جدیدترین خبرها

۴ کمیته تخصصی در موکب‌های امسال تشکیل میشود

فرماندار شهرستان گچساران از تشکیل ۴ کمیته تخصصی در موکب‌های امسال خبر داد. به گزارش توازن ؛فرماندار شهرستان گچساران در نخستین جلسه ستاد اربعین شهرستان  با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی دقیق و آماده نمودن زیرساختهای لازم برای فعالیت ستاد اربعین در شهرستان اظهار داشت : شهرستان گچساران به لحاظ هم مرز بودن با استانهای جنوبی […]

اشتراک گذاری
04 تیر 1397
کد مطلب : 328377

فرماندار شهرستان گچساران از تشکیل ۴ کمیته تخصصی در موکب‌های امسال خبر داد.

به گزارش توازن ؛فرماندار شهرستان گچساران در نخستین جلسه ستاد اربعین شهرستان  با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی دقیق و آماده نمودن زیرساختهای لازم برای فعالیت ستاد اربعین در شهرستان اظهار داشت : شهرستان گچساران به لحاظ هم مرز بودن با استانهای جنوبی وهمچنین عبور تعداد زیادی از زائرین کربلای معلی از موقعیت خاصی در بین شهرستانهای دیگر برخوردار است .

عبدالرحیم رحیمی با بیان این مطلب که شهرستان گچساران معبر رزمندگان اسلام و شهداء جنگ تحمیلی می باشد گفت :مردم مومن و ولایتمدار شهرستان گچساران در زمان جنگ نیز پذیرای رزمندگان اسلام و شهداء جنگ تحمیلی بوده اند و در این زمینه سابقه درخشانی دارند.

وی افزود:هرچند که تا زمان پیاده روی اربعین حسینی فرصت زیادی باقی مانده است اما موضوع زیارت و پیاده روی اربعین حسینی (ع) مورد توجه جامعه جهانی بوده  بنابراین باید طوری برنامه ریزی شود که ضمن دوری از مسائل حاشیه‌ای مراسم اربعین امسال به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

فرماندار گچساران با اشاره به ایجاد ده موکب در سال گذشته در سطح شهرستان جهت پذیرایی از زائرین کربلای معلی   خاطرنشان کرد: شهرستان گچساران در سال گذشته به نسبت دیگر موکب‌های ایجاد شده در کشور  رتبه نخست  را در زمینه ارائه خدمات در طول مسیربه مرز شلمچه به زائران اربعین حسینی کسب نموده است.

وی اظهار داشت :امسال نیز تعداد ۶موکب تا کنون برای خدمات دهی به زائرین عزیز موفق به اخذ مجوزات لازم شده اند و دو موکب دیگر نیز در شرف اخذ مجوز می باشند که در مجموع امسال ۸ موکب از زائرین پذیرایی خواهند نمود.

رحیمی ابراز داشت :بمنظور  ارائه خدمات بهتر به زائران اربعین حسینی در موکب‌ها امسال  ۴ کمیته تخصصی  در زمینه امنیتی، انتظامی،  کمیته مشارکت‌های مردمی،  کمیته بهداشت و کمیته حمل و نقل  با محوریت ادارات شهرستان مشخص که انشاء الله برنامه ریزی لازم را برای ارائه خدمات بهتر خواهند داشت .

وی زیارت اربعین را یکی از مهمترین موضوعات و آثار در زمینه فرهنگ سازی و انسان سازی دانست و ا فزود : اربعین سرمایه بزرگی است که دشمنان هزینه زیادی در خصوص کم رنگ کردن آن انجام داده است اما الحمدالله این حرکت و اردوی عظیم و میلیونی ، هر سال با شکوه تر انجام می شود.

انتهای پیام/ط

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.