۹ پروژه عمرانی با اعتبار بالغ بر ۱۸میلیارد در مناطق مختلف شهرستان باشت در دست اجراست

شهردار و  اعضای شورای شهر باشت از آخرین وضعیت پروژه های عمرانی و فعالیت های خدمات شهری و پیشرفت کارهای اجرایی و عمرانی ، بازدید بعمل آوردند وبا حضور در محل اجرای پروژه ها، ضمن بازدید میدانی از طرح ها از نزدیک در جریان پیشرفت و چگونگی مراحل کار آن ها قرار گرفتند.

به گزارش توازن ، شهردار باشت در حاشیه این بازدیدها در گفتگو با توازن اظهار کرد: ۹ پروژه عمرانی با اعتبار بالغ بر ۱۸میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال در مناطق مختلف این شهر در دست اجراست.

لطف الله موسوی گفت : این طرح ها شامل: سنگ فرش پیاده رو بلوار۴۵متری، دیوار کشی قبرستان جدید،فاز دوم پارک تپه ای  و  پارک مالیات، ،جدول گذاری منتهی به بیمارستان و سطح شهر،بازگشایی خیابان شفا، ، و سیل بند۴۵متری است.

شهردار باشت  پیشرفت فیزیکی پروژه ها ی در دست اجرا را۱۰تا۱۰۰ درصد اعلام کرد و گفت:برای تکمیل این طرح ها ۱۰۰میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

موسوی ابراز کرد:در صورت تخصیص این میزان اعتبار تا پایان سال ۹۷این طرح ها به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار باشت اتمام پروژه های در دست احداث را از اولویت های شهرداری دانست و گفت: با وجود اینکه بدهی زیادی به پیمانکاران داریم اما برای تامین اعتبار و اتمام پروژه های شهری تلاش می کنیم.

موسوی از پیمانکاران پروژه های عمران شهری باشت نیز به واسطه تعامل با شهرداری قدردانی کرد و افزود: تمام تلاش خود را برای پرداخت بدهی پیمانکاران انجام می دهیم.

وی گفت: شهرداری و شورای شهر باشت با تمام توان فعالیت های عمرانی و خدماتی را در سطح شهر دنبال می کند و از همکاری تمامی شهروندان تقدیر و تشکر کرد.

مدیریت شهری باشت در پایان با بیان این که همه فعالیت های صورت گرفته با اهتمام و پشتیبانی اعضای شورای اسلامی شهر و تلاش شبانه روزی پرسنل حوزه عمرانی شهرداری صورت می پذیرد، افزود: تمامی تلاش مجموعه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر بر این است تا در آینده نیز برای جلب رضایت شهروندان و خدمات رسانی افزون تر از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.

تکمیل پارک مالیات۵میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد/ سنگ فرش پیاده رو بلوار۴۵متری

رئیس شورای اسلامی شهر باشت با اشاره به اهمیت مقوله خدمت رسانی به همشهریان عزیز ، رفاه وآرامش مردم را جز ضروری ترین اهداف شورا و شهرداری بر شمرده وایجاد بسترهای مناسب توسعه‌ای را از مولفه‌های ایجاد شهری زیبا بر شمرد.

نادر گرامی با بیان اینکه  اعتبار اولیه فاز دوم پارک مالیات یک میلیارد ریال است،افزود: تکمیل این طرح به ۵میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

گرامی گفت: این پارک که اکنون ۱۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد در زمینی به مساحت ۱۳هزار متر مربع و با اعتبار اولیه ۱ میلیارد ریال قرار است  تا پایان امسال احداث شود.

گفتنی است فاز اول این پارک با هفت هزار مترمربع و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال اسفندماه سال ۹۵ در ورودی شهر باشت افتتاح شد.

گرامی ادامه داد: سنگ فرش پیاده رو بلوار۴۵متری نیز اوایل فروردین ماه آغاز شده و اکنون ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر باشت گفت: برای ساخت این طرح عمرانی ۴ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

وی میزان اعتبار مورد نیز برای تکمیل این طرح را ۲۰میلیارد ریال اعلام کرد.

گرامی، اجرای اقداماتی که چهره شهر و ساختار عمران و آبادانی شهر را دگرگون کرده و در معرض شکوفایی قرار می دهند را گامی در راستای توسعه شهری دانست و گفت: به طور قطع شورای شهر از اقدامات اینچنینی حمایت خواهد کرد.
این عضو شورا نظارت بر عملکرد شهرداری را در راستای تحقق نیازهای شهروندان ضروری عنوان کرد و افزود: شورای شهر با نظارت های دقیق و پیگیری مستمر مدیریت شهری را در به ثمر رسیدن اهداف عمرانی و خدماتی یاری می رساند.

*بازگشایی خیابان شفاء/ جدولگذاری ۱۰۰درصدی سطح شهر باشت

در ادامه این بازدید از عملیات اجرائی طرح بازگشایی خیابان شفاء عضو شورای اسلامی شهر باشت گفت: این پروژه اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تامین اعتبار آن تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

ابراهیم ظفری برآورد اولیه  ایجاد این خیابان را ۴ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این پروژه باعث دسترسی آسان شهروندان به بیمارتان۳۲تختخوابی باشت خواهد شد.

ظفری خیابان شفاء را یکی از پرتردد ترین نقاط شهر دانست و گفت:  کاهش تصادف و بالا بردن ایمنی و همچنین روان سازی ترافیک و اتصال شمال شهر به جنوب را از مزایای احداث این پروژه دانست.

وی گفت: میزان اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل این پروژه ۳میلیارد ریال است.

عضو شورای اسلامی شهر باشت  در ادامه به  جدولگذاری سطح شهر باشت به صورت ۱۰۰درصدی اشاره کرد و گفت:  برای جدولگذاری سطح شهر باشت ۱میلیارد ریال هزینه شده است

ظفری گفت:در مجموع ۹ پروژه عمران شهری در شهر باشت در حال انجام است که تمامی این پروژه ها شامل فاز دوم پارک تپه ای و  پارک مالیات،سنگ فرش پیاده رو بلوار۴۵متری،جدول گذاری منتهی به بیمارستان و سطح شهر،بازگشایی خیابان شفا، ،دیوار کشی قبرستان جدید،سیل بند۴۵متری و جدول گذاری در صورت تامین اعتبار تا پایان سال جاری آماده و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر باشت  افزود : نگاه کارشناسانه بر طرحهای عمرانی همراه با دقت و ظرافت می‌تواند موجب ایجاد اعتماد عمومی شهروندان به خادمین خود باشد.

وی خاطر نشان کرد : رعایت استانداردهای لازم در ساخت پروژه‌ها و قطعات کاربردی بکار رفته در پروژه‌های شهری وهمچنین کیفی‌سازی قطعات و مصالح بایستی مورد توجه باشد ودر مقابل شهروندان عزیز مسئول هستیم که این مهم را به نحو احسن انجام دهیم.

*پیشرفت ۳۵درصدی فاز دوم پارک تپه ای/ جدولگذاری خیابان منتهی به بیمارستان۳۲تختخوابی باشت

به گفته “محمدجعفر نجاتی ” عضو شورای اسلامی شهر باشت ، پارک تپه ای (نورالشهداء)به مساحت ۹ هزار متر مربع حدود ۳۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در شمار یکی از پروژه های بسیار مهم شهرداری می باشد.

وی بیان کرد:فاز دوم  این طرح عظیم در مرکز شهرستان با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد در حال اجراست و تاکنون برای اجرای فاز دوم  این پروژه دو میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

عضو  شورای اسلامی شهر باشت این پارک را یکی از پروژه های فضای سبز شهر باشت اعلام کرد و افزود:  سالانه شاهد حضور گردشگران زیادی در این منطقه هستیم.

نجاتی ابراز کرد: برای تکمیل این طرح بزرگ۴۰ میلیارد اعتبار نیاز است

نجاتی در ادامه با بیان اینکه برای جدولگذاری خیابان منتهی به بیمارستان۳۲تختخوابی باشت تاکنون ۲میلیارد ریال هزینه شده است،افزود:۲۵میلیارد اعتبار دیگر برای تکمیل این طرح عمرانی مورد نیاز است.

عضو شورای اسلامی شهر باشت  گفت: این طرح ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نجاتی اهتمام مدیریت شهری در به ثمر رسیدن پروژه های عمرانی شهرستان باشت را یادآور شد و اذعان داشت: در شهرستان باشت گام های اساسی در راستای اجرای پروژه های عمرانی، خدماتی برداشته شده است که امید است این روند ادامه داشته باشد.

وی اتمام پروژه های عمرانی را منوط به تامین بودجه دانست و عنوان کرد: اصلی ترین هدف ما اتمام پروژه ها در زمان معین است اما تامین یا عدم تامین بودجه در این راه نقش بسزایی دارد.

* آرامستان جدید باشت با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست/ احداث سیل بند۴۵متری 

عضو شورای اسلامی شهر باشت  گفت: طرح آماده سازی آرامستانجدید باشت ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

بهادر دارسنج افزود: احداث آرامستان بزرگ، منظم و یکپارچه از نیازهای اساسی و زیر بنایی شهر باشت است که در این ارتباط اجرای عملیات عمرانی این طرح از ابتدای سال جاری آغاز شد.

وی بیان کرد: مساحت کلی این آرامستان ۴ هکتار است

دارسنج  در ادامه با اشاره به اینکه بزودی آرامستان شهر باشت به خارج از شهر منتقل می شود،افزود: زمین آرامستان جدید شهر باشت با اعتبار اولیه ۱میلیارد ریال  دیوارکشی شده و جهت تکمیل آن به ۱میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.

عضو شورای شهر باشت به احداث سیل بند۴۵متری  اشاره و ابراز کرد: این پروژه با اعتبار اولیه ۱میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۶۰درصدی در حال اجراست.

دارسنج اوراق جذب شده این طرح را ۳۵۰میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد:تکمیل این پروژه ۱۵میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

عضو شورای شهر باشت با تأکید بر همت شهرداری و شورای شهر این شهرستان برای بالاتر بردن شاخص‌های مختلف در باشت گفت: به شهروندان این امید را میدهیم که قطار توسعه و پیشرفت در این شهر کند یا متوقف نخواهد شد.

دارسنج تصریح کرد : هدف عمده مجموعه مدیریت شهری اعم از شورا و شهرداری ایجاد رفاه، آسایش و آرامش برای شهروندان است.

به گزارش توازن ، از چند وقت پیش با شروع عملیات اجرایی پروژه های عمرانی در باشت، شهر به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده است و از همین رهگذر است که می توان به زمینه سازی برای توسعه پایدار شهرستان باشت از محل اجرای این پروژه های عمرانی امیدوار بود.

شهرستان باشت بیش از ۲۱ هزار نفر جمعیت دارد که نیمی از این جمعت در شهر باشت سکونت دارند.

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.