جدیدترین خبرها

متخلفان تعزیرات حکومتی گچساران ۲ میلیارد ریال جریمه شدند

رئیس اداره تعزیرات حکومتی گچساران گفت: امسال ۲۱۰ فقره پرونده تخلف در تعزیرات حکومتی شهرستان تشکیل و متخلفان ۲ میلیارد و ۳۳۴ میلیون ریال جریمه شدند. به گزارش توازن ، ارسلان عباسی افزود: این تعداد پرونده در زمینه کالا و خدمات، بهداشت و درمان و قاچاق کالا و ارز بوده است. عباسی ابراز کرد: ۲۶ […]

اشتراک گذاری
18 تیر 1397
کد مطلب : 328650

رئیس اداره تعزیرات حکومتی گچساران گفت: امسال ۲۱۰ فقره پرونده تخلف در تعزیرات حکومتی شهرستان تشکیل و متخلفان ۲ میلیارد و ۳۳۴ میلیون ریال جریمه شدند.

به گزارش توازن ، ارسلان عباسی افزود: این تعداد پرونده در زمینه کالا و خدمات، بهداشت و درمان و قاچاق کالا و ارز بوده است.
عباسی ابراز کرد: ۲۶ فقره پرونده قاچاق کالا از سوی فرماندهی انتظامی به تعزیرات حکومتی این شهرستان ارجاع شد که پس از تعیین ۲ میلیارد و ۲۱۱ میلیون ریال جریمه نقدی مختومه شد.
وی عنوان کرد: بخش اعظم کالاهای قاچاق کشف ‌شده در این شهرستان را مواد سوختی، آشامیدنی، لوازم‌خانگی، پوشاک و مواد غذایی تشکیل می‌دهد.
عباسی اظهار داشت: حمایت از کالای ایرانی مستلزم مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ترویج فرهنگ صحیح و اصولی کالای ایرانی است.
وی گفت: همچنین اصناف و بازاریان متخلف این شهرستان ۳۹ میلیون ریال جریمه نقدی شدند.
عباسی بیشترین تخلف‌های صنفی در گچساران را شامل گران‌فروشی و درج نکردن قیمت و بیشترین متخلفان این شهرستان را نیز فروشندگان کالاهای اساسی و توزیعی توزیع کرد.
وی افزود: همچنین ۶۱ پرونده مربوط بهداشت و درمان وارد تعزیرات حکومتی این شهرستان شد که پس از تعیین ۷۶ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال جریمه نقدی مختومه شد.
عباسی از محکومیت هفت نانوایی متخلف در سطح این شهرستان به پرداخت بیش از هفت میلیون ریال جریمه خبر داد و گفت: عمده تخلفات این نانوایی ها وزن چانه بوده است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی گچساران گفت: در این مدت بیش از۱۱۶پرونده مربوط به بازاریان متخلف گچساران از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان به تعزیرات حکومتی ارسال و پس از تعیین جریمه نقدی بر اساس نوع و میزان تخلف صنفی مختومه شدند.
ماهانه به‌طور متوسط ۱۴۰ پرونده تخلف در حوزه بهداشتی و دارویی در این اداره مختومه می‌شود.

سازمان تعزیرات حکومتی در آبان سال ۱۳۷۳ با تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام و بر اساس قانون تعزیرات حکومتی، با هدف مقابله با هجمه مفسدان خرد و کلان اقتصادی و حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان تاسیس شد.

انتهای پیام/ط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.