رای متهمان اختلاس بانک تجارت گچساران صادر شد

 

به مناسبت هفته قوه قضاییه روز چهارشنبه نشست خبری رییس دادگستری و دادستان شهرستان گچساران با جمعی از اهالی رسانه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش توازن رئیس دادگستری گچساران در این نشست اظهار داشت : رای ۶ نفر از متهمان اختلاس از بانک تجارت شعبه مرکزی این شهرستان صادر شد.

رضا میشان افزود:سوم مرداد سال ۱۳۹۱، ۱۰۰میلیارد و ۴۰ میلیون ریال توسط یکی از کارکنان بانک تجارت شهر دوگنبدان اختلاس و به حساب چند نفر دیگر واریز شد.

وی اظهار داشت: بلافاصله پرونده قضایی برای این افراد تشکیل و تحقیقات توسط نیروی انتظامی و اداره اطلاعات با نظارت دادگستری آغاز و متهمان شناسایی و دستگیر شدند.

میشان با بیان اینکه متهمان اقدام به خرید منزل مسکونی و ویلا کرده بودند گفت: در مدت رسیدگی همه اموال شناسایی و ضبط شد.

رئیس دادگستری گچساران بیان کرد: تحصیل مال نامشروع، مشارکت در پولشویی و خیانت در امانت از جمله اتهامات متهمان است.

میشان اضافه کرد:متهمان این پرونده به حبس،جریمه نقدی، ضبط اموال منقول و غیر منقول خریداری شده ناشی از پول اختلاس و اقامت اجباری در شهرستان‌های دیگر محکوم شدند.

وی ادامه داد: رای این پرونده پس از اعتراض وکیل های مدافع و مراحل قانونی توسط دیوان عالی کشور تایید شد.

میشان افزود: پرونده متهمان هم اکنون در واحد اجرای احکام دادگستری گچساران در مرحله اجرا است.

رئیس دادگستری گچساران ادامه داد : پرونده‌های ورودی سال۹۶ به دادگاه،دادسرا ، محاکم حقوقی و کیفری و شوراهای حل اختلاف شهرستان گچساران ۳۵ هزار و ۷۷۰ پرونده بود که ۶هزار و ۱۰۰ پرونده آن مربوط به شوراهای حل اختلاف شهرستان بوده است .

وی افزود: از میزان پرونده های وارده به شورای های حل اختلاف شهرستان تعداد یکهزار و ۷۱پرونده سازش شده است.

میشان گفت : در پرونده های حقوقی شهرستان مطالبه وجه، اعساز از هزینه دادرسی،اعسار از پرداخت محکوم به و تقسط بدهی ، سه رتبه نخست را به خود اختصاص داده اند.

رئیس دادگستری گچساران گفت: ۸۰ درصد از اوراق قضایی این شهرستان در سال گذشته به صورت الکترونیکی به مردم ابلاغ شد.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت پرونده قضایی به صورت الکترونیکی افزود:این مهم علاوه بر کاهش هزینه‌های دادرسی، باعث سرعت بخشی در رسیدگی به پرونده‌‌ها می شود.

میشان با اشاره به اینکه ابلاغ پل ارتباطی نهاد قضایی با افراد دخیل در پرونده است، گفت: این راه ارتباطی هرقدر سریعتر باشد همان قدر در حل امور مردم تسریع خواهد شد.

۱۲۴هکتار از زمین های ملی گچساران رفع تصرف شد

رئیس دادگستری شهرستان گچساران گفت: در سال گذشته ۱۲۴ هکتار از زمین های ملی و دولتی این شهرستان رفع تصرف شده  و به بیت المال بازگشت داده شد.

میشان افزود: از این میزان ۸۹ هکتار در عرصه منابع ملی و ۳۵ هکتار در عرصه منابع دولتی بوده است.

فراهم شدن مقدمات آزادی ۱۸ زندانی جرائم مالی و غیرعمد در گچساران 

رییس دادگستری گچساران از فراهم شدن مقدمات آزادی ۱۸ زندانی جرائم مالی و غیرعمد از زندان خبر داد.

میشان افزود: بخشی از بدهی این افراد از محل اعتبارات ستاد دیه و کمک نیکوکاران تامین و بخش دیگر با رضایت شاکی فراهم شده است  به سخنان خود پایان داد.

کشف مشروبات الکلی در گچساران امسال ۸۴ درصد افزایش دارد

دادستان عمومی و انقلاب گچساران در ادامه اعلام کرد: میزان کشفیات مشروبات الکلی در شهرستان از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۴ درصد رشد نشان می دهد.

پرونده های ضرب و جرح عمدی در محاکم قضایی گچساران کاهش یافت

امیرحمزه بازیار گفت: تعداد پرونده های مربوط به جرم ضرب و جرح عمدی در محاکم قضایی این شهرستان در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۳۱ درصد کاهش یافته است.

دادستان عمومی و انقلاب گچساران اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال گذشته ۱۷۵ پرونده در خصوص جرم ایراد ضرب و جرح عمدی در محاکم قضایی شهرستان مورد رسیدگی قرار گرفت در حالیکه این تعداد در سه ماهه نخست سال جاری ، ۱۲۱ پرونده می باشد.

وی همچنین به پرونده های بخش مواد مخدر در این شهرستان اشاره کرد و گفت:طی مدت یاد شده با کاهش ۸ درصدی پرونده های مربوط به مواد مخدر روبرو بوده ایم بطوریکه سال گذشته ۷۹ مورد پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت، که با توجه به اینکه این تعداد در سه ماهه نخست سال جاری ۷۳پرونده بود.

کشف مشروبات الکلی در گچساران امسال ۸۴ درصد افزایش دارد

دادستان عمومی و انقلاب گچساران اعلام کرد: میزان کشفیات مشروبات الکلی در شهرستان از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۴ درصد رشد نشان می دهد.

 

 

 

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.