جدیدترین خبرها

هفت خودرو آتش نشانی مجهز روز دنیا رونمایی شد

آیین رونمایی از ۷ خودرو آتش نشانی مجهز به سیستم های خاموش کننده روز دنیا در شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران برگزار شد . به گزارش توازن ؛ پیش ازظهر امروز با حضور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگازگچساران،معاون HSE ستاد، مدیران ، رؤسای ادارات و جمعی از کارکنان این شرکت آیین رونمایی از […]

اشتراک گذاری
09 تیر 1397
کد مطلب : 328454

آیین رونمایی از ۷ خودرو آتش نشانی مجهز به سیستم های خاموش کننده روز دنیا در شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران برگزار شد .
به گزارش توازن ؛ پیش ازظهر امروز با حضور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگازگچساران،معاون HSE ستاد، مدیران ، رؤسای ادارات و جمعی از کارکنان این شرکت آیین رونمایی از ۷ خودرو آتش نشانی در اداره ایمنی و بهداشت ومحیط زیست HSE برگزار گردید .
براساس این گزارش مهندس هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران در این مراسم اظهار کرد: امروز مفتخرهستیم که درسالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است از ۷ خودرو آتش نشانی ساخت داخل در شرکت بهره برداری نفت وگازگچساران رونمایی نماییم .
وی ادامه داد: شرکت بهره برداری نفت وگازگچساران به دلیل ویژگی خاص آن و قرارگرفتن آن درمیان ۴ استان فارس، بوشهر، خوزستان و کهگیلویه وبویراحمد از اهمیت ویژه ای برای صنعت نفت وکشور برخوردار است .
صیدالی تصریح کرد : شرکت بهره برداری نفت وگازگچساران به منظور داشتن دیپلماسی فعال اقتصادی وتعامل با شرکت های توانمند داخلی ، تأمین کالا از سازندگان معتبر و اطمینان از کالاهای خریداری شده وکاهش هزینه ها و تضمین استمرار تولید همراه با ایمنی فرآیندها و تسهیل و تسریع فرآیندهای مالی این افتخار را دارد که همواره حمایت از سازندگان داخلی را از اولویت های برنامه های کاری خود قرار دهد .
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگازگچساران خاطر نشان کرد همواره بهره مندی از اصول و الگوهای اجرایی در مبحث ایمنی یکی از راههای حفاظت از سرمایه ها ، ارتقاء امنیت و ایمنی است که این شرکت تا کنون موفق شده است کارهای خوبی دراین خصوص انجام دهد .
صیدالی با بیان اینکه خرید از سازندگان داخلی و حمایت از آنها نقش بسزایی در اقتصاد و اشتغال درکشور دارد گفت : خرید ۷ دستگاه خودرو آتش نشانی روز دنیا به سفارش این شرکت به سازندگان داخلی به ارزش ۷ میلیارد تومان یکی از اقدامات بزرگ این شرکت در راستای حمایت از سازندگان داخلی است .
به گزارش روابط عمومی نفت رییس اداره ایمنی وبهداشت ومحیط زیست HSE شرکت بهره برداری نفت وگاز در آیین افتتاحیه اولین سری خودروهای جدید ایستگاههای آتش نشان این شرکت اظهار کرد : درحال حاضر ۸ ایستگاه آتش نشانی فعال در ۴ استان کشور زیر نظر HSE شرکت نفت گچساران مشغول به فعالیت هستند که دربین شرکت های تابع مناطق نفتخیز جنوب بیشترین ایستگاه آتش نشانی بدلیل پراکندگی تأسیسات این شرکت از آن این شرکت می باشد .
شهباز صفری ادامه داد : تا امروز و بنا به دلایل مختلف ، ناوگان جدیدی تا کنون وارد سامانه HSE گچساران نشده بود و خودروهای آتش نشانی اکثراً با قدمت ۳۰ ساله در حال فعالیت هستند که از نظر کیفیت کارایی لازم را نداشتند .

رییس اداره ایمنی ، بهداشت ومحیط زیست HSE تصریح کرد : درسال ۹۲ پروژه خرید ۳۰ دستگاه خودرو آتش نشانی برای تمام ایستگاهها درشرکت نفت وگازگچساران درمناطق نفتخیزجنوب و شرکت ملی نفت ایران مصوب گردید که به علت عدم نقدینگی فاقد اولویت بوده که با پیگیری های انجام شده توسط مدیریت در سال ۹۶ مجوز خرید ۷ دستگاه صادر گردید و پس از برگزاری مناقصه بین تولیدکنندگان داخلی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای آتش نشانی در کشور برنده و پس از مراحل ساخت زیرنظر HSE گچساران این خودروها تولید شد .

وی خاطر نشان کرد این خودروها با تکنولوژی جدید وبه روز سیستم های آتش نشانی روز دنیا مجهز شده است بطوری که مانیتور برقی ، ریل هوز برقی و مخازن فوم و آب با ظرفیت ۱۰ هزار لیتر می باشد .

صفری به دیگر ویژگی این خودرو اشاره کرد و گفت این خودروها قادر خواهند بود درحرکت عملیات اطفاء حریق را انجام دهند و سیستم های فوم خودرو به صورت تزریقی ، مکشی و جوار پمپی خواهد بود .

صفری خاطر نشان کرد شاسی خودرو از برند اسکانیای P410 است که جدیدترین خودرو در حال حاضر در بازار خواهد بود.

بر اساس این گزارش در پایان این مراسم طی آیینی کلید خودروهای جدید آتش نشانی تحویل مسوولان ایستگاه ها گردید.

 انتهای پیام/ط

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.