جدیدترین خبرها

نخستین مرکز مشاوره ژنتیک گچساران گشایش یافت

نخستین مرکز مشاوره وخدمات جامع ژنتیک روز دوشنبه بمناسبت بزرگداشت هفته بهزیستی در طبقه دوم مجتمع آریاگان روبه روی کلینیک سینای شهر دوگنبدان با حضور جمعی از مسئولین افتتاح شد. معاونت امور فرهنگی و پیشگیری استان کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت : این آزمایشگاه با هدف ارائه خدمات پیشگیری از معلولیت کودکان راه […]

اشتراک گذاری
26 تیر 1397
کد مطلب : 329192

نخستین مرکز مشاوره وخدمات جامع ژنتیک روز دوشنبه بمناسبت بزرگداشت هفته بهزیستی در طبقه دوم مجتمع آریاگان روبه روی کلینیک سینای شهر دوگنبدان با حضور جمعی از مسئولین افتتاح شد.

معاونت امور فرهنگی و پیشگیری استان کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت : این آزمایشگاه با هدف ارائه خدمات پیشگیری از معلولیت کودکان راه اندازی شده است.

سید باقر حسیی افزود: ۳سال است که انجام آزمایشات ژنتیک در استان اجبار شده که درسال گذشته ۷۰۰۰زوج توسط سازمان پوشش داده شده اند.

وی از پوشش ۱۰۰درصدی مددجویان سازمان بهزیستی درسال جدید خبر داد و گفت : حسینی افزود: برای کنترل رشد معلولیت کهگیلویه و بویراحمد اقداماتی شامل اجباری کردن مشاوره ژنتیک برای خانواده ها، غربالگری زوج های جوان قبل از ازدواج، آغاز ۲ طرح تحقیقاتی و پژوهشی در مورد دلایل بروز معلولیت و راهکارهای کاهش آن، نمونه برداری ژنتیکی از چند خانواده معلول و انعقاد تفاهم نامه با یکی از آزمایشگاه های ژنتیک شیراز و یک مرکز مشاوره ژنتیک در جنوب کشور انجام شده است.

حسینی بیان کرد: شهروندان تاکنون برای بهره مندی از خدمات این مراکز به شهرستان های مجاور مراجعه می کردند ولی من بعد دیگر نیازی به مراجعه به سایر شهرستان ها نمی باشد.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.