون ریال هزینه شده است.

وی ۳۸ مورد کمک هزینه خرید لوازم ضروری با رقم ۷۰ میلیون ریال، ۲۲ مورد کمک هزینه دانشجویی (ترم اول) با رقم ۱۹۰ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۱۲۴ ریال ، ۱۵ مورد مداخله در بحران با هزینه کرد ۳۰ میلیون ریال، ۴۲ مورد کمک های دفتر نماینده با رقم ۶۰ میلیون ریال، ۲۱ کمک هزینه خرید لوازم ضروری با مبلغ ۲۲ میلیون ریال، ۱۱ مورد کمک هزینه بیمه ای (بیمه برکت) با اعتبار و هزینه کرد ۷ میلیون ریال و همچنین ۳۹ مورد کمک هزینه خرید لوازم ضروری (دفتر نماینده) با ارزش ۵۰ میلیون ریال را از دیگر اقدامات این اداره در حوزه امور اجتماعی اعلام کرد.

بازیار تعداد موارد کمک و سرجمع هزینه های متقبل شده سازمان در زمینه امور اجتماعی در شهرستان باشت را ۴۱۶ مورد و هزینه کرد یک میلیارد و ۹۱۷ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۱۲۴ ریال اعلام کرد.

رئیس بهزیستی شهرستان باشت در ادامه به تشریح اعتبارات و کمک های مالی پرداخت شده به معلولین در حوزه توانبخشی در سال ۹۶ و سه ماهه نخست سال ۹۷ پرداخت و گفت: در این مدت بابت کمک هزینه ایاب و ذهاب معلولین مبلغ ۱۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، بابت کمک هزینه مناسب سازی مبلغ ۷۶۴ میلیون و ۷۶۸ هزار ریال، کمک هزینه ترخیص معلولین به مبلغ ۱۹۸ میلیون ریال و کمک هزینه نگهداری معلولین در منزل مبلغ ۶۲ میلیون ریال پرداخت شده است.

بازیار کمک هزینه دانشجویان دولتی را مبلغ ۱۲ میلیون و ۲۲ هزار ریال اعلام کرد و افزود: جهت کمک هزینه تحصیل دانش آموزان نیز مبلغ ۲۲ میلیون و ۵۱۶ هزار ریال هزینه شده است.

وی از کمک این نهاد در زمینه اشتغالزایی نیز سخن گفت و افزود: در این راستا و در زمینه کمک هزینه اشتغال زایی ( استاد شاگردی) مبلغ ۱۵۶ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۸۰ ریال پرداخت شده است.

بازیار سرجمع کمک هزینه درمانی معلولین را ۱۳۵ میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: در این مدت نیز مبلغ ۸۱ میلیون و ۸۲۴ هزار ریال بابت کمک هزینه حق پرستاری واریز شده است.

وی کمک هزینه روز جهانی معلولین را ۲۰ میلیون ریال و کمک موردی دفتر نماینده را ۳۰ میلیون ریال اعلام کرد.

رئیس بهزیستی شهرستان باشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد و اعتبارات حوزه پیشگیری در سال ۹۶ و سه ماهه نخست سال ۹۷، بیان داشت: در این مدت ۳۰ میلیون ریال جهت کمک هزینه تنبلی چشم، ۱۲۰ میلیون ریال کمک هزینه مشاوره ژنتیک، ۱۲ ملیون و ۵۰۰ هزار ریال هزینه برگزاری کارگاه مشاوره ازدواج و ۲۰ میلیون ریال کمک هزینه گروه همیار سلامت نیز پرداخت شده است.

بازیار از کمک مالی به مبلغ ۵۲ میلیون ریال جهت کمک هزینه یاری برگ مراکز مشاوره به ۷۰ نفر خبر داد و افزود: در همین مدت نیز مبلغ ۷۰ میلیون ریال کمک هزینه یاری برگ مراکز ترک اعتیاد به ۵۷ نفر پرداخت شده است.

وی از معرفی ۳۰ نفر به آزمایشگاه ژنتیک جنوب کشور به صورت رایگان خبر داد و افزود: در این مدت به تعداد ۱۳ نفر از بهبودیافتگان مبلغ یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال وام اشتغال پرداخت شده است.

این مسئول همچنین از برگزاری نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در این مدت خبر داد و افزود: در راستای اجرای طرح پیشگیری از معلولیت ها در کلیه مدارس دبیرستان دخترانه و پسرانه شهرستان اعتباری به مبلغ ۴۵ میلیون ریال در نظر گرفته و هزینه شده است.

بازیار در پایان از اقدامات این اداره در زمینه سنجش بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال سخن گفت و افزود : در این مدت به تعداد ۱۲۰۰ کودک خدمات بینایی سنجی ارائه شده است.

خبرنگار فتح الله پوران پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.