جشن‌های دهه کرامت در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری جشن‌های دهه کرامت با موضوع آئین‌های نمایشی در استان خبر داد.

به گزارش توازن ، رضا دهبانی‌پور اظهار داشت: برنامه‌های دهه کرامت از ۲۴ تیرماه همزمان با میلاد باسعادت حضرت معصومه(س) آغاز و تا میلاد حضرت امام رضا(ع) ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر همزمان با دهه کرامت جشن‌ها و برنامه‌های مختلفی با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، عنوان کرد: مطابق با داشته‌ها و ظرفیت‌‌های محلی تکالیفی را برای استان‌ها در این دهه مشخص می‌کنند.

دهبانی‌پور ابراز کرد: در سال‌های اخیر به دلیل ظرفیت فرهنگی و هنری استان در حوزه تئاتر و نمایش برنامه‌های دهه کرامت با موضوع آئین‌های نمایشی در دستور کار قرار می‌گیرد که هنرمندانی در سراسر کشور با ارسال آثار در برنامه‌ها و جشنواره‌ها شرکت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ۳ جانبه در زمینه برگزاری جشن‌های و برنامه‌های دهه کرامت ادامه داد: فراخوان آئین‌های نمایشی با گستره کشوری منتشر و در نهایت آثار ارسالی ارزیابی و مورد داوری قرار می‌گیرد که ۸ مورد برگزیده انتخاب می‌شود.

دهبانی‌پور با اشاره به اینکه جشن‌های عمومی دهه کرامت توسط کانون فرهنگی و هنری مساجد برگزار می‌شود، بیان کرد: نهاد کتابخانه عمومی در دهه کرامت، مسابقه کتابخوانی رضوی را نیز برگزار می‌کند.

انتهای پیام/ط

“تسنیم”

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.