جدیدترین خبرها

گود خطرناک زیر پای ساکنین کوچه ۱۲ کیامرثی

توازن/آیدا طاهری به گزارش توازن ، کوچه های تنگ و تاریک با خانه هایی کوچک و قدیمی که در ساخت هیچ یک از آن ها، اصول مهندسی رعایت نشده است، بن بست هایی با عرض کمتر از نیم متر که هنگام عبور از آن ها خوف تمام وجودت را فرامی گیرد و احساس می کنی […]

اشتراک گذاری
04 تیر 1397
کد مطلب : 328385

توازن/آیدا طاهری

به گزارش توازن ، کوچه های تنگ و تاریک با خانه هایی کوچک و قدیمی که در ساخت هیچ یک از آن ها، اصول مهندسی رعایت نشده است، بن بست هایی با عرض کمتر از نیم متر که هنگام عبور از آن ها خوف تمام وجودت را فرامی گیرد و احساس می کنی هر لحظه ممکن است دیواری بر سرت خراب شود!مشکلات در بافت فرسوده یکی دو تانیست.به سراغ یکی از ساختمان هایی که به تازگی تخریب شده و در آن مشغول گود برداری هستند می روم.

 

حرف های اهالی کوچه شنیدنی است.آنها از مشکلات پس از تخریب ساختمان از کوچه ی خود (۱۲ کیامرثی) مواجه شده اند. اهالی این کوچه نسبت به وضعیت گود رها شده ای در کوچه که توسط تردد ماشین ۱۰ تن که با بارش ۱۳ تن میشود ایجاد و رها شده است اعتراض داشتند .

مهرداد بیضایی یکی از ساکنین این کوچه در گفتگو با توازن میگوید : اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری و بازسازی بافت فرسوده طرح خوبی است ولی فرآیند تخریب یک ساختمان بدون هیچ نظارتی انجام می شود.

بیضایی با طرح پرسشی مبنی بر اینکه ، چرا مجوز میدهند ولی نظارت نمیکنند ؟ چرا به کوچه خسارت میزنند و دیگر پیگیر نمیشوند؟ گفت : بدون تردید نوسازی بافت های فرسوده اقدامی بسیار پسندیده است اما مهمتر از آن چگونگی انجام این مهم است.

این شهروند در ادامه بیان کرد پس از تخریب یکی از منازل واقع در کوچه مسکونی ، گوده ای ایجاد شده و ماشین ۱۰ تنی که با بارش نزدیک ۱۳ تن میشود به این کوچه تردد دارد ، در اطراف این گود منازل مسکونی قرار دارند و شرایط به گونه‌ای است که اگر حادثه‌ای رخ دهد شاهد فاجعه‌ای در این زمینه خواهیم بود.

وی گفت : باید هرچه سریعتر اقدامی در این زمینه انجام شود چرا که زیراین گود به گفته اهالی کوچه دقیقا چاه فاضلاب قرار دارد .

بیضایی در ادامه ازعدم رسیدگی و توجه مسئولان بافت فرسوده در خصوص مشکلات پس ازانجام عملیات آواربرداری منازل درمحلات بافت فرسوده ابراز نارضایتی کرد.

خانم بیضایی یکی دیگراز شهروندان ساکن در بافت فرسوده محله کیامرثی در گفتگو با توازن اظهار داشت : مسئولین باید به وضعیت محله‌های قدیمی شهر رسیدگی کنند، ساکنین هم حاضرند با مسئولین همکاری کنند تا مشکلات این محله‌ها حل شود.

وی با تایید و حمایت ازطرح بازسازی بافت فرسوده گفت : یکی از موضوعاتی که امروزه شهروندان با ان دست به گریبان هستند بحث بافت فرسوده است و مسئولین و متولیان این امر باید آگاه باشند که خانه‌های فرسوده مشکلات زیادی دارند و در کوچه‌های باریکی قرار گرفته‌اند وقتی یکی از خانه ها برای اجرای این طرح اقدام میکند ، عدم نظارت صحیح در چگونگی این روند،‌ را با چالش رو به رو میکند.

این شهروند افزود : اگر تا دیروز دو عامل اصلی نشست زمین و زلزله تهدید کننده جان مردم بود این روز ها با سهل انگاری بعضی از مسئولان حوزه ساخت و ساز شهری خطر ناشی از گوده ای که به زیر آن آن چاه فاضلاب قرار دارد را با تهدید مواجه میکند.

در ادامه تعدادی از اهالی کوچه گفتند:برای این مشکل به هر کجا مراجعه کردیم نه جوابی گرفتیم ،و نه هیچ اقدام مثبتی صورت می گیرد.

آنها با بیان اینکه جوی های راه آب و فاضلاب جوری بسته و قطع شده که هم بلحاظ بهداشت مشکل آفرین است ابراز کردند با این اوضاع ، فاضلاب در خانه هایمان نشست میکند ودر پی ساختمان هایمان  رسوب میکند .

اهالی کوچه ۱۲ شهیدکیامرثی از طریق این رسانه خواستار  بررسی پیگیری و نظارت مسئولان بافت فرسوده برای این گوده پرخطر که بلاصاحب رها شده وجریان دشوار زندگی در شریان های کهنه خیابان کیامرثی را دشوار تر کرده اند را شدند .

انتهای پیام/ط

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.