جدیدترین خبرها

۲۰ درصد از اعتبارات کشور جاری به ایجاد اشتغال فراگیر روستایی اضافه خواهد شد

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۰ درصد از اعتبارات کشور در سال جاری به ایجاد اشتغال فراگیر روستایی اضافه خواهد شد. به گزارش توازن ، غلامرضا تاجگردون اظهار داشت: یکهزار میلیارد ریال از اعتبارات طرح اشتغال فراگیر روستایی تاکنون از سوی متقاضیان در کشور جذب شده است. تاجگردون افزود :۷۵۰ میلیون دلار […]

اشتراک گذاری
28 خرداد 1397
کد مطلب : 328192

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۰ درصد از اعتبارات کشور در سال جاری به ایجاد اشتغال فراگیر روستایی اضافه خواهد شد.

به گزارش توازن ، غلامرضا تاجگردون اظهار داشت: یکهزار میلیارد ریال از اعتبارات طرح اشتغال فراگیر روستایی تاکنون از سوی متقاضیان در کشور جذب شده است.

تاجگردون افزود :۷۵۰ میلیون دلار معادل ۳۰ هزار میلیارد ریال در راستای ایجاد طرح اشتغال فراگیر روستایی بین استان‌های کشور توزیع شد.
وی بیان کرد: از این میزان تاکنون یکهزار میلیارد ریال جذب شده که این خود جای نگرانی دارد.
تاجگردون تصریح کرد: اجرای طرح ایجاد اشتغال فراگیر و روستایی در سطح کشور دارای ضعف‌هایی بوده که در این استان هم مشاهده شده است.
وی عنوان کرد: برای اجرای این طرح یک ضعف عمومی در سطح کشور وجود دارد که در همین راستا نیز چند جلسه در کمیسیون بودجه برگزار و تذکرات لازم نیز داده شده است.
تاجگردون گفت: مسئولان باید عملکردشان را در زمینه اجرای طرح فراگیر بالا ببرند در غیر اینصورت ما مجبور به ارائه گزارش به مقامات زیر ربط هستیم.
وی با بیان اینکه در اجرای این طرح مشکلاتی وجود دارد افزود: در صورتی که عملکرد خوبی در راستای اجرای این طرح وجود نداشته باشد دولت می تواند گزارش مناسبی را به مسئولان نظام ارائه دهد.
تاجگردون هدف از اجرای این طرح را رونق اشتغال و پاسخ به نیاز جویندگان کار اعلام کرد و گفت: هم اکنون یکی از طرح های موثر ، اشتغال روستایی است که از سوی دولت در راستای تامین منابع مالی برای راه اندازی کسب و کار ارائه شده است.
وی گفت: جذب اعتبارات اشتغال فراگیر و روستایی در گچساران از سوی دستگاه های اجرایی هفته جاری بررسی خواهد شد.
۸۱ طرح با ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر در گچساران تصویب شده است.
این میزان اعتبار برای اشتغالزایی بیش از ۷۴۴ نفر در نظر گرفته شده است.
“ایرنا”

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.