۱۳ برنامه در زمینه عفاف و حجاب در گچساران برگزار شد

در سال تحصیلی گذشته:

۱۳ برنامه در زمینه عفاف و حجاب در گچساران برگزار شد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران گفت: ۱۳ برنامه در سال تحصیلی گذشته در زمینه عفاف و حجاب در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش توازن ، ظهیرالدین پور الحسینی روز چهارشنبه در همایش حجاب و عفاف در گچساران افزود: پورالحسینی اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ دانش آموز گچسارانی در طرح ملی آموزش حقوق و تکلیف در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ شرکت کردند که از این تعداد ۲۰۰ نفر دختر بوده‌اند.

پور الحسینی برگزاری همایش‌های مختلف در مدارس، برگزاری کلاس‌های آموزش‌های در حوزه زنان، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تشکیل جلسات عفاف و حجاب، برگزاری جشن تکلیف برای ۹۰۰ دانش آموز دختر را از مهمترین این برنامه‌ها اعلام کرد.

وی بیان داشت: هدف از برگزاری این همایش ، توجه خاص و ویژه نمودن به بحث عفاف و حجاب در جامعه کنونی ما می باشد چرا که با توجه به تبلیغات وسیع ماهواره ای بر ضد حجاب و عفاف این امر به صورت ویژه باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران گفت: ۱۲ هزار دانش اموز درسال تحصیلی ۹۷-۹۶ در زمینه حجاب و عفاف آموزش های لازم را فرا گرفتند.

اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود

فرماندار گچساران نیز در این همایش با اشاره به اینکه  رعایت حریم عفت و حجاب ضامن امنیت اخلاقی خانواده ها در جامعه است، افزود: اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

عبدالرحیم رحیمی حجاب و عفاف را از ضروریات دین اسلام و سرچشمه کمال دانست .

وی گفت : فرهنگیان و مربیان امور پرورشی باید نسبت به ترویج فرهنگ متعالی حجاب و عفاف در میان دانش آموزان بیشتر تلاش کنند، زیرا آن‌ها نقش اصلی را در این رابطه به عهده دارند.
رحیمی به مسئله حجاب در آیات قرآن کریم اشاره کرد و گفت: حجاب موجب کرامت و مصونیت زنان است .
وی با اشاره به فواید رعایت عفاف و حجاب در جامعه گفت: بر اساس پژوهش های مختلف افرادی که دارای پوشش عفیفانه هستند، از عزت نفس و اعتماد به نفس بالاتری برخوردارند و کمتر دچار افسردگی می شوند از سلامت روانی بیشتری برخوردار هستند و از نظر جسمی نیز در سلامت کامل برخوردارند.
فرماندار شهرستان گچساران با اشاره به نقشهای مدیریتی بانوان بعد از انقلاب اسلامی گفت : پیشرفت وارتقاء جایگاه زنان ایران اسلا می به خوبی واضح وروشن است و این بیانگر همان ارزشی است که زن در اسلام دارد.

رحیمی خاطر نشان کرد : کرامت انسان‌ها از طریق عفاف و حجاب بیدار می‌شود و ما باید کرامت انسان‌ها را به آنها گوشزد کنیم، اگر کرامت انسانی و سرمایه‌های وجودی خود را ببینیم بسیاری از مشکلات حوزه حجاب حل می‌شود.

برپایی نمایشگاه کتاب، پوشاک با موضوع حجاب و عفاف از جمله برنامه‌های جنبی همایش عفاف و حجاب بود.

در این همایش از ۳۵ بانوی فعال در زمینه عفاف و حجاب تجلیل شد.

 

انتهای پیام/ط

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.