جدیدترین خبرها

اعضای خیریه آبشار عاطفه‌ها وخیریه زینب کبری(س) سفره افطاری نیازمندان را رنگین نمودند

به گزارش توازن ، ماه خدا که از راه می‌رسد، همه شهر هم انگار رنگ خدا می‌گیرد. دل‌ها مهربان‌تر می‌شوند و دست‌های بخشنده هم بیشتر از گذشته تمرین بخشندگی می‌کنند. دست‌های بخشنده هم‌محله‌ای‌ها که با هم دست به یکی می‌شوند، دیگر سفره افطاری نیازمندی خالی نمی‌ماند و همه اینها از برکات ماهی است که ثانیه […]

اشتراک گذاری
23 خرداد 1397
کد مطلب : 327986

به گزارش توازن ، ماه خدا که از راه می‌رسد، همه شهر هم انگار رنگ خدا می‌گیرد. دل‌ها مهربان‌تر می‌شوند و دست‌های بخشنده هم بیشتر از گذشته تمرین بخشندگی می‌کنند. دست‌های بخشنده هم‌محله‌ای‌ها که با هم دست به یکی می‌شوند، دیگر سفره افطاری نیازمندی خالی نمی‌ماند و همه اینها از برکات ماهی است که ثانیه به ثانیه‌اش عطر خدایی دارد.در این ماه مبارک چه لذتی دارد چیدن سفره افطاری‌ برای خانواده‌های نیازمند شهر.

خیریه ها هم این روزها سخت تلاش کردند تا با کمک خیّران و همشهریانی که با فکر نیاز همسایه سر راحت به بالین نمی‌گذارند، مهربانی را سر سفره افطاری نیازمندان تقسیم کنند. در این گزارش با اعضای خیریه آبشار عاطفه‌ها و موسسه نیکوکاری زینب کبری(س) در گچساران همراه بودیم.

اعضای خیریه به نیابت از همه افرادی که در تأمین هزینه‌های کار خیرشان سهیم بوده‌اند، در ماه رمضان با زبان روزه به توزیع غذای گرم میان خانواده‌های نیازمند سپری نمودند.

***مدیرعامل موسسه نیکوکاری زینب کبری(س) می‌گوید: هسته اصلی عبادات ماه رمضان همین نظر کردن به مستمندان است که در این راستا ، برای اینکه خانواده‌های کم‌بضاعت هم بتوانند سر سفره افطاری غذای گرم داشته باشند، خیلی‌ها کمک حال ما بوده‌اند. پروین تاجگردون  گفت که در ماه‌رمضان علاوه بر کمک نقدی ، توزیع غذای گرم میان خانواده‌های نیازمند محلات بی بضاعت شهر انجام شد .وی تصریح کرد :  اما این کار را با کمک افرادی انجام می‌دهیم که با وسیله نقلیه شخصی خودشان پای کار می‌آیند و مسئولیت توزیع را در محلات  به عهده می‌گیرند.تاجگردون خط مشی موسسه نیکوکاری زینب کبری(س) را حمایت از دانش آموزان و دانشجویان مستعد بی بضاعت و ‏خانواده هایشان، حمایت و آموزش مادران سرپرست خانواده و ایتام وبیماران صعب العلاج عنوان کرد . مدیریت این موسسه همواره به دنبال بهبود شرایط و افزایش ارزش ‏فعالیت‌های خود بوده است.

***مسؤول خیریه آبشار عاطفه‌ها شهرستان گچساران از برگزاری آیین ضیافت افطاری ۱۵۰ نفر از مهرجویان زیرپوشش این نهاد مردمی خبر داد.سهیلا باشتویی افزود: در این ضیافت افطاری و همزمان با شب میلاد کریمه اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) ۱۵۰ نفر از مهرجویان زیر چتر حمایتی این نهاد مردمی در محل خیریه آبشار عاطفه‌ها شعبه گچساران با کمک خیرین اطعام شدند. وی اظهار کرد: مرحله دوم این طرح نیز به منظور اطعام ۱۳۰ نفر دیگر از مهرجویان شامگاه شانزدهم خرداد ماه شب شهادت امام علی(ع) در محل خیریه آبشار عاطفه‌ها شعبه گچساران برگزار می شود. باشتویی ادامه داد: ۲۵۰ خانوار نیازمند در نقاط مختلف این شهرستان زیرپوشش حمایت های موسسه آبشار عاطفه ها هستند.وی اظهار داشت: این افراد از سوی این موسسه برای تحصیل، ازدواج آسان، اکرام ایتام و هزینه های درمانی حمایت می شوند.مسؤول خیریه سازمان مردم‌نهاد آبشار عاطفه‌ها در شهرستان گچساران اضافه کرد: این سازمان یازدهم خردادماه بسته مواد غذایی شامل برنج، روغن، رب‌گوجه فرنگی، حبوبات و ماکارونی بین ۲۵۰ خانوار از افراد نیازمند تحت پوشش در سطح شهرستان گچساران توزیع خواهد کرد.باشتویی تاکید کرد: یکی از رسالت‌های سازمان مردم نهاد خیریه آبشار عاطفه ها ایجاد توانمندی فکری و فرهنگی خانواده‌هایی است که تحت حمایت این نهاد هستند.مسئول موسسه خیریه آبشار عاطفه ها شعبه گچساران بیان کرد که از ابتدای تشکیل این موسسه در سال ۱۳۹۲ تاکنون ۳۷۵ پرونده برای حمایت از نیازمندان در این شهرستان تشکیل شده است که تاکنون یکهزار و ۵۰۰ نفر زیر پوشش قرار گرفته اند.باشتویی کمک به تامین هزینه های ایتام، زنان سرپرست خانوار و جهیزیه دختران را از مهمترین فعالیت های موسسه آبشار عاطفه ها در گچساران ذکر کرد.

موسسه خیریه آبشار عاطفه ها هم اکنون ۴۰۰شعبه در سراسر کشور دارد. این سازمان با ۴۰۰شعبه به عنوان بزرگترین خیریه غیر دولتی در کشور مشغول به فعالیت است. موسسه مردم نهاد آبشار عاطفه ها در سال ۱۳۸۰ در سالروز ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) در مشهد مقدس تأسیس شد.

***ضیافت افطاری مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره بهزیستی شهرستان گچساران با حضور «غلامرضا تاجگردون» نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت، «عزیز فیلی» معاون عمرانی استاندار، فرماندار، شهردار دوگنبدان، رئیس اداره بهزیستی، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در تالار بهار هم از دیگر سفره های افطاری‌ در ماه رمضان  برای خانواده های تحت پوشش بود .

انتهای پیام/ط

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.