جدیدترین خبرها

۱۳ برنامه در زمینه عفاف و حجاب در گچساران برگزار شد

در سال تحصیلی گذشته: ۱۳ برنامه در زمینه عفاف و حجاب در گچساران برگزار شد مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران گفت: ۱۳ برنامه در سال تحصیلی گذشته در زمینه عفاف و حجاب در این شهرستان برگزار شد. به گزارش توازن ، ظهیرالدین پور الحسینی روز چهارشنبه در همایش حجاب و عفاف در گچساران افزود: […]

اشتراک گذاری
21 تیر 1397
کد مطلب : 328674

در سال تحصیلی گذشته:

۱۳ برنامه در زمینه عفاف و حجاب در گچساران برگزار شد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران گفت: ۱۳ برنامه در سال تحصیلی گذشته در زمینه عفاف و حجاب در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش توازن ، ظهیرالدین پور الحسینی روز چهارشنبه در همایش حجاب و عفاف در گچساران افزود: پورالحسینی اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ دانش آموز گچسارانی در طرح ملی آموزش حقوق و تکلیف در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ شرکت کردند که از این تعداد ۲۰۰ نفر دختر بوده‌اند.

پور الحسینی برگزاری همایش‌های مختلف در مدارس، برگزاری کلاس‌های آموزش‌های در حوزه زنان، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تشکیل جلسات عفاف و حجاب، برگزاری جشن تکلیف برای ۹۰۰ دانش آموز دختر را از مهمترین این برنامه‌ها اعلام کرد.

وی بیان داشت: هدف از برگزاری این همایش ، توجه خاص و ویژه نمودن به بحث عفاف و حجاب در جامعه کنونی ما می باشد چرا که با توجه به تبلیغات وسیع ماهواره ای بر ضد حجاب و عفاف این امر به صورت ویژه باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران گفت: ۱۲ هزار دانش اموز درسال تحصیلی ۹۷-۹۶ در زمینه حجاب و عفاف آموزش های لازم را فرا گرفتند.

اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود

فرماندار گچساران نیز در این همایش با اشاره به اینکه  رعایت حریم عفت و حجاب ضامن امنیت اخلاقی خانواده ها در جامعه است، افزود: اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

عبدالرحیم رحیمی حجاب و عفاف را از ضروریات دین اسلام و سرچشمه کمال دانست .

وی گفت : فرهنگیان و مربیان امور پرورشی باید نسبت به ترویج فرهنگ متعالی حجاب و عفاف در میان دانش آموزان بیشتر تلاش کنند، زیرا آن‌ها نقش اصلی را در این رابطه به عهده دارند.
رحیمی به مسئله حجاب در آیات قرآن کریم اشاره کرد و گفت: حجاب موجب کرامت و مصونیت زنان است .
وی با اشاره به فواید رعایت عفاف و حجاب در جامعه گفت: بر اساس پژوهش های مختلف افرادی که دارای پوشش عفیفانه هستند، از عزت نفس و اعتماد به نفس بالاتری برخوردارند و کمتر دچار افسردگی می شوند از سلامت روانی بیشتری برخوردار هستند و از نظر جسمی نیز در سلامت کامل برخوردارند.
فرماندار شهرستان گچساران با اشاره به نقشهای مدیریتی بانوان بعد از انقلاب اسلامی گفت : پیشرفت وارتقاء جایگاه زنان ایران اسلا می به خوبی واضح وروشن است و این بیانگر همان ارزشی است که زن در اسلام دارد.

رحیمی خاطر نشان کرد : کرامت انسان‌ها از طریق عفاف و حجاب بیدار می‌شود و ما باید کرامت انسان‌ها را به آنها گوشزد کنیم، اگر کرامت انسانی و سرمایه‌های وجودی خود را ببینیم بسیاری از مشکلات حوزه حجاب حل می‌شود.

برپایی نمایشگاه کتاب، پوشاک با موضوع حجاب و عفاف از جمله برنامه‌های جنبی همایش عفاف و حجاب بود.

در این همایش از ۳۵ بانوی فعال در زمینه عفاف و حجاب تجلیل شد.

 

انتهای پیام/ط

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.