جدیدترین خبرها

آئین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی طرح عظیم آبرسانی به دشت باشت +گزارش تصویری

آئین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی طرح عظیم آبرسانی به سه هزارو ۳۰۰ هکتار زمین کشاورزی در دشت‌های باشت با حضور غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی،جهانگیر حبیبی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران،علی احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد،عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه […]

اشتراک گذاری
25 تیر 1397
کد مطلب : 329048

آئین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی طرح عظیم آبرسانی به سه هزارو ۳۰۰ هکتار زمین کشاورزی در دشت‌های باشت با حضور غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی،جهانگیر حبیبی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران،علی احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد،عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد،فرماندار گچساران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی  برگزار شد.

به گزارش توازن، نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی روز یک شنبه در این آئین گفت: ۲۵۹ میلیارد تومان برای اجرای این طرح برآورد هزینه شده است.

غلامرضا تاجگردون ابراز کرد: توسعه کشاورزی، کاهش بیکاری و جلوگیری از مهاجرت، استفاده بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب از مزایای اجرای طرح آبرسانی به دشت‌ باشت است.

تاجگردون پیش بینی کرد که این طرح در طول ۳۰ ماه به بهره برداری می‌رسد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت:با اجرای این طرح‌ زمینه اشتغال برای بیش از دو هزار نفر در شهرستان‌ باشت فراهم خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: با تکمیل این طرح آب آشامیدنی ۶۵ هزار نفر از جمعیت شهر باشت و روستاهای اطراف نیز تا سال ۱۴۲۵ تأمین خواهد شد.
علی محمد احمدی بیان کرد: تأمین آب توسعه صنعت منطقه و افزایش تراز آب زیر زمینی از دیگر اهداف این طرح است.
وی اظهار داشت: در این طرح ایستگاه پمپاژ و مخازن بتنی با ظرفیت ۲٫۴۹۰ لیتر بر ثانیه، خطوط انتقال آب آشامیدنی و صنعت به طول ۲۸ کیلومتر و خطوط انتقال آب کشاورزی به طول ۲۲٫۵ کیلومتر اجرا خواهد شد.
احمدی تصریح کرد: با تکمیل این طرح سالانه ۴٫۵۱ میلیون متر مکعب آب آشامیدنی، ۲۱٫۸ میلیون متر مکعب آب کشاورزی و ۱٫۱۳ میلیون متر مکعب آب صنعت تأمین خواهد شد.
وی ابراز داشت: باشت دارای استعدادهای زیادی در بخش کشاورزی است و توجه به این بخش در رفع معضل بیکاری و اقتصاد کشور تأثیر خواهد داشت.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.